Bacak Arası Beyazlatma İçin Ev Yapımı Organik Tarifler Kati Çözümler

0

Açık tende olmanıza karşın bacak aranız daha koyu mu görünüyor? Yalnız değilsiniz, bir fazlaca şahıs de sizin benzer biçimde bu problemi yaşıyor. Bacak arası kararması için organik çözümler makalemiz bu derdinizden kurtulmanıza destek olacak tariflere yer verdik. Bacak arası kararmasının en mühim sebeplerinden biri iç baldırın devamlı karşılıklı olarak birbirleriyle temas etmesidir. Bilhassa baldır bölgelerinizden kilo aldığınızda, kararma ile daha sık karşı karşıya gelirsiniz. İşte bacak arası kararmasını geçirecek organik yöntemler;

Limon suyu ile Hindistan cevizi yağı

Hindistancevizi yağı cilt üstündeki hiperpigmentasyonu hafifletmeye destek verir ve bununla beraber kuru cildi nemlendirir. Limon suyu ise organik bir ağartıcı (beyazlatıcı) olarak davranır ve bacak arasındaki kararmayı yok etmeye destek verir. İkisinin birleşimiyle, organik nemlendirici bir ağartıcı ortaya çıkar. 3 yiyecek kaşığı Hindistan cevizi yağının içine yarım limonun suyunu ilave edin. İç basen üstüne uygulayın ve 15 dakika süresince masaj yapın. Ilık su ve ılık bir bez yardımıyla durulayın.

Lor ve limon

Lor peyniri cildi nemlendirirken, limon ise aydınlatıcı olarak vazife yapar. Limon ek olarak asidik ve beyazlatıcı özelliğe haizdir. 1 yiyecek kaşığı hafifçe ekşi lorun içine yarım limonu sıkın. Karışıma bir tutam un ve zerdeçal ilave edin. İç baldır bölgenize uygulayın ve kurumaya bırakın. Dairesel hareketlerle yavaşça paklayın gerekirse su kullanabilirsiniz.

Limon, Bal ve Şeker

Şeker ölü hücrelerin giderilmesine destek verir. Limon aydınlatıcı olarak vazife yaparken bal ise cildi nemlendiricidir.  Yarım limon suyu ile 1 yiyecek kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırın. Oluşan bu macunu iç baldır bölgenize nazikçe dairesel hareketlerle şeker kaybolana dek sürün. 10 dk beklemeye alın ve su ile sudan geçirin.

Salatalık

Salatalık da organik cilt beyazlatıcılarından ve nemlendiricilerindendir. 1 tane salatalığı soyun ve rendeleyin ve 1 çorba kaşığı sandal ağacı tozu ilave edin. Limon suyunu ilave edin ve iyice karıştırın. İç baldır üstüne uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Suyla durulayın. Eğer sürtünmeden dolayı cildiniz tahriş olup duyarlı hale geldiyse limon suyunu eklemeden karışımı uygulayın, bu tanım, bölgeyi ferahlatacaktır.

Badem Yağı, Süt ve Bal

Badem yağı E vitamini içeriğiyle cildin parlaklığından mesuldür. Süt ve bal enfeksiyonu önler ve bununla beraber cildi nemlendirir. 2 çorba kaşığı süte 1 çorba kaşığı bal ilave edin ve 1 tatlı kaşığı badem yağını içine katın. İç baldırınıza uygulayın, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonrasında su ile sudan geçirin.

Yulaf, Lor ve Bal

Yulaf cildin pul pul dökülmesini önleyip, ölü hücrelerden kurtarırken, lor teninizi pürüzsüz hale getirir bal ise anti-bakteriyel özelliklere haizdir.  Geceden suda bırakıp suyunu süzdüğünüz 1 çorba kaşığı yulafın üstüne ekşi lor ilave edin. Ek olarak birazcık bal ilave edin. Bu macunu iç baldırınıza nazikçe uygulayın ve fırçalayın. Birkaç dakika sonrasında sudan geçirin ve kurulayın.

Patates ve Domates Suyu İle Bal

Domates ve patates suyu duyarlı ciltlere uygun birer beyazlatıcı özelliği taşırlar. Çözümü fazla uzakta aramak istemeyenler için iyi bir tanım! Bal ise bu tarifte cildi ferahlatıcı özelliğe haizdir. Yarım patatesi soyun ve rendeleyin. Buna domates suyu ve 1 çorba kaşığı bal ilave edin. Karışımı iç baldırınıza uygulayın. Su ile sudan geçirin.

Bal ile Portakal kabuğu

Portakal kabuğu bununla beraber bir beyazlatma ajanı olan C vitamini bakımından zengindir. Balla karıştırılması ile lekesiz bir cilde kavuşacaksınız. 1 portakalın kabuğunu ve 1 çorba kaşığı bal alın. Kabuğu asidik içeriğini balın üstüne akıtması için iyice sıkın. Kabuğu rendeleyin ve üstüne balı ilave edin. Bu karışımı iç baldırınıza uygulayın. 15 dakika sonrasında su ile yapışkanlık gidene kadar sudan geçirin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.