Burun Ucu Ödemi Iyi mi Geçer Burun Estetiği Rinoplasti Sonrası Ödem Söktürücü Tavsiyeler

0

Burun Ameliyatı Sonrası Ödem Ve Şişliklerin İnmesi İçin Tavsiyeler

Bu makalemizde daha ilkin burun ameliyatı olanlardan burundaki ödemi indirmek için tavsiyelerini bildireceğiz.

Burun Ucu Ödemi Iyi mi Geçer 

  1. Ameliyata girmeden 3 gün ilkin Arnica krem kullandım. Günde 2 kere yanaklarıma ve burnuma bol miktarda sürüp masaj yapıyordum. (Arnica bazı doktorların şişlik, morluk ve ödem tedavisinde önerdikleri organik ve oldukca yararlı bir kremdir.) Taburcu olduktan sonrasında da her gün kullanmaya devam ettim. Bu kez alnıma ve yanaklarıma uyguluyor, burnuma sürmüyordum. Bu sebeple alçı-atel yüzünden burnunuza sürmeniz yasaktır. Bana iyi geldi, tavsiye ederim.
  2. Ameliyata 1 hafta kala düşük karbonhidrat rejimi halletmeye başladım. Biliyorsunuz ki karbonhidrat ve şeker ödem yapıyor, şeker seviyesi yüksek olursa yaralar daha geç iyileşiyor.
  3. Burun ameliyatı olduktan sonrasında doktorum bana her gün bolca su içmemi söylemişti. Ameliyatım yaz mevsimine denk geldiği için bunu yapmakta asla zorlanmadım. Maydanoz suyu içmemi önermişti, onu da yaptım. arnica krem kullandım ve tertipli yürüyüş yapmayı dikkatsizlik etmedim. Hirudoid kremin de ödem tedavisinde etkili bulunduğunu öğrenmiştim, onu da alıp denedim, faydası oldu. Dermatoloğuma da sormuş oldum, “Bromelain hapı içebilirsin.” dedi. 2 aydan beridir onu kullanıyorum.
  4. Dostlar size burun ameliyatının peşinden ödem oluşması iyi mi önlenir, söyleyeyim mi? Tecrübeyle sabittir, hakkaten işe yarıyor. Bir buzu temiz beze sarın ve 20 dakika yüzünüzde beklemeye alın. Bunu 1 saat arayla tekrarlayın. Böylelikle aşırı morarma ve ödem şeklinde durumlarla karşılaşmazsınız. Bir de Arnica krem morlukları yok ediyor, eczaneden alınabilir. Son olarak 2 ay süresince güneş gözlüğü kullanmamalısınız. Aslına bakarsanız doktorunuz size bu tarz şeyleri tekrardan hatırlatacaktır. Yüksek faktörlü güneş kremleri de cildinizi güneşin zararı dokunan etkilerinden koruyacaktır. Buz ödem için yararlıdır, sıcak tam tersi ödemin artmasına neden olur.
  5. Maydanoz ödem söktürücü en etkili bitkilerdendir. Ameliyat olduktan sonraki ikinci günde aç karnıma iki bardak maydanoz suyu içtim. Ondan sonrasında 2 hafta kullandım. Fakat maydanoz idrar söktürücüdür. Bu yöntem uygulanırken her gün kafi oranda su içmeye de itina gösterilmelidir.
  6. Bromelian ödem söktürücü özellikte bir bitkidir. Nutraxin tablet bromelian ihtiva eder.
  7. Ameliyat olduktan sonraki 8. günden itibaren Nutraxin’in 500 mg bromelian tablet kullanmaya başlamıştım. Bromelian enzimi kanı sulandırabildiği için dikişlerim birazcık tutsun ve kanama olmasın diye 8. günü bekledim. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 15. gün olunca Bromelian tablet dozunu günde 2 defaya (1000 miligrama) çıkardım. Maydanoz suyu ve Bromelian tablet ameliyattan ilkin asla kullanılmaz. Bu sebeple supplementlerin ve bitkisel çayların kanamayı tetiklediği bir gerçektir. O yüzden ameliyat öncesi bunların bırakılması gerekir.
  8. Burun ameliyatının peşinden meydana gelen ödemler, ısırgan otuyla giderilebilir. Şöyleki ki 1 tatlı kaşığı ısırgan otunu, 1 su bardağı kaynar suda 5-10 dk haşlayın. Kokusu çıkınca süzgeçten geçirin ve 5 dakika dinlendirip tüketin. Her gün bu ısırgan otu çayını tekrardan hazırlayın. Günlük 2-3 bardaktan fazla içmeyin.
  9. Burundaki, burun ucu ödeminiz tüm bunlara karşın inmiyorsa, doktorunuz ödemi indirmek için burnunuza kortizonlu iğne yapabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.