Bıyık bölgesi kararmasını geçiren 9 etkili naturel çözüm

0

Bıyık bölgesinde oluşan bu kararmaları naturel yollar kullanarak geçirmeniz mümkündür. Bu yazımızda bu yöntemler üstünde duracağız.

Dudak Üstümde Bıyık Bölgemde Kararma Var Ne Yapmalıyım Iyi mi Geçer?

Karbonat

Karbonat ciltte renk açma mevzusunda oldukça başarı göstermiş bir naturel yöntemdir. Bunun için ufak bir kabın içine 1 tatlı kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı gülsuyu ve 2 damla limon suyunu alıp karıştırın. Karışımın kıvamı macun haline ulaştığında bunu kararan bıyık bölgesine sürün. Kuruduktan sonrasında hafifçe hareketlerle suyla ovalayarak paklayın.

Alternatif yöntem: Karbonatın içine oldukca azca su koyun ve macun kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı bıyık bölgesine sürün ve 15 dakika bekletip suyla sudan geçirin. Bu yöntemi tertipli şekilde yaptığınızda bıyık bölgesindeki kararmalar yok olacaktır.

Pirinç

Uygun bir kabın içine 1 yiyecek kaşığı pirinci yıkayıp koyun. Peşinden üzerine sıcak su döküp pirinçlerin haşlanmasını sağlayın. Haşlanan pirincin suyunu süzgeçten geçirin ve ılınınca kararan bıyık bölgesine sürün. Bu şekilde 30-45 dakika beklemeye alın. Son olarak bölgeyi suyla sudan geçirin.

Süt

Sütün renk açma özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden dudak üstü kararmaları dahil tüm ciltte kullanılabilir. Bunun için bir miktar pamuğu süte batırın ve bunu bıyık bölgesine sürün. 15 dakika beklemeye alın ve hemen sonra bölgeyi keçi sütü sabunuyla yıkayarak kararmaları oldukca iyi şekilde azaltabilirsiniz.

Salatalık yada Patates Suyu

İlk olarak doğradığınız salatalık yada patatesleri blendera koyup suyunu çıkarın. Peşinden bu suyu bir pamuk ile bıyık bölgenize sürün. Birazcık beklettikten sonrasında bögeyi suyla paklayın.

Limon

Limon suyunun renk açma özelliği oldukca yoğundur. Bu yüzden kararan bıyık bölgenize taze sıkılmış limon suyu sürebilirsiniz. Hemen sonra 20 dakika bekletip suyla yıkamanız yeterlidir.

Türk Kahvesi

1 tatlı kaşığı türk kahvesi ile yarım limonun suyunu güzelce karıştırın. Bu karışımı bıyık bölgenize sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Bu süre dolduktan sonrasında bölgeyi suyla sudan geçirin. Bu uygulamayı bıyık bölgesindeki kararmalar yok olana kadar haftada bir kez tekrarlamanızda yarar vardır.

Yumurta Akı

1 tane yumurtanın akını ayırın. Bunu mikser yada bir çatal yardımıyla çırparak kar şeklinde bir kıvam elde edin. Hemen sonra bunu kararan bıyık bölgenize sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Son adım olarak bölgeyi soğuk suyla durulayın. Bu uygulamayı haftada 3 kere tekrarlayabilirsiniz.

Bebek Pudrası

Uygun bir kasenin içine 1 çay kaşığı bebek pudrası, 1 çay kaşığı bal ve birkaç damla limonu alıp karıştırın. Kazandığınız bu karışımı bıyık bölgenize sürün ve 20 dakika beklemeye alın. Son olarak bölgeyi ılık suyla durulayın. Bu yöntemi haftada 2 kere uygulamalısınız.

Bıyık Bölgesinde Kararma Olanların Yorumları

  1. Ben bıyık bölgemdeki kararmaları geçirmek için 1 çay kaşığı süzme yoğurt ve 1 çay kaşığının ucuyla karbonatı karıştırdım. Bu karışımı bıyık bölgeme sürdüm ve 30 dakika beklettim. Hemen sonra da yıkadım. Bu yöntemi deneyebilirsiniz.
  2. Bıyık bölgesinde gün içinde iple yada ağdayla kıl alma sonrasında güneşe çıkıldığında izler oluşuyor. Bence bıyıklarınızı güneş gittikten sonrasında yanı akşam üstü aldırmalısınız. Bunu yapamıyorsanız bıyıkları aldırdıktan sonrasında bölgeye güneş kremi sürüp 20 dakika bekleyin. Sonrasında kuaförden ayrılabilirsiniz. Bu yöntem yardımıyla bıyık bölgenizde kararmalara sebep olan lekeler oluşmaz.
  3. Bıyık ve göz çevresi bölgelerimde koyu renkli halkalar vardı. Bu lekeleri gören insanoğlu ne işe yaradığını soruyordu. Hakikaten artık öyleki oldukca üzülüyordum ki psikolojim bozulmaya başlamıştı. Sonrasında bir araştırmaya giriştim ve Madecassol kremi keşfettim. Bu kremi geceleri temiz cildime ince bir kat halinde sürdüm ve buna 6 ay süresince devam ettim. Başka herhangi bir krem kullanmadım. Bu yöntem yardımıyla bıyıklarımdaki lekeler tamamen gitti sayılır. Bu sıralar sabahları yüzümü yıkadıktan sonrasında cildime Actinica güneş kremi sürüyorum.
  4. Ben de bıyık bölgemde kararma yaşadım. Bu yüzden bıyıklarımı ağdayla almayı bıraktım ve ipe başladım. Ufak kılları almak için ise cımbız kullanıyorum. Bu sayede kararmalarım azaldı. Sonrasında ise bıyık bölgeme güneş kremini tertipli sürmeye başladım. Ek olarak annem tavsiye etmişti Silverdin yanık kremini. Bir aydır onu cildime makyaj öncesinde sürüyorum. Bence fark var ve bu yöntemi denemelisiniz.

Dudak Üstü Lekeleri Iyi mi Geçer? Bıyık Lekesi İçin Kati Çözümler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.