Benzamycin Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

0

Benzamycin Sivilce Krem Ne İşe Yarar?

Benzamycin, sivilceleri tedavi etmek için kullanılan tıbbi bir kremdir. Bu makalemizde kullananların Benzamycin sivilce kremi için yaptıkları yorumlara ulaşabilirsiniz.

Benzamycin Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

 1. Yüzümde bilmediğim bir nedenden dolayı çıkan sivilce öbekleri için 3 ay süresince tertipli olarak bu kremi kullandım. Hala ne vakit sivilce çıksa uyumadan ilkin sürerim. Oldukça sayıda sivilce ilacı kullandım fakat bana nazaran en etkilisi Benzamycin.
 2. Benim öyleki aşırı derecede sivilceli bir cildim yok. Stresli günlerimde çıkıyor bir tek. Bu günlerin birinde doktorum Benzamycin vererek 3 ay tertipli şekilde kullanmamı söylemiş oldu. Cildimde bir tane bile sivilce kalmadı diyebilirim. Sonrasında yedi gün kadar kullanmasam yüzümün eski haline dönerek dönmeyeceğini merak ederek ara verdim ve tüm sivilcelerim geri döndü. Güvence çözüm isteyenlerin bekledikleri sonucu alabileceklerini düşünmüyorum.
 3. Doktorum geçen hafta Tetradox krem, Salsil jel ve Benzamycin krem verdi. Şimdiden muhteşem bir netice aldım. Yüzünüze sürünce mimik yapmayı engelleyecek kadar geriliyor ve bembeyaz bir katman kalıyor. Bu yüzden uyumadan ilkin sürülmesi daha iyi olacaktır. Ve birçok şahıs karışım işlemini dikkatlice okumadan yapıyor. Yapılması ihtiyaç duyulan şey kutudaki toz ve alkolü güzelce karıştırdıktan sonrasında büyük kutuya dökmek ve burada pürüzsüz bir kıvam sağlayana kadar güzelce karıştırmaya devam etmek. Toz ve alkolü büyük kutuya döküp pütürlü bir krem hazırlarsanız yüzünüze sürdüğünüzde istediğiniz sonucu alamazsınız.
 4. Birçok sivilce ilacı kullandım fakat sivilcelerimi hakkaten azaltan tek ilaç Benzamycin oldu. Kullanmaya devam ettiğiniz süre süresince fazlaca güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Fakat sivilceler azaldığı için kullanmayı erkenden bırakırsanız tekrardan sivilce çıkmaya başlıyor. Bu yüzden doktorunuzun belirttiği süre süresince ve aksatmadan kullanmaya devam etmeniz gerekiyor.
 5. Neredeyse 3 haftadır Benzamycin kullanıyorum fakat bana pek tesir göstermiyor şeklinde geldi. Sivilcelerim azalmadığı şeklinde çenemden yanak bölgeme doğru yayılma gösterdi. Hakikaten baş edemiyorum…
 6. Benzamycin’i ilk kullandığım gün cildimde hiçbir tesir yaratmadı. Ben de uzun süre süresince rahat rahat kullanacağımı düşündüm. Ertesi gün uyandığımda hafifçe kızarıklıklar görmeye başlayıp ilacı bıraktım. Sonraki gün ise yüzüm tamamen şişmiş, kızarmış ve kabarmıştı. Apar topar acile koştum, cildim alerjik tepki göstermiş. 1 hafta süresince alerji tedavisi gördüm. Yaptıkları iğne yardımıyla cildim eski haline gelebildi.
 7. Lise 1 dönemimde kullanmıştım Benzamycin’i, bayağı da yararı olmuştu. Fakat sivilcelerim çoğalmaya başlayınca tablet ilaçlar kullanmaya başladım. 21 yaşına geldiğimde sivilcelerim de geri geldi. Bu kez Roaccutane şeklinde ağır ilaçlar kullanmak yerine tekrardan Benzamycin kullanmaya başladım. Lisede aldığım verimi alamıyorum fakat şu an.
 8. Benim yüzümde minik, sivilcemsi kabarcıklar var ve bir türlü geçmiyorlar. Bu yüzden Benzamycin kullanmıştım. Kabarcıklarıma fazlaca iyi gelmese de cilt problemlerimin çoğunu çözdü, ten rengimin açılmasını sağlamış oldu. Bu yüzden memnun kaldım. Keşke bir kutu daha kullanıp öyleki bıraksaydım.
 9. 18’imden sonrasında çıkan sivilcelerimle baş etmek için kullandığım krem. Kutudan bir sıvı ve toz çıkıyor. Güzelce çalkaladıktan sonrasında kutuya döküp iyice karıştırmanız lazım. Asla pürüz kalmaması mühim. 3 aya kadar hazırladığınız karışımı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. İlk kullandığımda yüzüm bayağı bir gerilmişti, sanırım süratli iyileşsin diye birazcık bolca sürmüşüm. Cildimi oldukça güzel kuruttu, tertipli kullanınca da tesirini görmeye başladım.
 10. Aniden yüzümün her yerinde sivilceler çıkmaya başlayınca doktorum vermişti bu ilacı. Normalde fazlaca sivilcem çıkmaz. Bir kutu bana 2 hafta falan yetti bu sebeple boynuma da sürdüm. İlaca başlamadan ilkin renk açma özelliği bulunduğunu öğrenmiştim, yüzüm ve boynum içinde ton farkı olmasını istemedim. Tertipli kullanınca cildim resmen bebek poposu şeklinde oldu fakat ölene kadar bu şekilde kalacağını düşünmüyorum. Siyah noktalarıma da fazlaca faydası oldu. Burnumun üstünde asla siyah nokta yok şu an. Ben yararını gördüm kısacası. Doktorunuz tavsiye ettiyse tertipli kullanın derim.
 11. Averaj olarak 1 senedir kullanıyorum. Kullandığım süre süresince oldukça mutluyum. Fakat bırakınca 15 gün içinde eski halime dönüyorum. Kışın kullandığımda daha güzel netice veriyor, bir tane bile siyah nokta kalmıyor. Yazları da etkili fakat kış kadar değil. Kullanmaya devam ediyorum…
 12. Benim sırtımda 2 senedir sivilceler çıkıp duruyor. Terden, duş jelimden, saç kremimden dedim, sabırla bekledim fakat geçmedi. 5 ya da 6 tane sivilce kremi denedim, gene geçmedi. Geçtiğimiz yıl bir dermatolog reçete etti. O günden beri üç günde bir olacak şekilde kullanıyorum bakalım.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.