Bikini Bölgesi Hususi Bölge Kararması Iyi mi Geçer Iyi mi Beyazlar?

0

Bikini Bölgesi Vajina Kararması Niçin Olur Iyi mi Geçer?

Bikini bölgesi şu demek oluyor ki vajinadaki kararma sık ağda yapmaktan genetiğe kadar pek fazlaca nedenden kaynaklanabilir. Bu makalemizde vajina bölgesini beyazlatan naturel şekilleri bildireceğiz.

Bikini Bölgesi Hususi Bölge (Vajina) Kararması Niçin Olur?

 1. Cinsel bölgeyi ağda ile almak
 2. Yanlış İç Çamaşırı Seçimi: Polyester malzemeden üretilen iç çamaşırı kullanımı
 3. Hatalı Epilasyon: Merdiven altı yerlerde cinsel bölgeye epilasyon yaptırma
 4. Genetik
 5. Aşırı terleme
 6. Hormonlardaki değişimler. Gebelikte olduğu şeklinde.

Bikini Bölgesi Vajina Kararması Iyi mi Geçer? Hususi Bölge Beyazlatıcı Organik Tarifler

Limon Suyu

Limon suyu, asidik özelliği yardımıyla mükemmel bir cilt renk açıcıdır. İçindeki C vitaminin ölü hücrelerden kurtulmaya destek olmasının yanında cildin genel tonunu düzenler. Sıhhatli cilt hücrelerinin yenilenmesinde destek sunar. Güzel sonuçlar alana kadar alttaki iki yöntemi de günlük olarak uygulayabilirsiniz.

 1. Yarım limon sıkın ve iç kısmını bikini bölgesine şu demek oluyor ki vajinaya birkaç dakika sürün. Suyun 10 ila 15 dakika süresince ciltte kalmasına izin verin. Peşinden sıcak su ile durulayın.
 2. Öteki yöntem; 1 yiyecek kaşığı mütevazı yoğurt ve yarım tatlı kaşığı bal ile bir limonun suyunu karıştırın. Bikini bölgesine uygulayın. 10 dakika beklemeye alın, arkasından alanı suyla durulayın.
 3. Limon suyu cildinizi kurutabilir, bu şekilleri kullandıktan sonrasında bir nemlendirici yada bir tek hindistancevizi yağını cildinize uygulayın.

Uyarı: Son zamanlarda bikini bölgenizi ağdayla aldıysanız ciltte tahrişe yol açabileceğinden, limon suyu sürmekten kaçının. Ek olarak, üstteki limon suyu şekillerinden birini kullandıktan sonrasında 1 ila 2 gün süresince cildinizi güneşten uzak tutun.

Karbonat

Kırılgan bir cilde haiz olmamanız halinde, bikini bölgesinin rengini açmak için karbonat kullanmayı da deneyebilirsiniz. İnce ve taneli dokusu, ölü cilt hücrelerinden kurtulmak cildi beyazlatmak için mükemmeldir. Ek olarak ildin renginin değişmesinin sebeplerinden önde gelen aşırı terlemeyi önler.

 1. Macun kıvamına getirmek için 3/1 oranında karbonat ve su karıştırın. Mesela 1 tatlı kaşığı karbonata 2 tatlı kaşığı su şeklinde.
 2. Karışımı koyu renkli bölgeye uygulayın ve kurumasına izin verin.
 3. Peşinden soğuk su ile durulayın.
 4. Bu yöntemi haftada bir tek 2 kez uygulayın.

Uyarı: Kırılgan cilde haiz olanlar bu yöntemi kullanmamalıdır.

Salatalık Suyu

Salatanın cilt ton açıcı özelliği vardır. İçindeki A vitamini melalin salgılanmasını denetim ederek ciltteki koyulukları gidermeye yardımcıdır. Ek olarak, yüksek su içinde ne olduğu cildin nemlenmesini ve parlamasını sağlar.

 1. Yarım salatanın suyu çıkarın ve bikini bölgesi üstüne uygulayın. 10 ila 15 dakika beklemeye alın, sonrasında soğuk su ile durulayın. Süratli sonuçlar için günde iki kez bu işlemi tekrarlayın.
 2. Alternatif olarak, 2 yiyecek kaşığı salatalık suyunu yarım yiyecek kaşığı limon suyu ve zerdeçal tozu ile karıştırın. Kararmış bikini bölgenize uygulayın. 10 dakika süresince beklettikten sonrasında soğuk su ile durulayın. Günde bir kez tekrarlayın.

