Bacakta Sırttaki Kalçadaki Sivilceler Iyi mi Geçer? İbrahim Saraçoğlu

0

Sivilce her yaşta görülebilen bir cilt problemidir. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafınca tarifi verilen sivilcelerden ve sivilce izlerinden kurtulma için naturel tedavi yollarına yer verdik.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilceye Naturel Çözüm Kürü

Malzemeler

  1. Elma sirkesi
  2. Maden suyu

Prof. İbrahim Saraçoğlu tarafınca verilen sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi: 1 kahve fincanı maden suyu ile 1 kahve fincanı naturel elma sirkesini (asetik asitleri içermeyen elma sirkesi tercih edin) karıştırın. Sabah akşam günde 2 kez sivilcelerinizin üstüne pamukla bu karışımı sürün ve minimum otuz dakika bekleyin. Peşinden cildinizi ılık suyla sudan geçirin. Bu işlemi sivilceler yok olana kadar uygulayabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilce Ve Sivilce İzlerini, Lekelerini Geçiren Lavanta Kürü Tarifi

Malzemeler

  1. 1 tutam lavanta ( 4-5 gram)
  2. 1 buçuk su bardağı su

Lavanta kürü cilt için bir oldukca faydası olan bir tariftir. Cilt lekelerini giderir, sivilceleri yok eder, cilt renginizi açar ve cildinizin oldukca daha sıhhatli görünmesini sağlar. İlk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan 1 buçuk su bardağı suyun içine lavantaları ilave edin. Peşinden 15 dakika süresince demlemeye bırakın. Demleme esnasında ocağın altı kısık olsun. Lavanta ve su karışımını asla fokur fokur kaynatmayın ve 15 dakikayı aşmamasına itina gösterin. 15 dakika dolduktan derhal sonrasında lavantaları süzgeçten geçirin. Peşinden karışım ılık bir hale ulaştıktan sonra içebilirsiniz. Lavanta kürünü her akşam yiyeceklerden 2 saat sonrasında 1 çay bardağı kadar içmelisiniz. Tertipli kullanımında sivilce ve izlerinden yapıt kalmayacak ve cildiniz sıhhatli bir görünüme kavuşacaktır. Lavanta kürünü her akşam taze olarak hazırlamalısınız. İçerisine şeker vb. katkı maddesi ilave etmeyin. Lavanta kürünü 15 gün süresince tertipli uyguladıktan sonrasında haftada 3-4 güne düşürebilirsiniz. Lavanta kürü yardımıyla cildiniz inanılmaz sıhhatli bir görünüme kavuşacaktır. İstediğiniz görünüme kavuştuğunuz süre kürü sonlandırabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilceleri Geçiren Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler

  1. 1 tane açık kahverengi rengi kabuğu olan soğan
  2. Bıçak, tencere
  3. Marketten satın alacağınız yarım litre pet şişe su

Klorsuz olmak şartıyla iki bardak su tencereye koyulup kaynatılır. Klorsuz su yerine markette satılan hazır pet şişe sular da olur. 1 tane orta boy yemeklik soğan ilk olarak 4’e bölünür. Soğanın kabuğu çıkarılır. Kaynatılan suya kesilen soğanlar atılır ve 10 dakika süresince su kaynatılmaya devam edilir. Kaynatıldıktan sonrasında süzülüp ılımaya bırakılır. Soğan suyu günde sabah ve akşam olmak suretiyle iki kez  ılık ılık tüketilir. Çalışan hanımefendiler sabah işe gitmeden ilkin tüketebilirler. Gece de aynı kür uygulanıp yatmadan ilkin tüketebilirler. Soğan kürü hem tane söktürür hem de yumurtalıklardaki kistlerin naturel olarak vücuttan atılmasını sağlar. Bu küre günde iki kez kullanmak şartıyla 15 gün süresince devam etmek gerekmektedir. Soğan kürü her gün kesinlikle tertipli olarak uygulanmalıdır, eğer gün içinde kürü uygulamayı unutursanız, ya da soğan kürü yaparken dikkatsizlik edip gün atlarsanız, soğan kürünü yapmadığınız günler geçerse kürün tam tesirini göremezsiniz. Bu kür en geç yedi gün içinde tesirini gösterecektir.

Soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonrasında 6 ay süresince bu kürü yapmak için ara verilmelidir. 6 ayın arkasından 15 gün daha soğan kürü yapılabilir.Bununla beraber soğan suyu için kesinlikle beyaz soğan kullanılmalıdır. Mor yada kırmızı soğan, soğan suyu için tercih edilmemelidir. İçeceğiniz kürü daima her seferinde ayrı olarak taze taze hazırlayın. Kürü hazırlarken kullandığınız soğan daha ilkin de belirttiğimiz benzer biçimde muhakkak açık kahverengi kabuklu soğan olmalıdır. Mor, kırmızı yada beyaz kabuklu soğanlarda beklenen etkisinde bırakır görülmeyebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.