Büyük Göğüsleri Küçültme Egzersizleri Nedir?

0

Göğüsler hanımlarda güzellik ölçütü şeklinde görünse de aşırı büyük göğüsler fena durabilir ve boyun ağrısı, artrit, meme kanseri şeklinde çeşitli sıhhat problemlerine yol açabilir. Memeleri küçültme hareketleri resimli ifade makalemizde göğüslerdeki yağları eriten egzersizlere yer verdik. Meme boyutu yüksek östrojene bağlı artabilir. Göğüslerin büyük olmasının bir sebebi de gittikçe yaygınlaşmakta olan obezitedir.

Göğüs Ölçüsünü Küçültecek Egzersizler

Şınav

Şınav en sık meydana getirilen sporlardandır, omuz ve göğüs kaslarını çalıştırmak ve geliştirmekte de oldukça etkilidir. Büyük göğüs ölçüsü şınavla küçültülebilir. Basitçe yere karnınızın üzerine yatın, bacaklarınızı düzgünce gerilmiş şekilde uzatın. İyi destek sağlamak amacıyla parmaklarınız birbirinden ayrık durmak suretiyle avuç içlerinizle yere bastırın. Göğsünüzü yukarı doğru itin 2 saniye bu şekilde kalınca ve kendinizi yeniden aşağı indirin. İşlemi tekrarlayın. En iyi sonuçlar için günde iki kez her seferde 10 kere yeniden edin.

Jogging (Tempolu ve Yavaş Koşu)

Tempolu ve yavaş koşu yapmak göğüslerdeki yağ seviyesini azaltmakta oldukça etkilidir. Her sabah ve akşam jogging yapabilirsiniz. Tempolu yavaş koşu yapmak tüm vücudu inceltmeyi amaçlar bununla birlikte göğüs üstünde de etkilidir, memelerdeki yağları da eritir. Göğüslerinizin küçülmesi için günlük minimum yirmi dakika jogging yapmanız gerekir.

Yüzme

Yüzme göğüs ölçülerini küçültmek için oldukça sıhhatli bir egzersizdir. Ek olarak kardiyo egzersizlerinin en etkili formu olarak da bilinir. Kulaçlar omuz ve göğüs kaslarını çalıştırır. Bu yöntem göğüslerdeki yağı azaltır ve göğüsleri şekillendirir.

Ağırlık Kaldırma

Göğüs ölçülerini azaltmak için hafifçe dambıllar(halter) kaldırabilirsiniz. Dik durun ya da sandalyede oturun. Her iki elinizle dambılı kaldırın ve sonrasında ellerinizi aşağı indirin. Tertipli olarak minimum 10 kez yapın.

Merdiven Çıkma

Merdiven çıkmak da göğüslerdeki yağı eritmeye memeleri küçültmeye destek olacaktır. Her gün tertipli olarak 15-20 dk merdivenlerden çıkabilirsiniz. Merdiven çıkmak etkili bir yağ yakıcı egzersizdir buna göğüs yağları da dahildir.

Hip Shift

Bu hareket için dümdüz ayaktayken ellerinizi yere paralel şekilde karşıya uzatın. Avuç içlerinizi birbirine geçirin. Bileklerinizi ve avuç içini sımsıkı tutarken işaret parmağınızı bırakın. Nefes alırken kalçanızı sağa doğru itin. Başlama pozisyonuna gelirken nefes verin. Şimdi aynı hareketi sol için yapın. Günde on kez yeniden edin.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Göğüsleri Toparlayan Sıkılaştıran Yöntemler

Size ilk olarak spor yapmanızı, bilhassa de yüzmenizi tavsiye ederim. Bir spor hocasının size önereceği göğüs güçlendirici egzersizleri yapmak da oldukça işinize yarayacaktır. Evde hazırlayabileceğiniz karışıma ulaşınca; bir yumurta akı, bir ayva çekirdeği, iki çorba kaşığı serum fizyoloji, bir yaprak Aloe Vera jeli ve alabildiği kadar ginseng tozunu karıştırın. Bu karışımı masker kıvamına getirdikten sonrasında, tüm göğüs bölgenize dikkatlice gösterim. 30 dakika beklettikten sonrasında ilkin ılık, sonrasında da soğuk suyla sudan geçirin. Bu maskeyi haftada iki gün uygulayabilrsiniz. 

Sual: Göğüslerim oldukça kilo verdiğim için sarktı. Sıkılaşmalarını iyi mi sağlarım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 tane orta boy patatesi blenderdan geçirerek sulaçıkarın. Her gece yatmadan ilkin bu suyu masaj yaparak göğüslerinize yedirin. Bu uygulama göğüs bölgenizdeki deritoparlanmasını ve sıkılaşmasını elde edecektir.)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.