Aloe Vera

Aloe vera naturel bir cilt renk açıcıdır. Tertipli olarak kullanıldığında; cilt ve lekelerin renginin açılmasına destek sunar. Bununla beraber hücrelerin yenilenmesinde yardımcıdır.

Kimyasal ve İlaç Araştırma Dergisinde 2010 senesinde gösterilen bir araştırmaya gore, aloe vera’nın cilde birçok faydasından kaynaklı, koyu lekeleri temizlemektedir.

 1. Aloe vera yaprağını kesip jelini çıkarın.
 2. Direkt kararmış bikini bölgesine uygulayın.
 3. Ortalama 20 dakika beklettikten sonrasında suyla sudan geçirin.
 4. Süratli sonuçlar için bu naturel yöntemi günde bir kez uygulayın.

Domates

Domates, renk açma etkisine haizdir ve bu yüzden cilt parlatıcı aydınlatıcı olarak vazife görür. Domateste bulunan bir antioksidan olan likopen, cildin güneşten zarar görmesine karşı korunmasında destek sunar. Bikini bölgesinde kararma olmasının temel sebeplerinden önde gelen UV hasarına karşı daha kuvvetli olmasını sağlar. Hatta bikini bölgelerinde ve vücudun öteki bölümlerinin de ölü deriden kurtulmaya yardımcıdır.

 1. 1 domatesi birkaç dakika süresince bikini bölgenize dairesel hareketlerle sürün.
 2. Bunun 10 dakika süresince beklemeye alın ve arkasından soğuk su ile durulayın.
 3. Bu uygulamayı günde bir kez tekrarlayın.

Badem

Hem badem hem de badem yağı, bikini bölgesinde cilt tonunu açmaya destek olabilir. Yüksek E ve A vitamini içinde ne olduğu ile badem yağındaki yağ asitleri cildinizi besler, yumuşatır ve nemlendirir. Tüm bademler cildin temizlenip ve yumuşatılması için faydalıdır.

 1. 5 yada 6 bademi 1 gece süresince suda beklemeye alın. Ertesi sabah, yumuşak bir macun haline getirin. 1 yiyecek kaşığı sütü içine karıştırın ve etkilenen bölgeye uygulayın. 10 ila 15 dakika bekleyin, arkasından macunu dairesel hareketlerle ovalayarak hafifçe durulayın. En iyi sonuçlar için bu uygulamayı haftada 2 yada 3 kez tekrarlayın.
 2. Ek olarak, uyumadan ilkin bölgeye ortalama 5 dakika süresince ılık badem yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Süt

Süt, bikini bölgenizdeki koyu cildi aydınlatmak için kesinlikle kullanabileceğiniz başka bir naturel cilt parlatıcıdır. Sütün içindeki laktik asit, cildin pigmentasyonunu azaltarak daha cilt tonunun açılmasına destek sunar. Ek olarak cildi nemlendirmeye de yardımcıdır.

 1. Bir kaseye 1 bardak soğuk süt koyun.
 2. İçine pamuklu bir bez batırın.
 3. Bu batırılmış bezi 5 dakika süresince koyu bölgeye sürün.
 4. İşlemi birkaç kez daha tekrarlayın.
 5. Son olarak, bölgeye birkaç dakika nazikçe masaj yapın ve arkasından suyla durulayın.
 6. Süratli netice almak için bu yöntemi günde iki kez tekrarlayın.

Sandal Ağacı

Sandal ağacı bikini bölgenizin cilt rengini aydınlatmak için başka etkili bir çözümdür. Hiperpigmentasyonu tedavi etmenin yanı sıra cilt rengini de eşitker. Cilde naturel ve eşit bir ton sağlar.

 1. 1 limonun suyuna 3 ila 4 yiyecek kaşığı sandal ağacı tozunu ilave edin.
 2. Bir macun halini alana kadar için iyice karıştırın.
 3. Macun fazlaca yoğunsa birazcık gül suyu ilave edin.
 4. Yatmadan ilkin etkilenen cilt üstüne uygulayın ve gece süresince beklemeye alın.
 5. Sabahleyim soğuk su ile sudan geçirin.
 6. Vajinanızı beyaz görene kadar bu uygulamayı günlük olarak tekrarlayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.