Ayran rejimi yapanların yorumu iyi mi kilo veren var mı?

0

Ayran aşı rejimi ve ayran rejimi olarak da malum ayran detoksu 2 gün meydana getirilen ve 1.5,-2 kilogram vermenizi elde eden bir yöntemdir. Makalemizin sonunda bu diyetin tarifini okuyabilirsiniz.

Ayran Detoksu (Ayran Aşı Rejimi, Ayran Rejimi) Yapanların Görüşleri

 1. Ben ayran detoksu diyetini yaptım ve toplamda 1,5 kilo verdim. Her ne kadar kilo verdirse de düzgüsel beslenmeme döndüğümde verdiğim kiloyu yeniden alma ihtimalim devasa yükseklikte. Detoks sonrası kesinlikle bolca su içmeli ve tuz, makarna ve patates şeklinde içeriğindeki nişasta olan besinler ya asla tüketilmemeli ya da oldukça ender tüketilmeli.
 2. Ben ayran diyetini iki kere yaptım ve yaparken kesinlikle günlük sporumu aksatmadım. Toplamda 1,400- 1,500 civarı kilo verdim. Rejim sonrasında beslenmeme dikkat edip karbonhidrat ve tatlı yemeyip akşam yemeğini hafifçe tutmama ve spor yapmama karşın rejim öncesindeki başlangıç kiloma geri döndüm
 3. Ben ayran rejimi yapalı bigün oluyor ve giden kilogram ise 1200. Diyetin sonunda kaç gram vereceğimi hakkaten oldukça merak ediyorum.
 4. Ben ayran detoksunu hep sağlıksız şekilde yorum aldığını görüyorum fakat esasen kaçırılan nokta bu tür detoksların bir tek oldukça kısa bir süre için yapılması gerektiği. Ek olarak eğer esasen sıhhatli besleniyorsanız bu tür detokslar oldukça iyi oluyor. Bu sebeple bilhassa her insanın rejim süresince yaşamış olduğu duraksamalar için bu tür detoksları denemekte yarar var bence. Bu sayede vücunuzdaki ödem gittiği için gerçek kilonuzu görebilirsiniz. O yüzden de bu tür detoksları bir ayda en fazla bir kez yapılmasında ben bir sakınca görmüyorum açıkcası. Bu yüzden bu şekilde detokslara önyargılı olmanız da doğru değil bu sebeple uzun süreler değil yalnızca kısa süreler yapacaksınız sonuçta. Ayran detoks rejimine erişince de bence oldukça güzel bir rejim türü, öneriyorum.
 5. Ben ayran detoks diyetini iki gün yaptım ve sonucundan hakkaten oldukça memnun kaldığımı söylemem lazım. Rejim süresince açlık hissetmemin yanısıra o kadar da kolay geçti bu detoks benim için. 2 günde toplamda 2.1 kilogram gitti ve 62.5 kilogram oldum. Ben bu detoksu öneriyorum.
 6. Ben de ayran detoksu yaptım ve 2 günde 1.8 kilogram verdim. Sonucundan oldukça memnunum. İçine tuz konmadığı için baharat ekliyorum ki tadı güzelleşsin.
 7. Ben ayran detoksunu iki gündür yapıyorum. İlk gün her şeye uydum fakat bir tek içine nane, pulbiber ve birazcık da kimyon ekleyip içtim ayranı. İlk gün 1,5 kilo verim. 2. gün ise birazcık esnek davrandım ve gün içinde mütevazı bir Türk kahvesi ve 2-3 tane de çubuk kraker yedim. 2.günün sonunda tartıldığımda toplamda 1,9 kilogram verdiğimi gördüm. Ben 2 günlük detoks süresince da otuz dakika egzersiz yaptım. Bu detoksu her ay bir kere yapmayı düşünüyorum ve yapmayı düşünenlere kesinlikle öneriyorum.
 8. Ben de ayran detoksu yaptım ve toplamda 1,5 kilogram verdim. Spor salonuna giden tanıdıklarım bu detoks sonrasında tartıldıklarında giden kilonun yağdan gittiğini söylediler.

Ayran Rejimi (Ayran Aşı Detoksu Tarifi)

Malzemeler

Detoks Kahvaltısı İçin;

 1. 8 yiyecek kaşığı nohut
 2. 8 yiyecek kaşığı yeşil mercimek
 3. 8 yiyecek kaşığı bulgur
 4. 1 litre su
 5. 1 kilo light yoğurt (Sütaşın pembe yoğurtlarından 2 paket)

Kahvaltı İçin;

 1. 1 haşlanmış yumurta
 2. 1 domates
 3. 1 salatalık
 4. 1 kibrit kutusu beyaz peynir
 5. 2 yeşil zeytin
 6. 1 dilim ekmek (tam buğday, kepek, oldukça tahıllı fakat düzgüsel ekmek olmayacak)
 7. İsteğe bakılırsa yeşil çay

Hazırlanışı ve Uygulanışı

İlk olarak nohut, yeşil mercimek ve bulguru haşlayın. Haşlandıktan sonrasında yoğurt ve su ile ayran yapmış olup içine atın ve karıştırın. İşte detoks ayranımız hazır Bu karışımın içine tuz koyulmuyor bu sebeple tuz vücutta ödeme sebep olur ve bu detoksun amacı ise vücuttaki ödemi atmak..

 1. Bu detoksta sabah 10.00’da kahvaltıyı yapın.
 2. Peşinden saat 12. 00, 14. 00, 16. 00, 18. 00, 20. 00, 22. 00 saatlerinde hazırladığınız detoksu 2-3 kepçe kadar tüketin.
 3. Bu detoks süresince yasak olan besinler içinde çay, meyve ve tuz bulunmaktadır.
 4. Günde 3 fincan yeşil çay tüketmelisiniz.
 5. 2 litre su içmelisiniz.
 6. Eğer yapabiliyorsanız 45- 60 dakika spor yada yürüyüş yapmalısınız.

Bolca zayıflamalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.