Bayanlarda göbek ve sırt tüylerinden kurtulanın 6 etkili yolu

0

Bayanların neredeyse hepsi vücutlarının tüysüz ve pürüzsüz görünmesini isterler. Genetik, hormon bozukluğu, hamilelik, polikistik over sendromu hastalığı ve kullanılan ilaçların yan tesirleri benzer biçimde nedenlerden dolayı maalesef hanımefendilerin sırt ve göbek bölgesinde kıl çıkabilir. Bu bölgelerdeki kıllardan kurtulmak için aşağıda bildireceğimiz şekilleri uygulayabilirsiniz;

Göbek ve Sırt Bölgemdeki Kıllardan Iyi mi Kurtulabilirim?

Ağda

Sir ağda kadınlardaki göbek ve sırt kıllarından kurtulmanın en etkili yoludur. Ağda ile alınan kıllar uzun süre çıkmaz ağdanın en mühim pozitif yanları budur. Ağda yapmadan ağda bölgesine eczanede satılan Emla kremi sürmek yada bebe pudrası serpmek acısız bir halde ağda yapmanızı elde edecektir.

Lazer

Hanımefendiler için oldukça rahatsız edici olan kılların başlangıcında göbek ve sırt bölgesindeki kıllar yer almıştır. Buradaki kıllar güzel ve pürüzsüz bir görüntüye haiz olmayı engellediği için hanımefendiler buradaki kıllardan kurtulmanın yollarını araştırmaktadır. Bunların başlangıcında lazer epilasyon gelmektedir. Bu sebeple lazer epilasyon göbek ve sırttaki bu kılları kalıcı olarak temizler ve hakikaten oldukca etkilidir. Bu yönüyle oldukca tercih edilen lazer için lazer aletinin ürettiği ışınlar kullanılmaktadır. Kaç seansta netice alınacağı kişiden kişiye vücudun neresine uygulandığına, cilt rengine, kılın tipine ve lazer ışınına vereceği cevaba bağlı olarak değişmektedir. Genel itibariyle göbek ve sırttaki kıllar için 6-7 seans lazer epilasyon uygulaması etkili ve kalıcı sonuçlar vermek için yeterlidir denebilir.

Ağda Bandı

Ağda bandı da hanımlarda göbek ve sırt kıllarını gidermekte kullanılabilir. Bunun için ağda bandını kılın uzama yönüne doğru yapıştırın ve hemen sonra bandın üzerini hafifçe ovalayın. Bu sayede kıllar ağda bandına güzel şekilde yapışacaktır. Sonrasında ise ağda bandını kılların çıkış yönünün tersine doğru süratli şekilde tek seferde çekin. Ağda işlemi bu kadar basittir ve kısa sürer.

Tüy Dökücü Krem Kullanın

Göbek ve sırttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Bu kremlerin sprey formları da mevcuttur ve kullanımı kreme bakılırsa daha basittir. Bunun için tüylerin üstüne birazcık tüy dökücü krem yada spreyi sürün ve birazcık bekledikten sonrasında kutudan çıkan temizleme aparatı ile tüyleri paklayın. Kremi uygularken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mevzu spatulanın yuvarlak ucuyla tüylerin tamamını kapatacak şekilce güzelce sürülüp yedirilmelidir. Bu şekilde cilde direkt sürülen tüy dökücü krem üstündeki talimatta yazdığı kadar (en fazla 6 dakika) bekletilmelidir. Bekleme süresi bittikten sonrasında cilt bolca su ile yıkanmalı ve kremden tamamen arındırılmalıdır. Son olarak da havlu ile kurulanmalıdır.

Jilet Yöntemi

Tüyleri en süratli ve ergonomik şekilde temizlemek için en oldukca başvurulan jöntem şüphesiz ki jilettir. Ek olarak jilet öteki tüm yöntemlere bakılırsa oldukça uygun fiyatlıdır.  Tüm bu iyi yanlarının yanında jilet tüylerin kalınlaşmasına ve ek olarak süratli çıkmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı sırt bölgesinde kullanılması önerilmez.

Tüyleri jiletle almadan ilkin banyo yapmış olursanız tüyler yumuşar ve alımı daha kolay olur. Banyonun sonunda göbek bölgenizdeki tüyleri tıraş bıçağı ile paklayın. Jiletle kıllarınızı temizledikten sonrasında jiletteki kılları su ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Tıraş bıçağı genital bölgenizde tahrişe sebep oluyorsa jilet kullanmamalı, epilasyon, ağda yada tüy dökücü benzer biçimde öteki yollara başvurmalısınız.

İğneli Epilasyon

Göbek ve sırttaki rahatsız edici kullardan kurtulmak için en kati netice verecek bir öteki yöntem ise iğneli epilasyondur. Bu sebeple iğneli epilasyon kıl köklerini direkt olarak hedef alır ve onları zayıflatarak kılları tamamen geçirir. Bunu her kıl köküne tek tek elektrik göndererek yapar ve böylelikle kıl kökleri tahrip olarak yok olur.  İğneli epilasyonun netice vermesi için gene birçok seansa gidilmesi icap ettiğini bilmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.