Bıttım Sabunu Yüzüne Kullananlar Egzama, Sivilce Saç İçin Kullananlar Yorumları

0

Bıttım sabunu, yabani fıstık olan bıttım yağı ile Menengiç yağı içine katılarak meydana getirilen bir sabun türüdür. Bıttım sabunu hem cilt hem de saç için fazlaca yararlı olduğundan pekçok şahıs tarafınca tertipli olarak kullanılmaktadır. Bıttım sabununu cildiniz, saçlarınız ve yüzünüz için güvenle kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Kullanıcı Yorumları

 1. Eşim çalışmak için Siirt’e gitmişti. Bıttım sabunundan tecrübe etme amaçlı kullanmam için bir kalıp almış, 1 aydan beri kullanmaya devam ediyorum. Hakikaten saçlardaki dökülmeye iyi geliyor. Benim saçlarım cansız, ince telli ve yağlı bir yapıda. Sizinkiler de buysa kesinlikle kullanmalısınız, saçlara yoğun hacim kazandırıyor. Ben bu sabunla banyo yaptıktan sonrasında saçıma krem sürüyorum, arkasından tarıyor ve duruluyorum. Onun için tararken güçlük çekmedim.
 2. Saçlarımı yalnız 2 kere bıttım sabunuyla yıkadığım halde tesirini şimdiden görmeye başladım. Saçlarım ışıltılı bir görünüme kavuştu ve artık eskisi şeklinde yağlanmıyor.
 3. Bıttım sabunu kullanmaya başlayalı takriben 12-13 yıl oluyor. Saçlarımı hep bununla yıkarım, fazlaca güzel bir ürün ve mükemmel bir kokusu var.
 4. 20 günden bu yana bıttım sabunu kullanıyorum. Saç egzamanız var ise bu ürün tam size gore! Kuvvetli bir etkiye haiz. Bakmayın sert olduğuna, tek kelimeyle süper! Hele saç yağlanmasına son aşama yarar sağlıyor. Aksatmadan kullanmaya devam edin, ne kadar yararlı bulunduğunu gözlemleyeceksiniz.
 5. Egzamaya benzer yaralarım vardı. Bıttım sabununu onun için almıştım. Hakikaten oldukça yararlı. Mantar ve egzama şeklinde cilt hastalıklarına birebir.
 6. Yüzümü yıkarken bıttım sabunu kullanıyorum. Fakat gerçek bıttım sabunu olması mühim. Görkemli bir şey!
 7. Bıttım sabununun saça yararları bulunduğunu duydum. Bir de internetteki yorumlarda bilhassa sivilceleri yok ettiğini yazmışlardı. Ben de bunlara güvenerek aktardan satın aldım. Birkaç saat ilkin yüzüme sürdüm, cildimde aşırı gerilme yapmış oldu. Yüzüm soyulmaya başladı. Kısaca hayal kırıklığına uğradım.
 8. 2 hafta ilkin bir aktara gidip markasız bıttım sabunu aldım. O günden itibaren kullanmaktayım. İnce telli, sönük ve yağlı saçlarım var. Üstelik fazlaca fazla dökülüyor. (Daha doğrusu eskiden öyleydi.) Sabundan mı kaynaklı güvenli değilim fakat artık oluk oluk dökülmüyor. Saçlarım daha dolgun görünüyor. Fakat şunu söylemeliyim ki, bu sabunu kullanmak birazcık sabır gerektirir. Başlangıçta saçınızın keçe şeklinde bulunduğunu ve sertleştiğini hissedebilirsiniz. Fakat endişelenmeyin, saçınız bir süre sonrasında normale dönecektir. Bıttım sabunu saçlarınızı yumuşatacak ve güçlendirecektir.
