Banyodan Sonrasında Saçı Dalgalı Yapmak İçin Neler Yapmalıdır?

0

Banyodan sonrasında saçlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz. Banyodan sonrasında zevke gore kimileri saçlarının düz görünmesini, kimileri ile ise dalgalı görünmesini ister. Makalemizde duş sonrası iyi mi düz yada dalgalı saçlara kavuşacağımızdan bahsedeceğiz. Ilk olarak banyo sonrası saç düzleştirme önerilerinden bahsedelim sonrasında duş sonrası saçları dalgalı yapma tavsiyelerine yer vereceğiz;

Banyodan Sonrasında Düz Saçlara Kavuşmak İçin Ne Yapmalıdır?

  1. Banyodan sonrasında saçların düz kalmasını sağlamak için kullandığınız şampuan ve saç kremlerini ne olursa olsun düzleştirici özellikte olandan seçmelisiniz. Kozmetikçilerden veya web üstünden saç düzleştirici şampuan ve saç kremi alıp bu tarz şeyleri tertipli kullanmalısınız.
  2. Banyodan sonrasında saçlarda kabarmanın önüne geçmek için duştan ilkin saçlarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz. Bunun için ufak bir cezveye yarım çay bardağı zeytinyağı alıp ister mikrodalgada ister cezvede hafifçe ısıtın. Sonrasında ılık zeytinyağını saçınıza duştan ilkin sürün ve duşta durulayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez yaparak hem daha nemli saçlara hem de kabarmayan saçlara kavuşacaksınız.
  3. Duştan sonrasında saçlarınız oldukça kabarıyorsa saçınızı ısı ile şekillendiren ısı araçları kullanabilirsiniz. Fakat bu şekilde saça oldukça sık ısı vermeniz saçlara zarar verir, kurutur ve kabarmasına sebep olur. Bu yüzden de yıpranan ve kuruyan saçlarda kabarma daha oldukça görülür.
  4. Saçlarınızda duş sonrası kabarmanın yaşanmaması için naturel yağlar tercih edebilirsiniz. Mesela jojoba yada hindistancevizi yağından 2-3 damla kadar elinize alıp sonrasında saçlarınıza sürmeniz iyi olacaktır. Bu yağları aktarlardan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Organik esansiyel yağların saçları nemlendirmede tesiri büyüktür ve bu sayede saçları düzleştirip kabartmazlar.
  5. Saçlarınızı duştan çıkmadan ilkin sirkeyle durulayarak kabarmanın önüne geçebilirsiniz. Şundan dolayı sirkenin saçların naturel pH kıymetini geri kazandırma özelliği vardır ve bu sayede saçlar daha düz ve kolay denetim edilebilir olur.

Banyodan Sonrasında Dalgalı Saçlara Kavuşmak İçin Ne Yapmalıdır?

Banyodan sonrasında saçlarınızı ilk olarak mikrofiber bir havlu ile hafifçe oldukça yıpratmadan kurulamalısınız. Sonrasında bir saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçınızı her iki taraftan örüp 1-2 saat sonrasında saçlarınızı açın. Saçlarınız dalgalı hale gelecektir. Bu yöntem hep saçların kabarmasını önleyecek, hem de saçlarınıza oldukça güzel naturel bir dalga verecektir ki bu sayede ek olarak şekillendirmeye vakit harcamanıza da gerek kalmaz.

Banyodan sonrasında saçlarınızın daha kolay dalgalı hale gelmesi için saçları dalgalandıran şampuanları kullanabilirsiniz. Bu şampuanları kozmetikçiden bulabilirsiniz.

Duş sonrası dalgalı saçlara kavuşmanın bir yolu da saç şekillendirici ısı aletlerini kullanmaktır. Saç şekillendirici aletleri kullanıp kısa sürede dalgalı saçlara haiz olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.