At kılı fırçası nedir? At kılı fırçasının cilde 5 müthiş faydası

0

Bilhassa son dönemlerde adından sıkça bahsedilen at kılı fırçası, pürüzsüz bir tene haiz olmak isteyenlerin kullandığı bir bakım ürünüdür. Hanımefendilerin ortak problemlerinden olan selülit ve çatlaklardan at kılı fırçası yardımıyla kurtulmak artık mümkün. At kılı fırçasının amacı, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıp, selülitleri gidermek ve cildin tamamen pürüzsüz, yumuşacık olmasını sağlamak.

At Kılı Fırçası Nedir?

At kılı fırçası, vücut bakımında kullanılan popüler bir bakım ürünüdür. Atların kıllarından elde edilmiş at kılı fırçası, sert kıl yapısına haizdir. Sert kıl yapısı yardımıyla ciltteki kan akışını hızlandırıp, bölgeyi canlandırmaktadır. Kuru fırçalama yöntemi ile fırçalanan vücudun ölü deri hücrelerinden arınmasını ve böylece cildin nefes almasını sağlar. Peeling tesiri yardımıyla pürüzsüz, canlı ve yumuşacık bir cilde kavuşmayı sağlamaktadır.

At Kılı Fırçasının Cilde Görkemli Yararları

Adından da anlaşılacağı şeklinde at kılından meydana getirilen at kılı fırçasının vücuda muhteşem yararları vardır. Sert kıl yapısı yardımıyla ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha canlı parlak görünmesini sağlar. At kılı fırçasının vücuda olan görkemli yararları şunlardır;

1) Kan Dolaşımını Hızlandırır

At kılı fırçası ile fırçalanan ciltte kızarıklıklar oluşur. Bu kızarmalar, at kılı fırçasının kan dolaşımını hızlandırdığının alametidir. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

2) Cildi Ölü Derilerden Arındırır

Sert kıllarara haiz olan at kılı fırçası, peeling tesiri yardımıyla cildi ölü derilerden arındırır. At kılı fırçasıyla cildi fırçalamak cildin yağ ve kirden arınmasını sağlar. Böylece cildin tamamen pürüzsüz, parlak ve yumuşacık olmasını sağlar.

3) Selülitleri Giderir

At kılı fırçasının kan dolaşımını arttırdığını söylemiştik. Kalça ve üst bacak şeklinde selülit olan bölgeleri at kılı fırçası ile fırçalayarak selülitlerden ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz. At kılı fırçası kullanan birçok hanım, at kılı fırçasının selülitleri giderdiğini söylemiştir.

4) Gözenekleri Sıkılaştırır

Sert kıllardan oluşan at kılı fırçası, vücuttaki tıkalı gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Tertipli kullanım sonucunda, vücuttaki istenmeyen geniş gözenek görüntüsüne son verir.

5) Kıl Dönmesi Sorununa Çaresiz Olur

Kıl dönmesi, bayanlar için oldukça can can sıkan bir durumudur. Bilhassa bacaklarda daha oldukça görülen kıl dönmelerinden at kılı fırçası yardımıyla kurtulabilirsiniz.

At Kılı Fırçası Cilde Iyi mi Uygulanır?

At kılı fırçasını kullanmadan evvel şuna dikkat etmelisiniz. Hemen hemen ilk kez kullanıyorsanız, vücudunuza oldukça sert baskı yapmadan, daha hafifçe hareketlerle vücudunuzu fırçalayın. Ek olarak, vücudunuzda yara, sedef veya döküntü şeklinde cilt rahatsızlığı olan bölgeleri katiyyen fırçalamayın. At kılı fırçası cilde iyi mi uygulanır;

  • At kılı fırçası kuru cilde uygulanır. Banyoya girmeden evvel vücudunuz hemen hemen kuruyken at kılı fırçasını kullanabilirsiniz.
  • At kılı fırçası kuru vücuda hem sabah hem de akşam olmak suretiyle günde 2 kez uygulanır.
  • Fırçalanmaya ilkin ayaklardan başlanır. Ayaklardan başlayarak yukarıya doğru dairesel hareketlerle vücut fırçalanır. At kılı fırçası hafifçe bastırılarak masaj yapar şekilde tüm vücut fırçalanır.
  • El, kol, ayak, bacak, karın ve kalça olmak suretiyle tüm vücudu fırçalayabilirsiniz.
  • Ortalama 5-6 dakika süresince fırçalamalı arkasından uygulama yaptığınız bölgelere krem veya yağ sürmelisiniz. Bu işlem hem cildinizi rahatlamasını hem de pasparlak yumuşacık bir cilde kavuşmanızı sağlar.

At Kılı Fırçasının Yüz İçin Kullanımı Nasıldır?

  • Vücuda uygulanan at kılı fırçası ile yüz fırçalanmamalıdır. Yüz için kullanacağınız at kılı fırçası ayrı ve daha yumuşak kıllara haiz at kılı fırçası olmalıdır.
  • Cildin tahriş olup zarar görmemesi için, at kılı fırçası cilde nazik uygulanmalı hafifçe dairesel hareketlerle yüz fırçalanmalıdır.
  • At kılı fırçası ile yüzü fırçalarken, fırçayı yukarı ve sola doğru olacak şekilde hareket ettirmelisiniz.
  • Alın, çene ve yanakların üzerini fırçalarken, at kılı fırçasıyla cildinizi aşağıya doğru fırçalamamalısınız. Daima fırçayı yukarıya doğru hareket ettirmelisiniz.
  • 3-4 dakika fırçaladıktan sonrasında cildinizi ılık su ile yıkayarak arındırabilirsiniz. Son olarak muhakkak cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeyi dikkatsizlik etmeyin.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.