Bikini Bölgesi Hususi Bölge Kararması İçin Beyazlatma Yolları

0

Bikini bölgesinde, genital bölgede kararma sık karşılaşılan estetiksel bir problemdir.

Bacaklar ve genital bölge arasındaki bölümde renk farklılığı bayanların çekinmelerine sebep olabilir fakat bir sıhhat problemi teşkil etmez. Bikini bölgesindeki renk değişiminin birçok sebebi olabilir. Bunlardan en yaygın görüleni genetiktir. Bazı insanların bu bölgelerinde daha oldukca renkli hücre oluşabilmektedir.

Bikini bölgesinin kararmasının öteki sebepleri içinde; Ağda ile kılların alınması, güneşin, zararı dokunan ultraviyole ışınlarına fazla oranda maruz kalma, çeşitli cilt hastalıkları, polyester iç çamaşırı giymek, oldukca sık tüy alımı ve bacakları oldukca saran giysiler giymek gösterilebilir.

Fazlaca fazla oranda terlemek ve ölü derilerin bu bölgelerde birikmesi de bu probleme yol açabilmektedir.

İçeriğinde bolca oranda kimyasal madde bulunduran cilt beyazlatıcılar kullanmak, bu bölgelerin oldukca duyarlı olması sebebiyle tavsiye edilmez.

Her mutfakta bulunan malzemelerle uygulayabileceğiniz yöntemler ile bu problemden kurtulmanız oldukca kolaydır.

Kırılgan cildinizin rengini açmada kullanabileceğiniz birçok kolay ve organik yöntem bulunmaktadır. Fakat bu yöntemlerin işe yaraması uzun sürebilir bu sebeple yaz ulaşmadan önce bu şekilleri uygulamaya başlamalısınız.

Genital bölgenizi beyazlatmanın 10 kolay kolunu aşağıda anlatacağız.

Limon Suyu

Limon suyu asidik içinde ne olduğu yardımıyla, cilt beyazlatma özelliğine haizdir. İçerdiği C vitamini, ölü hücrelerden kurtulup, cildinizin renginin açılmasını sağlar. Ek olarak cilt hücrelerinin yenilenme hızını arttırır. Neticeleri görene kadar bu şekilleri her gün uygulayabilirsiniz.

 1. Limonu ortadan kati ve iç kısmını kararmış bölgeye birkaç dakika süresince sürün. 10-15 dakika süresince bekleyip sıcak su ile sudan geçirin.
 2. Yarım limon suyunu, 1 yiyecek kaşığı mütevazi yoğurdu ve yarım tatlı kaşığı balı bir kaba koyup, karıştırın. Kararmanın olduğu bölgeye karışımı sürün. 10 dakika süresince bekleyin ve bölgeyi sudan geçirin.
 3. Limon suyu cildi kurutabileceğinden dolayı bu şekilleri uyguladıktan sonrasında nemlendirici yada hindistan cevizi yağı sürün.

Not: Bikini bölgenizi kısa sürede ağdaladıysanız bu yöntemi uygulamayın. Ek olarak bu şekilleri uyguladıktan sonrasında 1-2 gün süresince söz mevzusu bölgeleri güneş ışığına maruz bırakmayın.

Salatalık Suyu

Salatalık suyunun cilt rengi açıcı özellikleri vardır. İçerdiği A vitamini, cildin melanin üretimini denetim ederek kararmayı azaltır. Ek olarak ihtiva ettiği yüksek su miktarı yardımıyla cildinizi nemlendirir ve parlatır.

 1. Yarım salatalık suyunu sıkıp, tüm bikini bölgenize uygulayın. 10-15 dakika süresince bekleyip, su ile durulayın. Süratli netice almak için günde iki kere uygulayabilirsiniz.
 2. Alternatif olarak, 2 yiyecek kaşığı salatalık suyunu, yarım yiyecek kaşığı limon suyunu ve öğütülmüş zerdeçalı bir kaba koyup karıştırın. Bu karışımı kararmış genital bölgenize sürün. 10 dakika bekleyip, soğuk su ile sudan geçirin. Her gün uygulayın.

Domates

Domateslerin beyazlatıcı özelliği vardır ve güvenle cilt beyazlatmada kullanılabilir. İçeriğinde bulunan likopen isminde bir antioksidan, cildi zararı dokunan güneş ışınlarından korur. Genital bölgenizde dahil olmak suretiyle tüm vücudunuzdaki ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlar.

 1. Beyazlatmak istediğiniz bölgeye ortadan kesilmiş domatesi dairesel hareketlerle birkaç dakika süresince sürün.
 2. 10 dakika süresince bekletip, soğuk su ile sudan geçirin.
 3. Her gün bir kere uygulayın.

