Burun Üstündeki Siyah Noktaları Diş Macunu İle Temizleme Yolları

0

“Burun üstünde siyah noktalar sık karşılaşılan bir cilt sorunudur ve bu fena görüntü kişiyi fazlaca rahatsız eder. Burun üstündeki siyah noktalardan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri de diş macunu kullanmaktır. Makalemizde bunun iyi mi yapılacağını anlatacağız.”

Siyah noktalar burun bölgesinde daha fazlaca görülür. Bunlar fena bir görüntü oluşturur ve güzel duyu açıdan asla iyi durmaz. Burun üstünde meydana gelen siyah noktalar dışarıdan fark edilmiş olduğu için karşı tarafta pozitif yönde bir izlenim bırakmaz ve kişinin güzelliğine gölge düşürür.

Burundaki siyah noktaları sıkmak oldukça yanlıştır. Zira burun, duyarlı vücut bölgelerinden biridir. Burunda siyah nokta oluştuysa bu tarz şeyleri kesinlikle sıkarak gidermeye çalışmamalıdır. Aksi takdirde sivilcelerle başınız derde girebilir.

Burundaki Siyah Noktalar İle Diş Macunu İle Iyi mi Kurtulunur?

1.Tanım

Ilkin ellerimizi ve yüzümüzü suyla yıkayalım ve havlu ile kurulayalım. Sonrasında burnumuzdaki siyah noktaların üstüne diş macunu sürelim ve kurumasını beklemiş olalım. Arkasından yüzümüzü yeniden yıkayalım. Siyah noktalarımıza fazlaca iyi gelecektir. Bu yöntemi beyaz diş macunuyla yapmalıyız. Jel diş macunu fazla etkili olmayacaktır.

2.Tanım

1 tatlı kaşığı diş macunu ile 1 tatlı kaşığı tuz bir kâseye alınır ve güzelce karıştırılır. Burun üstüne uygulanır ve kurumaya bırakılır. Sonrasında cilt yeniden su ile yıkanır. Bu yöntem her hafta 1-2 kere uygulanmalıdır.

3.Tanım

2 tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı diş macunu ve 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırılarak macun haline getirilir. Buruna sürülür ve kuruyunca durulanır.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Doktorlara Sorular ve Cevaplar

Sual: 23 yaşındayım, burnumda fazlaca fazla siyah nokta var; cildimin başka bölgesinde yok. Bu tarz şeyleri temizliyorum fakat gözeneklerimin delik olarak kalmasını önleyemiyorum. Bu da tekrardan siyah nokta problemiyle karşılaşmama yol açıyor. Siyah noktaların bazıları sivilceye dönüşüyor ve geçmesi fazlaca vakit alıyor. Gözeneklerin sıkılaşması ve siyah noktaların yok olması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Dr. Nezih Karaca’nın cevabı şöyledir; İsotrexin jel 1×1 gece fazlaca ince bir halde burun üstüne 3 ay kullanın.

Sual: Burnumun ucunda lekeler ve siyah noktalar var. Hangi ilacı kullanırsam geçer?

CEVAP

Dr. Ayşe Cinkaya Kahveci’nin cevabı; “Papatyayı sıcak suya ekleyip cildinizi papatya buharına tutarak 10 dakika bu şekilde bekleyin. Siyah noktaları sıkarak boşaltın fakat tırnak izi yapmamaya itina gösterin.”

Sual: Merhaba, 17 yaşındayım ve yüzümde siyah noktalar var. Bunlar bilhassa de burun bölgemde yoğunlaşıyorlar. Iyi mi kurtulabilirim?

CEVAP

Dr. Nezih Karaca’nın cevabı şöyledir; Her gece Tretin krem sürün. Buna 3 ay devam edin. Siyah noktalar için etkili bir çözümdür.

Not:Makalemizde geçen sual ve cevaplar doktorsitesi internet adresinden alınmıştır. Cevaplar şahıslara mahsustur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.