Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Iyi mi Kullanılır

0

Siyah noktalar hem adamların hem de hanımefendilerin karşılaşmış olduğu ortak cilt sorunlarındandır. Her yaştan insanda görülebilen bu sorun çoğunlukla ciltte biriken ölü hücrelerden ve ciltteki yağ oranının yüksek olmasından doğar. Ciltte siyah noktalar mevcutsa diş macunuyla siyah noktalar iyi mi temizlenir? sorusuna cevap bulacağınız bu yazı size rehberlik edecektir. Böylece piyasadaki siyah nokta temizleyicilere gereksiz yere para harcamak zorunda kalmadan hem tutum etmeniz hem de siyah noktalarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün olacaktır.

Diş Macunu Yüzdeki, Burundaki Siyah Noktalar İçin Iyi mi Kullanılır?

Siyah noktalar genel anlamda alın bölgesinde, göz çevresinde ve burun üstünde yoğunlaşır. Cildin görünümünü negatif etkileyen bu siyah noktaları gidermek için kullanılan birçok ürün vardır. Mesela siyah nokta temizleyici losyonlar bunlardandır. Fakat bu ürünler ekseriyetle pahalıdır. Ne var ki, siyah noktaları gidermek yalnızca bu ürünlerin kabiliyeti değildir! Evde siyah nokta temizleme için diş macunu kullanmak da aynı etkiyi gösterecektir. Kolay ve ucuz bir çözüm arıyorsanız bu, sizin işinize fazlaca yarayacaktır.

  1. İlk olarak cildinizi suyla sudan geçirin. Peşinden diş macununuzu siyah noktaların olduğu bölgelere sanki krem sürüyormuş şeklinde uygulayın. Hafifçe bir masaj ile iyice nüfuz etmesini sağlayın. Macunun kendi kendine kurumasını bekleyip suyla durulayın. Bunu her hafta 2 kere halletmeye devam ederseniz siyah noktalarınız kısa zamanda kaybolacaktır.
  2. Diş macununu siyah noktalara diş fırçası ilede sürebilirsiniz.Temiz diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın. Siyah noktalarınızın fazla olduğu bölgelere dairesel hareketlerle sürün. (Sadece fazlaca bastırmayın.) 5-6 dakika beklemeye alın ve ılık suyla iyice durulayın. Bunu her hafta 2 kere yeniden edin.
  3. Diş macunuyla siyah nokta temizleme esnasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Ilk olarak diş fırçası cildin üstünde gezdirilirken aşırı derecede baskı yapılmamalıdır. Ek olarak bunu dairesel hareketlerle uygulama etmeniz önerilir. Gelişigüzel uygulamaktan ve fazlaca bastırmaktan kaçınılmalıdır. Aksi halde ciltte tahriş, kızarıklıklar hatta tahrişe bağlı lekeler oluşabilir.
  4. Bir de diş macunu ile siyah nokta temizliği yaparken fırçanın evvel kullanılmamış olmasına itina gösterilmelidir.

Siyah Nokta İçin Hangi Diş Macununu Kullanmalıdır?

  1. Kesinlikle jel kıvamında bir diş macunu kullanılmalıdır.
  2. Öte taraftan diş macunu ile siyah nokta temizleme işlemi kırılgan dişler için üretilen macunlarla yapılmalıdır. Ambalajında bu ibare yazıyorsa alınabilir.
  3. Nane aromalı bir diş macunu kullanmak daha yararlıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.