Bebek Pudrası Maskesi Iyi mi Yapılır? Suna Dumankaya’dan Tarifler

0

Bebek pudrası cilde fazlaca yararlı bir maddedir. Cildi nemlendirmeye destek sağlar, sivilceleri kurutur, ciltteki lekeleri açar. Bebek pudrası çoğu zaman gül suyu yada limon suyu ile karıştırılıp maske haline getirilir. İşte Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan bebek pudrası cilt maskesi tarifleri ve bebek pudrasıyla yapabileceğiniz sivilce maskeleri

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile sivilce için maske tarifi (1.Tanım)

Sual: Cildim arada sivilce çıkıyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Sivilcelerinize birer çay kaşığı bebe pudrası ve oksijenli suya 2 tane dövülmüş aspirini karıştırıp sürün. 20 dakika bekletip paklayın. Ek olarak doktora görünmelisiniz.

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile sivilce için maske tarifi (2. Tanım)

Sual: Yüzümde fazlaca sivilce var. Sivilcelerden kurutmak için tavsiye edersiniz?

CEVAP

Ilk olarak stresten uzak bir yaşam sürmeye itina gösterin ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin. Eğer cips, kuruyemiş ve çikolata şeklinde gıdalara ve asitli içeceklere düşkünseniz; bunlarla bir an ilkin vedalaşmalısınız. Ek olarak 1 çay kaşığı bebe pudrası, 1 kapsül antibiyotik ve 1 tatlı kaşığı oksijenli suyu karışmasını sağlayarak oluşturacağınız karışımdan da yararlanabilirsiniz. Bu karışımı, her gün 20 dakika süresince yüzünüzde beklemeye alın, sonrasında da silin. Sivilceleriniz hızla kuruyacaktır.

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile sivilce kızarıklığı için maske

Sual: Sivilcelerimin bazılarının üstü kabuklanıyor, kırmızı ve kabarık olanları da var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kızıl kantaron otunu evde bulundur ve her gün bir tutamını cezvede beş dakika pişir. Çay şeklinde demleyip, suyu ile cildini sil. Posasını kuruyana kadar cildinde beklet. Zeytinyağlı sabunla cildini yıka, peşinden limon sür ve bebe pudrası kullan.

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile sırttaki sivilceleri geçiren maske

Sual: Sırtımdaki sivilcelerden iyi mi kurtulurum. Bir maske tarifi verir misiniz?

CEVAP

1 portakalın kabuklarını rendeledikten sonrasında 1 çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırın. İçine birkaç damla portakal suyu damlatın ve 1 çay kaşığı pirinç kepeği yağı ilave edin. Karışımı sırtınıza sürün. 20 dakika bekletip sırtınızı ılık suyla sudan geçirin. Peşinden sırtınıza bebek pişik pudrası serpin. Bu formülü her akşam uygulayın.

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası(talk pudrası ile nemlendirici maske)
Sual: Cildim fazlaca kuru. Kuru cildi nemlendirmek için naturel bir tanım var mı?

CEVAP

Bir litre içme suyuna bir su bardağı fındık yağı ilave edin, kısık ateşte kaynatın. Sonrasında ocaktan alıp ılınmasını bekleyin. İçine alabildiği kadar talk pudrası koyun (çok da fazla katı olmasın), iyice karıştırın. Sonrasında bu karışıma bir E vitamini ampulü, bir çay kaşığı boraks karıştırın. Cam şişede saklayacağınız bu karışımı sabah akşam cildinize sürün. İkinci önerim haftada bigün cildinize ılık zeytinyağı sürmeniz ve olabildiğince bekletmeniz. Son önerim de şu; 500 ml. sütü buz kabına boşaltıp dondurun. Her gün bundan bir parça alıp cildinizde dolaştırın

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile eller için maske tarifi

Sual: Ev işleriyle uğraşmaktan ellerim maalesef fazlaca yıprandı ve sertleşti. Yumuşacık ellere haiz olmamı sağlayacak etkili bir formülünüz var mı?

CEVAP

2 limonun suyunu; 10 gram bademyağı, 10 gram gliserin yağı, 10 gram kokulu kolonya ve 1 tatlı kaşığı bebe pudrasıyla karıştırın. Bu karışımı her gün sık sık kullanın. Sıktığınız limonların kabuklarını atmak yerine bu kabuklarla elllerinizi ovun. Elleriniz kısa zamanda pamuk şeklinde olacaktır.

Suna Dumankaya’dan bebek pudrası ile kir açıcı maske tarifi

Sual: Ağda sebebiyle bulunduğunu tahmin ettiğim koltukaltı ve kasık bölgemde meydana gelen hafifçe kararmalar var. Bunu geçirmenin bir yolu var mı?

CEVAP

Koltuk altı, kasık bölgeleri havasız kalan bölgelerdir. Fazlaca sıcak ağdalar deriyi yakar. Kir bırakır. Yapacağınız kesedir. Sonrasında taze siyah üzüm suyu sür, kuruyunca ovarak çıkar. İkincisi limon suyu sür ve tertipli olarak bebe pudrası kullanın. Renginiz yavaşça açılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.