Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Nedir?

0

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Nedir?

Her hanım güzel ve bakımlı görünmek ister. Bu yüzden saç ve ten renginin uyumuna da oldukça ehemmiyet verir. Saç modeli ve rengi tercih ederken kendilerine yakışıp yakışmadığına oldukça dikkat eder. İşte bu makalemizde, buğday tenliler için en uygun saç renklerinin hangileri olduğuna değineceğiz. Aslına bakarsak bunu özetlemek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz: “Buğday tenlilere yakışmayan bir saç rengi yoktur!” Bundan dolayı kendinize uygun saç rengini bulmakta zorlanmayacağınızı güvence edebiliriz.

Buğday Tene Hangi Renk Saçlar Yakışır?

Siyah saç rengi birazcık risklidir. Örneğin beyaz ten rengine sahipseniz simsiyah saç rengini tercih etmenizi önermiyoruz, şu sebeple canlı bir görünüm vermeyecektir. Fakat buğday tenliyseniz asla tereddüt etmeden siyah renge yönelebilirsiniz. Bilhassa mavi-siyah saçlar size oldukça yakışacaktır. Değişik tarzlara bağlı olarak makyaj ve saç alanında da yeni model ve stiller ortaya çıkmıştır. İşte bilhassa son dönemlerden itibaren mavi-siyah saç renginin de moda olduğu hepimiz tarafınca bilinmektedir. Siz de buğday tenliyseniz mavi-siyah saç rengini tercih ederek her insanın ilgi odağı olabilirsiniz.

Naturel kumral da, buğday tenliler için en uygun saç renklerinden biridir. Güvenli olun ki bu saç rengi teninizle mükemmel bir kombinasyon oluşturacaktır. Adından belli olduğu suretiyle doğallık elde eden bu saç rengi, başka renklere kuvvetli bir alternatiftir. Çekici görünmek sadece bunu yaparken doğallığını yitirmek istemeyen buğday tenliler, gönül rahatlığıyla naturel kumralı uygulayabilir.

Buğday tenlilere kızıl tonlar da oldukça yakışmaktadır. Hele bakır tonları daha güzel durmaktadır. Öte taraftan kızıl tonlarının hepsi, buğday tenliler için uygundur. Mor, bordo ve kırmızıya yakın kızıl renklerin de buğday teninizle kusursuz bir uyum sergileyeceğine güvenilir olabilirsiniz.

Küllü saç renkleri de buğday tenlilere en oldukça yakışan saç renklerindendir. Bundan dolayı buğday ten rengine haiz olanlar, sarışınlar benzer biçimde solgun değildir. Küllü saç rengini tercih ettiklerinde cilt renklerindeki ısı ile eşitlik sağlanacaktır. Küllü saç renkleri de kendi içinde değişik tonlara ayrılmaktadır. Tavsiye ettiklerimiz ise küllü kahverengi, küllü kumral, küllü koyu sarıdır.

Koyu saç renkleri de buğday tenlilere oldukça iyi gitmektedir. Yüzünüzün ve teninizin canlı görünümünü belirgenliştirecek olan koyu renkler, sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sarı ve sarı tonları da, buğday tenlilere hitap eden renklerdendir. Aşırı açık yada kirli sarıların buğday ten ile uyumu her insanın takdirini toplamaktadır. Ek olarak küllü sarı, platin, kum rengi, bal rengi de sizi oldukça etkisi altına alan gösterecektir.

Hiçbir hanım saçlarına ak düşmesini istemez. Sadece son dönemlerin moda akımları, bu duruma değişik bir boyut kazandırdı. Saç modasına iddialı bir giriş meydana getiren Titanyum beyazı da özgür ve sıradışı bir seçimi olanların gözdesi haline geldi. Buğday tenlilere yakışan titanyum beyazı, sizin için de iyi bir seçenek olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.