C Vitamini Serumu Cilde Yararları Nedir Cilde C Vitamini Sürmek

0

C vitamini cilt için şifa deposu bir vitamindir. C vitamini; bir tek sürülerek değil hem de  vücuda beslenme ve vitamin takviyesi olarak alındığında da cilde oldukça iyi gelmekte ve cilt sağlığını yükseltmektedir.

C Vitamini Ve C Vitamini Ampül ve Serumun Cilde Iyi mi Uygulanır?

C vitamini ampüllerini ve serumlarını eczane yada kozmetik dükkanlarından satın alabilirsiniz. Bu ürünleri cildinize su ile incelterek ya da nemlendirici ve yüz kremlerlerine katarak cildinize, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fakat gene de kullanmadan ilkin cildiye uzmanına danışmanız iyi olacaktır.

C Vitaminin ve C Vitamini Ampülün Cilde Yararları Nedir?

Doç. Dr. Filiz Canpolat C vitaminin cilde faydası hakkında şunları bildirmektedir:

C vitamininin ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkları geçirmede tesiri büyüktür. Dahası cilde ışıltı katar ve ciltteki renk eşitsizliklerini giderir. C vitamini ciltteki lekeleri, akne ve eski akne izlerini yok eder. Tüm bu faydalarıyla C vitamini; cilde daha parlak, pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazandırdığı için ne olursa olsun kullanılmasını tavsiye ediyorum.  Kullanılan üründe  C vitamini oranının ne olursa olsun %10 ila 20 olması ciltte yaşlanma karşıtı tesiri göstermesi için önemlidir. Şundan dolayı C vitamininin devasa yükseklikte oranda olması ciltte hassaslaşmaya niçin olabilirken oldukça düşük olması herhangi bir tesir göstermeyecektir. C vitamini içeren bakım ürünlerinizi güneş ışığından korumaya itina göstermelisiniz şundan dolayı C vitamini ışıktan ve havadan oldukça acele etkilenip bozulabilmektedir. C vitamini içeren bakım ürünleri kullanırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki husus ise bozulmasını önlemek için açıldıktan kısa bir süre sonrasında kullanılmasıdır.”

C vitaminin cilde yararları şöyledir;

 1. C vitamini içeriğindeki antioksidan tesiri ile cilde parlaklık ve ışıltı verir.
 2. Cilde yüksek oranda rutubet sağlayarak ciltteki kuruluğu azaltır.
 3. C vitamininde bulunan kolajen ve antioksidan arttırıcı faydasıyla cildi pürüzsüzleştirerek daha genç bir görünüm kazandırır.
 4. C vitamini ciltte melanin üretimini önler bu sayede cildi güneşin zararı olan etkisine karşı korumaya alır ve dolayısıyla ciltte koyu renkli kir oluşmasını önler. Dahası cilt renk eşitliğini sağlar ve cilt dokusunu korur.
 5. C vitamini ciltte güneş sebepli meydana gelen yanıkları da iyileştirir. Ek olarak ciltte yanık sebepli oluşan lekeleri de azaltır.
 6. C vitamini içeriğindeki yüksek orandaki rutubet cildi bir tek beslemez, hem de ciltte kırışıklık oluşmasını da önler.
 7. C vitamininin bir öteki faydası ise ciltteki yaraları da iyileştirmesidir. Bunun sebebi ise içeriğindeki arkorbik asitlerin ciltte kolajen oluşumunu sağlamasıdır.
 8. C vitamini göz altının daha dolgun gözükmesine destek verir, göz altlarındaki bitkin görüntüyü ortadan kaldırır.
 9. C vitamininde bulunan antioksidanlar ciltte irin sebepli meydana gelen kızarıklık ve tahrişleri dindirir. Öteki bir deyişle, C vitamini etkili bir irin önleyicidir.
 10. C vitamini ciltte ince çizgi ve kırışıklık oluşmasına neden olan özgür radikalleri yok etmede etkilidir.  Ciltte yaşlanma etkilerini azaltmada etkilidir.
 11. Göz altındaki morluklar için de C vitamini kullanıması faydalıdır. Bunun için göz altınıza C vitamini ampülleri kullanarak masaj yapabilirsiniz. Tesirini oldukça geçmeden farkına varacaksınız.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.