Buzdolabı alırken kesinlikle dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan 8 özellik

0

Buzdolabu mutfağın demir başlarından birisidir. Bir evin eğer olmazsa olmaz eşyalarının başlangıcında gelen buzdolabını satın alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan değişik birçok husus vardır. Buzdolabı satın alırken bir tek modeli ve rengini göz önüne almamalı bunların yanında güvence süresi, servis ağı ve alan kişi yorumları kısaca alan kişi memnuniyeti de dikkate alınmalıdır.

Buzdolabı Satın Almak İsteyenlere Tavsiyeler

A Sınıfı Buzdolabı Alın

Seçeceğiniz buzdolabının A enerji sınıfı özellikte olması oldukça önemlidir. Bu sayede buzdolabının harcayacağı enerji azalacağı için daha azca satmaca ile yüz yüze gelirsiniz. A sınıfı buzdolapları kendi içinde A+ ve A++ diye 2 guruba ayrılır.A++ sınıfı, A+ sınıfı buzdolaptan daha azca elektrik yakacaktır. Bundan dolayı alacağınız buzdolabı A++ olmalıdır.

Bayisinde Görün

Buzdolaplarının tutarları internetten üstünden satın alındığında daha uyguna gelmektedir. Sadece buzdolabını görmeden web üstünden satın almanızı tavsiye etmeyiz. Ne olursa olsun bayiye gidip dolabı incelemeli ve ona nazaran satın almalıdır.

Servis Ağı Geniş Olmalı

Buzdolabında ara sıra yaşanabilecek problemlerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir servisin olması önemlidir. Bu yüzden alacağınız buzdolabının geniş servis ağına haiz olması oldukça önemlidir. Bu sayede evinize yakın bir bölgedeki servise bozulan buzdoabına süratli şekilde gönderebilir ve mağduriyet yaşamazsınız. Ek olarak satın satın alacağınız buzdolabı markasının alan kişi hizmetleri mevzusunda tecrübeli olmaları da oldukça önemlidir.

İç Hacmi Geniş Olmalı

Buzdolabı alırken göz önünde bulundurulması ihtiyaç duyulan en mühim şeylerden biri dolabın iç hacmidir. Ailenizdeki şahıs sayısı, bütçe, mutfağınızdaki yer ve buzdolabı kullanma alışkanlığınızı göz önünde bulundurarak bir buzdolabı seçebilirsiniz. Piyasada iç hacmi 60 litreden 600 litreye kadar ulaşan birçok değişik hacimli buzdolapları satılmaktadır. Bu yüzden ilk olarak mutfağınızda buzdolabı koyacağınız yeri ölçmelisiniz ondan sonra buzdolabını almaya gidin. Genel itibariyle buzdolaplarının hacimleri arttıkça tutarları da artmaktadır.

Kapağı Açık Unuttuğunuzda Alarm Çalmalı!

Buzdolabında olması ihtiyaç duyulan bir öteki özellik ise alarmının bulunmasıdır. Kapağı açık kaldığında ötecek alarm yardımıyla kapıyı açık hale unutma durumunda gıdaların bozulmasını engellemiş olmuş olursunuz.

Dolap İçi Aydınlatma Ne olursa olsun Olmalı!

Buzdolabının içinde aydınlatma olması da oldukça önemlidir. Bu aydınlatmalardaki ampüllerin uzun kullanım ömrüne haiz olması gerekmektedir. Ek olarak bu aydınlatmalar buzdolabının köşelerine yerleştirilmiş olması da kolaylık elde edecektir ve geç saatlerde buzdolabının içini iyi şekilde görmenize destek olacaktır.

Nofrost Satın Alın

Buzdolabı seçerken nofrost özelliğe haiz olması oldukça önemlidir. No-frost buzdolaplarında buzlanma  görülmez ve bu birçoğunun aramış olduğu bir özelliktir. Derin donduruculara nazaran fiyatı daha yüksek olan no-frost buzdolapları oldukça daha kullanışlıdır. Bu sebeple enerji tasarrufu sağlamış olduğu için daha azca enerji yakar. Bu şekilde tutum ettiğiniz için daha azca satmaca ödersiniz.

Fiyatı Ne Kadar?

Piyasada birçok değişik kalitede değişik fiyatlı buzdolapları satılmaktadır. Kullanıcılar ise ilk olarak buzdolabının fiyatına dikkat etmektedir. Fiyatlar ise markalara nazaran değişim gösterir. Çoğu zaman yerli markaların buzdolapları ithal markalara nazaran oldukça daha uygun fiyatlı olmaktadır. Fakat gene de her markanın haiz olduğu özellikler fiyat mevzusunda belirleyicidir. Hem fiyatı uygun hem de istediğiniz özellikte buzdolabını bulmak için internetten istediğiniz marka ve modelin kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.