Bikini Bölgesine Hususi Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptıranlar Memnun mu?

0

Lazer epilasyon, vücuttaki kılların kökten yok olmasını elde eden bir epilasyon çeşididir. Lazer epilasyon kendi içinde kullanılan lazerlerin dalga boylarına bakılırsa gruplandırılmaktadır. Dermatolog Uzman Hekim Nahide Gültekin Çem, lazer epilasyonun genital bölgeye de uygulanacağını bildirmektedir. Genital bölgeye uygulanacak lazer epilasyonun hanım rahmindeki yumurtalıklaraya da öteki iç organlara zarar vermediği bilinmektedir.

Hususi Bölgeye, Bikini Bölgesine Lazer Yaptıranların Görüşleri Nasıldır?

  1. Genital bölgem için şu ana kadar toplamda 6 kez lazer epilasyon yaptırdım. O bölgemdeki tüylerimin yer yer tamamen bitti. İlk başlangıçta ayda bir kez gidiyordum, daha sonraları tüylerim azalmaya başladığı için iki ayda bir yaptırmaya başladım. Lazer epilasyondan ilkin genital bölgeme sir ağda yaptırıyordum ve bu yüzden batık problemlerim çoktu. Lazer epilasyonun daha ilk seasında batık problemlerim geçti. Benim gözlemlediğim kadarıyla lazer epilasyon yardımıyla kızarıklık, morarma, batık ve kıl dönmesi problemleri yok oluyor.
  2. Ben lazer epilasyonu genital bölge, bacak ve koltuk altıma yaptırdım. Sonucun beni oldukça doyum ettiğini söylemem lazım. Esmerim ve tüylerim çoktur fakat başarı oranı %80 oldu. Toplamda 8 seans gittim. Lazer epilasyonun siyah kalınca tüylerde daha etkili olduğu söyleniyordu hakikaten de o şekilde. Aslına bakarsanız uygulama öncesinde lazerin daha etkili olabilmesi için kıllar ilkin jiletle temizleniyor. Bilgilerime göre gelişen teknolojiler yardımıyla lazer epilasyon ince ve sarı tüyler için de oldukça etkili olmaya başlamış.
  3. Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırdım. Vajen bölgesindeki rutubet oldukça yoğun olduğundan lazer epilasyonun tesirini göstermesi daha uzun zamanlar alıyormuş. Ben ayda 1 seans ve 15 günde bir kez de denetim lazerine gidiyorum. En zor bölge de dudak kısımları bu sebeple 6 ay süresince gitmeme karşın bir türlü netice alamadık. Fakat bazı yerlerinde azalma vardı.
  4. Lazer epilasyonun genital bölgede etkili bulunduğunu söylemeliyim. Ben lazer epilasyon öncesinde jilet ve tüy dökücü kullanmama karşın kıllarım sık ve kalındı. Lazer epilasyona 4 seans gittikten sonrasında kıllarımdaki seyrelme ve geç çıkışı gözle görülür derecede fark etti. Ek olarak genital bölgemin rengi de açıldı ve batık benzer biçimde problemlerim ortadan kalktı.
  5. Ben lazer epilasyona genital bölgem dahil tüm vücut için 3 yıl gittim ve hep değişik makinalar vardı. Asla biri de etkili olmadı ve hakikaten tesirini görmedim. Bundan dolayı kıllarım yalnız seyreldi ve eskisine oranla daha geç çıkıyor fakat kesinlikle bitmedi. Bu yüzden ben geri ağdaya geri dönmek mecburiyetinde kaldım.
  6. Ben genital bölgem için lazer epilasyona gittim fakat hiçbir yararını göremedim. Hakkaten yararını gören var mı merak ediyorum. Tüm vücudum için toplamda 10 seans gittim ve kıllarımın yarısı hala duruyor. Sonrasında da hamilelik düşündüğüm için devam edemedim.
  7. Ben de genital bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Öteki bölgelere kıyasla bu bölge nemli olduğundan beni en zorlayan bölge oldu. Hem oldukça geç bitti hem de canım oldukça acıdı. Ek olarak ayva tüylerim hala da bitmiş değil fakat beni rahatsız etmiyorlar. Bundan dolayı artık genital bölgemde kıl uzaması olmuyor. Bu yüzden sıkıntılı da olsa lazer epilasyonu tavsiye ediyorum, büyük rahatlık.
  8. Ben bundan 2 yıl ilkin genital bölgem için lazer epilasyona gittim. Toplamda 6 seans koltukaltım için 7 seans da genital bölgem içindi. Benim koltukaltımdaki kıllar oldukça sıktı ve lazer epilasyon yardımıyla %70’i bitti. Genital bölgemde ise %25’i bitti kıllarımın ve geri kalanlar ise inceldi. Bu açıdan genital bölgem için lazer epilasyondan memnun kadlığımı söyleyemem bu sebeple param boşuna gitti. Çıkardığım netice şu ki nemli olan genital bölgedeki kılların bitmesi mümkün değil, birazı azalsa da tamamı bitemez. 
  9. Ben senelerdir genital bölgeme lazer epilasyon yaptırıyorum. Kullanılan aygıt alexandrite ve hiçbir şekilde bitmedi. Bunun farkındaydım ben aslına bakarsak fakat gene de devam ediyorum. Ağdadan her türlü daha iyidir bu sebeple kıllar geç çıkıyor.
  10. Ben genital bölgeme lazer epilasyonu 2 seans kadar yaptırdım ve acısını bir şeye benzetmek gerekirse sinek ısırığı diyebilirim. Fakat acı eşiği düşük olan kişiler ne olursa olsun daha çok acı hissedecektir fakat benimki oldukça hafifti. Bu arkadaşlara seansa girmeden otuz dakika ilkin Emlayı tavsiye ederim. Bundan dolayı bilhassa de kıl yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde acı birazcık daha oldukça oluyor. Ortalama 10 dakika sürüyor ve bence dayanılmayacak türden bir acı değil bu sebeple soğutucu da var. Genital bölgeyi hakikaten tertemiz yapıyor ve 2 ay kafanız rahat oluyor en azından. O yüzden çekilen acıya da kıymet diye düşünüyorum.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.