Bacak Peelingi Bacak Maskesi Iyi mi Yapılır? Uzmanlardan Organik Tarifler

0

Biz hanımefendilerin en oldukça istediği şeylerden biri de güzel ve pürüzsüz görünen bacaklara haiz olmaktır. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca tarifi verilen sizi güzel, pürüzsüz, muhteşem bacaklara kavuşturacak tariflere yer verdik.

Sual: Pürüzsüz bacaklara haiz olmam için kolay ve ergonomik bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (İki kâse deniz tuzu, bir yumurta akı, bir limon kabuğu rendesi ve bir çorba kaşığı susam yağını karıştırın. Bu karışımla bacaklarınıza masaj yapın. Bacaklarınızı yıkayıp kuruladıktan sonrasında ise, bebek pudrası sürün.)

Sual: Pürüzsüz bacaklara haiz olmak isterim. Güzellik merkezine gitmeden, evde yapabileceğim naturel bir yöntem bildirir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Ilkin bacaklarınızı güzelce keseleyin. Peşinden da 1 kahve fincanı taze sıkılmış elma suyu, 3 çorba kaşığı öğütülmüş yulaf, 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 limon kabuğu rendesi, 2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı gül yağı ve 2 çorba kaşığı el ya da vücut kremini karıştırın. Karışımı bacaklarınıza gösterim. 10 dakika bekletip ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Sual: Bacaklarımın pürüzsüz görünmesini isterim. Bunu sağlamak için evde yapabileceğim bir tanım verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 yiyecek kaşığı yulaf, 1 yiyecek kaşığı ince portakal kabuğu rendesi, 1 çorba kaşığı tozşeker ve 2 çorba kaşığı sütü karıştırın. Bu karışımı dikkatlice bacaklarınıza gösterim. 5 dakika beklettikten sonrasında da ovarak çıkarın.)

Sual: Pürüzsüz bacaklara kavuşmak için naturel bir formül bildirir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 kahve fincanı kahve telvesi, yarım kahve fincanı himaliya tuzu, 1 tatlı kaşığı kekik yağı, 1 çorba kaşığı limon kabuğu rendesi ve 1 tatlı kaşığı limon yağını iyice karıştırın. Bu karışımı bacaklarınıza sürün. Bir süre sonrasında bu bölge yumuşayacak pürüzsüz hale gelecektir.)

Güzellik Uzmanı Şems Aslan’dan Pürüzsüz Bacaklar İçin Organik Tarifler

Malzemeler

  1. 10 gr. papatya kurusu,
  2. 50 gr. ada çayı,
  3. 50 gr. at kestanesi,
  4. 5 gr patates nişastası

Tüm malzemelerin üstüne 250 gr. kaz yağı (organik pazarlarda bulunuyor) ilave edin ve benmari usulü 2.5 saat ocakta tutun. 1 saat soğuk yerde beklemeye alın ve gene 1 saat kaynatın. Tülbentten sakın. Kavanoza doldurun. Sabah akşam bacaklarınıza sürün

TARİF 2:

1 tane yetişmemiş yeşil domatesi 2 yere bölüp varislerinizin üstüne koyun. Hafifçe yakma hissedene kadar beklemeye alın. Buz şeklinde su ile sudan geçirin. Günde 5 kere tekrarladığınızda 2 hafta sonrasında fena görünümlü varislerin gözle görünür şekilde kaybolduğunu görmüş olacaksınız.

TARİF 3:

250 gr rendeden geçirilmiş sarımsak üzerine 350 gr. bal ilave edin. Tahta kaşıkla karıştırıp 5 gün beklemeye alın. Kahvaltıdan 30 dk ilkin 1 yiyecek kaşığı tüketin. Sarımsaklı bal, damarların elastikiyetini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.