Burun Estetiğinde Hekim Seçimi

0

Tam bu aşamada çözmeniz ihtiyaç duyulan en mühim problem, hangi burun cerrahına ameliyat olacağınıza karar verme sürecidir. Ikimiz de bu sıkıntılı süreçte size destek olmak ve sizi aydınlatacak bazı ipuçlarını vermek istedik.

Doktorun Tecrübesi

Her mevzuda olduğu şeklinde güzel duyu cerrahide de en mühim kriter, cerrahın bu işte ne kadar tecrübeli olduğudur.
Kaç senedir burun estetiği yapmış olduğu, kaç burun estetiği ameliyatı yaptığını araştırmak sizin seçiminizi kolaylaştırabilir.
Cerrahın bilimsel nitelikli ünvanlı, operatör yada profesör olması onun tecrübesini yansıtacak bir kriter olmayabilir bu sebepten güzel duyu cerrahide oldukca mühim değildir, unvandan ziyade ustalığa bakmak gerekir.

Eğitimi Almış olduğu Yer

Burun estetiği bir ameliyattır, fakat bununla birlikte bir sanattır. Doktorunuzun hangi klinikte ve kimden bu sanatı öğrendiği önemlidir. Doktorunuzun eğitimini nerelerde ve hangi hocalardan aldığını araştırmanızda yarar var.

Hasta Görüşleri

Doktorun daha ilkin ameliyat etmiş olduğu hastaların görüşleri mühim bir yol göstericidir. Yakın çevrenizden aynı doktora ameliyat olmuş birisi var ise sorup fikrini alabilirsiniz. Eğer yakın çevrenizde bu şekilde birisi yoksa, önceki hastalarına web ve toplumsal medyadan ulaşabilirsiniz. Güvenilir web sitelerinde yer edinen hasta görüşleri size destek olacaktır.

Emek harcama Örnekleri

Önceki hastalarına direk yetişme imkânı bulamazsanız, toplumsal medyada gösterilen fotoğraf ve görseller de size destek olabilir. Sayfaları inceleyerek hangi doktorun sonuçlarının size daha yakın geldiğine karar vermeye çalışın. Doktorun daha oldukca naturel burun mu yapmış olduğu, ucu kalkık burunlar mı yapmış olduğu, oldukca kavis verip vermediği şeklinde durumlara bakabilirsiniz.

Doktorla Yüz Yüze Görüşün

Tüm bu ön araştırmalardan sonrasında gene son sonucu siz vereceksiniz. Son olarak kendiniz gidip doktorla karşı karşıya görüşün. Doktorun sizi muayenesi, size yaklaşımı, burnunuzdaki sorunları tam tespit edip edemediği, sorunlara yönelik çözümleri sizi doyum ediyor mu diye değerlendirin. Sizi ameliyata zorlamaya mı çalışıyor, yoksa sonucu tamamen size mi bırakıyor, buna dikkat etmeye çalışın.

Bir tek Güzel duyu Yetmeyebilir

Doktorun her türlü burun cerrahisini yapabiliyor olması mühim bir kriter. Eğer burun tıkanıklığınız var ise yalnız görselliği değil, bununla birlikte nefes alışverişinizi de düzeltebilmelidir.
Sinüzitinize müdahale gerekiyorsa yapabilmelidir. Primer ameliyat olacak olsanız dahi gözden geçirme ameliyatlar yapmış olup yapmadığını sormanızda yarar var. Gözden geçirme yapabilmesi, gerektiğinde kulaktan yada kaburgadan kıkırdak destek alabilmesi doktorun tecrübesini gösteren işaretlerdendir.

Emek harcama Şekli ve Yaklaşımı

Doktorla görüşmede burun planlaması yaparken sizin isteklerinizi ne kadar göz önünde bulundurduğuna dikkat edin. Doktorun yapmak istedikleriyle sizin isteklerinizin ortak bir noktada buluşması gerekiyor. Yoksa güzel bir netice ortaya çıkmayacak ve bu da sizi memnun etmeyecektir.

Saydam Olmak

Hekim görüşme esnasında size tüm süreci detaylı bir halde anlatmalıdır. Ameliyat sürecinde yapılacaklar, ihtimaller içinde riskler ve doğabilecek problemler, komplikasyonlar ve tedavi şekilleri mevzusunda sizi yeterince aydınlatmalıdır. Sorularınıza açık yüreklilikle yanıt verebilmelidir.

Sizin Güveniniz

Tüm bu süreç sonunda en mühim mevzu doktorunuza güvenmenizdir. Görüşme sonunda doktorunuza karşı tam bir itimat oluşmuşsa, içiniz rahatsa doğru yerdesiniz anlama gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.