Biberiye Tane Söktürür mü Papatya ve Biberiye İle Regl Söktürücü

0

“Dr. Deniz Ulaş biberiyenin tane söktürücü derhal tane ptygetirici bitkilerden bulunduğunu bildirmektedir.”

Erişkin her hanımda ayda bir kez tane şu demek oluyor ki regl kanaması meydana gelir. Bu kanamanın süresi hepimiz için değişse de çoğu zaman 6-7 gün kadar sürmektedir. Tane kanamasının beklenen zamanında olması tane gecikmesi olarak adlandırılır. Tane gecikmesinin stres başta olmak üzerehormonal düzensizlik ve üreme sistemindeki problemlergibi değişik sebepleri olabilir. Tane kanamasının gelmesi, öteki bir deyişle tane söktürmek için naturel biberiye çayından faydalanabilirsiniz. Şu sebeple biberiye bitkisi hem tane söktürücü hem de regl ağrısını geçirmede yararlı etkisiyle bilinmektedir.

Biberiye Regl Söktürücü Olarak Iyi mi Kullanılır?

1.Tanım

Biberiyenin tane sökücü özelliği oldukça zengindir ve biberiyeyi her aktarda bulabilir ve temin edebilirsiniz. Biberiye çayı içerek tane gecikmesinin önüne geçebilirsiniz. Biberiye çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı biberiye ilave edin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırladığınız biberiye çayını günde 3 kez tüketin.

2. Tanım

Biberiye ile beraber tüketeceğiniz papatyanım tane söktürücü tesiri oldukça büyüktür. Tane kanamasının gelmesi için papatya ve biberiye beraber kaynatıp tüketebilirsiniz. Bunun için 2 bardak su içine 20 gram papatya ve 20 gram biberiyeyi ekleyip kaynatın. Kaynadıktan sonrasında ocaktan alıp süzülen çay 3-4 dakika ılındıktan sonrasında içilmeye hazır.

Tane Söktüren Öteki Nebat Çayları Nedir?

Kekik Çayı

Tane söktüren bir öteki nebat ise kekiktir. Beklenen tane döneminden 3 gün ilkin kekik çayı içerek oldukça kısa zamanda tane olduğunuzu görmüş olacaksınız. Kekik çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 2 tatlı kaşığı kekik ilave edin ve 5 dakika demlenmesini bekleyin. Işte kekik çayı hazır.

Civanperçemi

Civanperçemi bitkisi de tane sökmek için etkilidir. Civanperçemi çayını hazırlamak için 1 su bardağı sıcak su içine 1 tatlı kaşığı civanperçemini ilave edin ve ağzını kapatıp 5 dakika demlenmesini bekleyin. Bu süre dolduktan sonrasında süzgeçten geçirin ve ılındıktan sonrasında içilmeye hazır olacak. Hazırlamış fakat bir civanperçemi çayını beklenen tane tarihinden 3 gün ilkin her gün tüketin.

Kantaron Çayı

Tane söktürücü bir öteki nebat ise kantarondur. Bunun için 1 su bardağı sıcak su içine 1 yiyecek kaşığı kantaron ilave edin ve 15 dakika demlenmesini bekleyin. Hazırlamış olduğunuz  kantaron çayını yiyeceklerden sonrasında günde 2 kere tüketin.

Rezene Çayı

Rezene çayını hazırlamak için 2 su bardağı su içine 10 gram kadar rezene bitkisi ilave edin ve kaynatın. Demlendiğinden güvenli olduktan sonrasında ocaktan alın. Rezene çayını günde 1 fincan kadar tüketin.

Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu da tane söktürücüdür. Isırgan otu çayı hazırlamak için 1 bardak sıcak suya 1 çay kaşığı kuru ısırgan otu ekleyip 10 dakika ddemlenmeye bırakın.  Demlendikten sonrasında ısırgan otu çayınız hazır. Bu çayı günde 3 bardak kadar tüketin.

Adaçayı

Tane söktürücü bir öteki yararlı nebat ise adaçayıdır. 1 bardak sıcak su içine 1 tatlı kaşığı adaçayı ilave ederek adaçayını yapabilir ve 5 dakika demlenmesini bekledikten sonrasında günde 2 bardak tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.