 9. Siirt’ten getirdiğim bıttım sabununu üç haftadır kullanıyorum. Saçlarımı yıkarken yalnızca bunu sürüyorum. Dökülme mevzusunda pek bir değişim olmadı. Sadece her geçen gün azaldığını söyleyebilirim. Kepeğe muhteşem bir çözüm. Saçlarım kendine geldi. Saçlarımın boylarına güzel tesir ediyor da uç kısımlarında yapış yapış bir his bırakıyor. Galiba sabundaki yağlar sebebiyle bu şekilde oluyor.
 10. Dostum Mardin’e gitmişti; dönerken bıttım sabunu almış, bana da armağan etti. Bir çok vakit saçlarda kullanımı tavsiye ediliyor. Sadece ben ‘bir ihtimal sivilcelerime de faydası olur’ diye düşünerek yüzüm için kullandım. Cildimi temizledi, canlandırdı, kızarıklıkları hafifletti. Sıhhatli beslenmediğim halde, aknelerimde bile azalma oldu.
 11. Egzamadan ve saç dökülmesinden muzdariptim. Bunun için bıttım sabununu tecrübe etmek istedim. Fakat iyice kötüleştirdi, asla beğenmedim.
 12. Bıttım sabunu averaj 1-1 buçuk aydır yüzüm için kullandığım bir ürün. Cildimde kızarıklık, sivilce, kir ne var ise geçmeye başladı. Üstelik cildim artık fazla yağlanmıyor. Ne var ki ciltte gözenekler meydana getiriyor. Memnun değilim.
 13. Dostlar elimde egzama oluştu, belirgin şekilde kızarıklık var. 3 gün evvel bıttım sabunu kullanmaya başlamış olsam da şu ana kadar bir yararını göremedim.
 14. Vücudumu yıkarken bıttım sabunundan başkasını kullanmıyorum. Fakat yüzüme sürsem bir şey olur mu? diye korkuyorum. Saçlarıma bir kez uyguladım ve karşılaştığım görünüm korkunçtu. Kurutmaya çalışırken saçım yapış yapış oldu ve ikinci kere yıkamak durumunda kaldım. Saçlarımı o şekilde bir sertleştirdi ki… Vücudum için kullanırken hiçbir problem yaşamadım, tersine fazlaca güzel tesir ediyor. Sırtımdaki sivilceleri ortadan kaldırdı.
 15. 2 senedir aksatmadan kullandığım bir ürün. Sadece nedense son üç aydır yararını göremiyorum. Saçlarımı mahvetti. Kazık şeklinde oldular, tarayamıyorum bile düşünün. Saçlarım hep birbirine girdi, iyi mi açacağımı bilmiyorum.
 16. Bıttım sabunu aldım ve 2 aylık kullanım sonucu saç dökülmemin azaldığını ifade edebilirim. Fakat saçımda aşırı kuruluk meydana getirdi ve bu yüzden inanılmaz kepeklendi. Kullandığıma pişmanım.
 17. 1 kalıp bıttım sabunu aldım ve banyo yaparken vücudumu bununla ovaladım. İsilik tarzında lekelerim ve sivilcelerim mevcuttu, onları iyileştirdi. Cildimi pürüzsüz bir duruma getirdi. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
 18. Bigün değişik bir sebepten dolayı aktara gitmiştim, aktar bana söz içinde bunu tavsiye etti. Başlangıçta oldukça memnun kalmıştım. Fakat 3. ve 4. yıkamanın arkasından saçlarımda şaşırtıcı ve hayret verici sertlik oluşmaya başladı. Aslına bakarsanız kuru saçlara sahibim, bu sabunndan dolayı keçe şeklinde olup çıktı. Tekrar kullanır mıyım? Asla!
 19. Bıttım sabununu bir aydır kullanmayı sürdürüyorum. Aslen Siirt’te üretiliyormuş, sonradan öğrendim. Kepeğin sonunu getiren, saç dökülmesini fark edilir şekilde azaltan bu sabundan memnun kalmamak mümkün değil. Fakat saçları hafifçe sertleştirdiğini ve fena koktuğunu da söylemeden geçemeyeceğim.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.