Aloe Vera

Aloe vera yaygın kullanılan bir cilt beyazlatıcısıdır. Tertipli olarak kullanıldığında cildinizi beyazlatır ve cildinizdeki lekelerden kurtulmanızı sağlar. Hatta cilt hücrelerini yenileyerek, organik hücre yenilenmesi sağlar.

 1. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkartın.
 2. Çıkarttığınız jeli kararmış genital bölgeye sürün.
 3. 20 dakika süresince bekletip, su ile sudan geçirin.
 4. Acele netice alabilmek için bu yöntemi her gün uygulayın.

Portakal Kabuğu

Portakalları yedikten sonrasında kabuklarını atmayıp, cildinizi beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Portakal kabukları organik bir beyazlatıcı olarak vazife yapmış olup zaman içinde kararan bölgeleri açar. Portakal kabukları, portakalın iç kısmından daha çok C vitamini ihtiva eder. Bu sayede cildi beyazlatmanın yanında cilde parıltı da verir.

 1. Birkaç portakal soyup, kabuklarını kurumaları için güneşin altına koyun.
 2. Kuruduktan sonrasında portakal kabuklarını öğütüp bir macun kıvamına getirin.
 3. Hazırladığınız macundan 1 yiyecek kaşığını ve 2 yiyecek kaşığı mütevazi yoğurdu bir kaba koyup karıştırın. Isterseniz karışım içine birazcık bal da ekleyebilirsiniz.
 4. Kararan bölgelerinize bir miktar sürün.
 5. Kurumasını bekleyin ve ıslak ellerinizle cildinizi ovalayın.
 6. Son olarak bölgeyi soğuk su ile sudan geçirin.
 7. Haftada iki kere uygulayın.

Badem

Badem ve badem yağı cilt rengizini açmada oldukca başarılıdır. İçeriğinde bolca oranda bulunan E ve A vitaminleri ve yararlı yağ asitleri, cildi yumuşatır, nemlendirir ve bakım yapar.

 1. 5-6 tane bademi gece süresince suda beklemeye alın. Sonraki sabah bu bademleri macun haline gelinceye dek öğütün. 1 yiyecek kaşığı sütü bu macuna ekleyip karışmasını sağlayarak, bölgeye sürün. 10-15 dakika süresince bekleyip nazik bir halde sudan geçirin. Muhteşem netice için haftada 2-3 kere bu yöntemi uygulayın.
 2. Ek olarak gece yatmadan ilkin bölgeyi badem yağıyla 5 dakika süresince ovalayın.

Süt

Genital bölgenizin rengini açmada kullanabileceğiniz bir öteki seçenekte süttür. İçeriğindeki laktik asit cildi beyazlatmaya destek sağlar. Ayrca nemlendirici görevi görür.

 1. 1 bardak soğuk sütü bir kaseye koyun.
 2. Pamuk bir giysisi içine batırın.
 3. Bu batırdığınız giysisi beyazlatmak istediğiniz bölgeye koyun ve 5 dakika süresince bekleyin.
 4. Birkaç sefer daha bu giysisi batırıp bölgeye koyun.
 5. Son olarak bölgeye elinizle nazikçe masaj yaptıktan sonrasında durulayın.
 6. Süratli netice almak için bu yöntemi günde iki kez tekrarlayın.

Karbonat

Eğer cildiniz oldukca duyarlı değilse uygulayabileceğiniz bir başka yöntem ise kabartma tozudur. Cildi beyazlatmanın yanı sıra fazla terleme problemine de çözüm olabilir.

 1. 3’e 1 oranında karbonatı ve suyu karıştırıp bir macun kıvamına getirin.
 2. Kararmış cilde sürün ve kurumasını bekleyin.
 3. Soğuk su ile durulayın.
 4. Haftada yalnızca iki kez bu yöntemi uygulayın.

Not: Kırılgan cilde haiz olanlar bu yöntemi uygulamamalıdır.

Papaya

Papain enzimi cilt rengini açmada başarılıdır. Ek olarak ihtiva ettiği C vitamini cilt hücrelerini güneş ışınlarından korur. Bu şekilleri her gün yada gün aşırı uygulayın.

 1. Çeyrek bardak dolusu öğütülmüş papayayı genital bölgenize 5 dakika süresince sürün. 10-15 dakika bekledikten sonrasında soğuk su ile sudan geçirin.

Sandalağacı

Genital bölgenizi beyazlatabilecek bir başka madde de sandalağacıdır.

 1. 3-4 tatlı kaşığı sandalağacı tozunu ve yarım limon suyunu macun haline getirinceye kadar karıştırın.
 2. Eğer oldukca koyu bir karışım oluştuysa birazcık gül suyu ilave edin.
 3. Yatmadan ilkin bu karışımı genital bölgenize sürüp, yatın.
 4. Sabah, soğuk su ile bölgeyi sudan geçirin.
 5. Cildiniz beyazlayıncaya dek her gün uygulayın.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.