BB Kremin Cildimize Zararları ve Yararları Nedir?

0

BB Krem Nedir, Ne İşe Yarar Iyi mi Sürülür Kullanılır?

BB krem, bir çok kadının vazgeçilmezi olan bir makyaj ürünüdür. Blemish Balm şu demek oluyor ki özetlemek gerekirse BB krem, popüler kozmetik ürünleri sıralamasında yerini almıştır. BB krem ne işe yarar sorusuna gelecek olursak, her şeyden ilkin bu kremin cilt kusurlarını kamufle ettiğinden bahsetmemiz gerekir. BB krem uygulanır uygulanmaz cilt tonunu dengeler, kusurları gizler, canlı ve bakımlı bir görünüm verir.

Bir çok vakit hafifçe ve mütevazi bir makyaj tercih ediyorsanız BB krem size fazlasıyla kafi gelecektir. Sivilce izlerini ve kızarıklıkları gizlemek için kesinlikle yoğun fondötenler ve kapatıcılar kullanmanız gerekmez. Arradığınız doğallık, BB krem ile parmaklarınızın ucundadır. Cilt tonunu dengelemesinin yanı sıra bu krem, cilt için mükemmel bir nemlendirici ve güneş koruyucudur. Velhasıl, BB krem cildinize kafi gelecek ve artacaktır. Açık, orta ve koyu cilt tonları için değişik renk seçenekleri bulunan BB krem, cildiniz için benzeri olmayan bir bakım ürünüdür. Ten rengininize uygun BB kremi satın aldıktan sonrasında günlük makyajınızda kullanabilir, görkemli etkilerine her gün tekrardan şahit olabilirsiniz.

BB Kremin Yararları Nedir?

 1. Fondöten şeklinde kapatıcı özelliği olan BB kremler, cilde rutubet ve canlılık kazandırır. Üstelik uyumadan ilkin temizlememiş bile olsanız, gece boyu cildinize herhangi bir zarar vermez.
 2. Siyah noktalardan, akne izlerinden ve cilt lekelerinden şikayetçiyseniz BB krem ile bu tarz şeyleri gizleyebilir, cildinizin taze ve dinç görünmesini sağlayabilirsiniz. Öte taraftan BB krem, kalınca bir katman oluşturmadan cilt tonunu da eşitler.
 3. BB krem cildin yıpranmasını önler ve cildin rutubet dengesini sağlar. İyi bir güneş koruyucu olan BB krem, yaşlılık lekeleri ile savaşım eder, fondöten yerine geçer, antioksidan içeriğiyle renk farklılıklarını kapatmada oldukça başarılıdır. Özetlemek gerekirse BB kremin kabiliyetleri saymakla bitmez.
 4. Kırılgan bir cilt yapısına sahipseniz, cildinizin dış faktörlerden zarar görmesini engellemek için BB krem kullanabilirsiniz. Güzel duyu operasyonların peşinden tedavi sürecini hızlandıran BB kremler, etkili koruma sağlayarak cildi rahatlatır. Cildin pürüzsüz görünmesine destek olması da BB kremin yararları arasındadır.
 5. BB krem cilt üstünde astar ve ince bir fondöten tesiri gösterir. Netice olarak cildi nemlendiren ve yenileyen BB krem, günlük makyaj rutininizde yer almayı hak etmektedir.

BB Krem Iyi mi Kullanılır?

BB kremi cildinize uygularken asla zorlanmayacaksınız. Fondöten sürerken olduğu şeklinde bir fırçaya yada süngere de ihtiyacınız yoktur. Elinizle uygulamanız kafi olacaktır.

 1. Bu krem avuca değil elin üstüne sıkılır. Bu sayede uygularken parçalar halinde alıp sürmeniz kolaylaşacaktır.
 2. Elinizin dışına sürdüğünüz BB kremi ufak noktalar şeklinde alnınıza, çenenize, burnunuza ve yanaklarınıza dokundurun.
 3. 5 nokta olarak uyguladığınız kremi orta parmağınız ile cildinize dağıtın. Hepsi bundan ibaret, merak etmeyin bundan sonrasını BB krem halledecektir.

BB Krem Zararları

Öteki fondötenler ile karşılaştırıldığında BB kremin daha avantajlı olduğu kolaylıkla söylenebilir. Sadece güvenilir bir markayı tercih etmezseniz ya da duyarlı bir cilt yapınız var ise yüzünüzde kaşıntı, pul pul döküntüler ve alerjik reaksiyona yol açabilir. Bu yüzden BB krem yan tesirleri fark edildiğinde cilt derhal temizlenmeli, bolca suyla iyice yıkanmalıdır.

BB Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

BB krem seçiminde cilt tipiniz için doğru olanını tercih etmeniz şarttır. Mesela yağlı bir cilt tipine sahipseniz yağlı ciltler için olanına yönelmelisiniz. Cildiniz kuru ise doğal ki kuru ciltler için BB krem almanız doğru olacaktır. Cilt sorunlarınıza ve BB kremi hangi amaçla kullanacağınıza bağlı olarak BB krem çeşitleri arasından kendinize uygun bir ürünü kullanmaya itina göstermelisiniz. Cildinizin sıhhatli ve parlak görünmesini sağlayacak, yaşlılık emareleriyle savaşacak olan BB krem, değişik çeşitleri ve hesaplı fiyatıyla sizi beklemektedir. BB kremi kozmetikçilerden temin etmeniz mümkün olduğu şeklinde web üstünden sipariş vermeniz de mümkündür.

 1. Yağlı cilt tipine sahipseniz mat bir krem sizin işinize yarayacaktır.
 2. Cildiniz ne kuru ne de yağlıysa, cildi pürüzsüzleştirici BB kremler sizin için idealdir.
 3. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz sulu kıvamlı BB krem cildinize faydalıdır. Öte taraftan nemlendirici içermesi de bir başka aradığınız kriter olmalıdır.
 4. BB krem alırken cilt tonunuza en yakın tona yönelmeniz gerekir.
 5. Bunu idrak etmek için BB kremi elinize sürmek kimi zaman yanıltıcı netice verebilir. Zira boynun rengiyle ellerin rengi içinde farklılık olabilmektedir. Bu sebeple elinizde ve boynunuzda tecrübe etme yapmanız tavsiye edilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.