Aspir Yağı İle Toplam 37 Kilo Zayıflama Yöntemi

0

Aspir Yağı Zayıflatır mı Zayıflamak İçin Iyi mi Kullanılır Fikret Akınerdem Konu alıyor

Kilo vermek için bitkisel yağ kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Aspir yağı da bu organik yağlardan biridir. Peki aspir yağı kilo verdirir mi, aspir yağı ile zayıflamak mümkün mü? Ya da tam tersine aspir yağı şişmanlatır mı? Makalemizde bu soruların yanıtını vereceğiz. Özetlemek gerekirse şunu söylemeliyiz ki aspir yağı isminden de belli olduğu şeklinde aspir bitkisinden elde edilir. Zayıflamaya destek verir zira aspir yağında linoleik asit denen bir madde vardır. Linoleik asit, yağ yakımını hızlandırır.

Aspir Yağı Zayıflatır mı?

Ziraat Fakültesi’nde Sanayi Bitkileri Anabilim Dalı Başkanı olarak vazife meydana getiren Prof. Dr. Fikret Akınerdem, aspir yağının zayıflatıcı tesiri hakkında şunları söylemiştir:

Şişmanlık, mühim bir sıhhat sorunudur. Önü alınmazsa obeziteye dönüşür. Kolesterol ve diyabet şeklinde rahatsızlıklar da fazlaca ciddi problemlerdir. Bu rahatsızlıklardan korunmak için tüm tedbirleri almak gerekir. Aspir yağı kullanımı da koruyucu bir önlem olarak nitelendirilebilir.

Zira aspir yağı bolca oranda CLA adlı bir madde içermektedir. Bu madde vücutta depolanan yağları eriterek zayıflamaya büyük katkı sağlamaktadır. Aspir yağıyla zayıflayanlar çoktur. Geçen yıl beni Malatya’lı bir takipçim aradı. Aspir yağı haricinde değişik bir ürün kullanmadığını, bu yağ yardımıyla 37 kilo verdiğini söyleyerek teşekkür etti. Aspir yağı kullandım fakat rejim yapmadım. Buna karşın zayıfladım. Bende metabolizma yavaşlığı vardı. Bu yağı kullandıktan sonrasında metabolizmam düzene girdi. Artık eşim de kullanıyor ve ikimiz de oldukça memnunuz.” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Bu şekilde şeyler duymak fazlaca güzel. Aslına bakarsan aspir yağının yararları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bilhassa yurt haricinde oldukça rağbet görmektedir.”

Prof. Dr. Fikret Akınerdem sözlerine devamla aspir yağının vücutta yağ yakıcı etkiye haiz bulunduğunu, vücudu fazla yağlardan arındırdığını söylemiştir.

Fikret Akınerdem’in açıklamalarına bakılırsa aspir yağı metabolizmanın daha süratli çalışmasını sağlamakta ve kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Aspir Yağı Zayıflamak İçin Iyi mi Kullanılır? Prof. Dr. Fikret Akınerdem Konu alıyor

Fikret Akınerdem, kilo vermek isteyenlere her gün bir çorba kaşığı aspir yağı tüketmelerini önerrmektedir. Aspir yağı ne işe yarar sorusunu detaylı bir halde cevaplandıran Akınerdem şu açıklamalarda bulunmuştur:

“Sabahleyin aç karnınıza içmeniz daha iyidir. Çay, yoğurt, süt yada su ile karışmasını sağlayarak içebilirsiniz. Kahvaltı için yumurta pişireceğiniz vakit aspir yağı kullanabilir, çorbalara da ilave edebilirsiniz. Aspir yağını aldıktan sonrasında 15-20 dk spor yaparak vücudunuzu ısındırın, kısa bir yürüyüş de yeterlidir. Böylelikle daha kısa sürede zayıflayacaksınız.

Fazla kilolarınızdan muzdaripseniz her sabah 2 kaşık sirke ile aspir yağını karıştırıp tüketin. Isterseniz bal da ekleyebilirsiniz. Bunu aç karna yapmalısınız. Aspir yağı tek başına rejim yağı olarak da kullanılabilir. Fakat dediğimiz şeklinde aspir yağını kullandığınızda 15-20 dakika spor yapmalı, en azından yürümelisiniz. Bu sayede vücudunuzdaki yağlar daha süratli çözünecektir. Aspir yağında bulunan asitler, yağ yakıcı özelliğe haizdir ve egzersiz yapılırsa tesirini daha acele gösterir. Normalde tesirinin %50 bulunduğunu varsayarsak, spor yapılınca bu %100 olmaktadır.

Aspir yağı salatalara ve yiyeceklere de katılabilir. Ben yumurta pişirirken aspir yağı kullanıyorum. Hakkaten fazlaca leziz oluyor. Aspir yağı kullanan tanıdıklarım da fazlaca memnun kaldıklarını söylüyorlar. Her insana gönül rahatlığıyla öneriyorum.”

Aspir Yağının Sağlığa Yararları Nedir? Prof. Dr. Fikret Akınerdem Konu alıyor

Aspir, yeni hücrelerin oluşumuna yardım eden şifalı bir bitkidir. Aspir yağı da kuvvetli içeriğiyle yağ yakımını hızlandırmakta ve zayıflamaya destek olmaktadır. Cilt lekelerine iyi gelen aspir yağı, cildi güneşin zararı dokunan ışınlarından korumaktadır. Aspir yağı ile saç bakımı yapmak da oldukça faydalıdır. Zira aspir yağı saçları beslemekte ve güçlendirmektedir. Türkiye Aspir Derneği Başkanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem; aspir yağının vücuda direnç verdiğini belirtmektedir. “Aspir yağı vücuttaki ölü hücreleri temizler ve yeni hücrelerin oluşumunu destek sunar.” diyen Akınerdem, her insanın bu yağı kullanmasını tavsiye etmektedir.

Akınerdem’in açıklamasına bakılırsa aspir yağı kullanan kişilerin kolon kanserine yakalanma olasılığı daha düşüktür. Aspir yağı bağırsakları çalıştırır ve kabızlıktan kurtarmış olur. Fikret Akınerdem aspir yağının yararları ile ilgili olarak şu detayları vermiştir:

“Aspir yağı cilt sorunlarını hafifletir. Aspir yağı tüm vücuda sürülebilir. Hatta makyaj malzemelerine iyi bir alternatiftir. Gözenekleri tıkamaz, çizgileri ve lekeleri yok eder. Cildin gereksinim duyduğu gıda maddelerini içerdiğinden, güneş kremi ve nemlendirici niyetine de uygulanabilir. Denize girecekseniz bu yağdan sürmeyi dikkatsizlik etmeyin. Denize girdikten sonrasında da kullanın. Aspir yağı etkili bir güneş koruyucudur. Vücudu kuvvetlendirir, ölü hücrelerden arındırır ve hücrelerin tekrardan yapılanmasına önayak olur. Saçlara da bakım yapar. Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaktadır. Mutfaklarda da kullanılması temennimizdir. Soğuk pres olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat yemeklerinize rafineri olarak da ekleyebilirsiniz.”

İsveç Rejimi İle 13 Günde 10 Kilo Verdiren Evde Zayıflama Rejimi Tıklayınız

Karbonatlı Su Zayıflatırmı, Bu Su Iyi mi Hazırlanmış olur? Zayıflamaya Yararları Tıklayınız

Ceviz Suyu Zayıflatırmı? Ceviz Suyu İle Zayıflama Kürü Ayda 16 Kilo! Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.