Aqua Peel İle Cilt Bakımı Hakkında Herşey Bu Makalede

0

Aqua Peeling Nedir Ne İşe Yarar Iyi mi Uygulanır Cilde Yararları Ve Zararları

Aqua peel doğrusu aqua peeling, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ciltteki kırışıklıkları düzeltme, sivilceleri geçirme, gözenekleri sıkılaştırma benzer biçimde cilde binbir türlü faydası olan, ağrıya ve yan etkiye niçin olmayan bir cilt bakım işlemidir.

Aqua Peel; acısız, güvenilir, süratli ve kalıcı bir işlemdir. Bu uygulamada cilt hususi olarak geliştirilen bir vakumlama sistemi ile derinlemesine temizlenir. FDA onayı da bulunan Aqua Peel son zamanlarda iyice yaygınlaşmış ve bakımlı görünmek isteyen pek oldukça kişinin tercihi haline gelmiştir.

Aqua Peeling Kaç Dakika Sürer Ve Ne Kadar Sürede Bir Yaptırılmalıdır?

Stres, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, düzensiz beslenme, hava kirliliği, günlük su tüketiminin kafi oranda olmaması, güneşten gelen zararı olan ışınlar ve buna benzer çeşitli faktörler cildimizi negatif etkisinde bırakır. İşte aqua peel medikal, etkili bir cilt bakımı sağlayarak bu faktörlerin verdiği ziyanı giderir. 20-30 dakika içinde tamamlanır ve yapıldıktan 3-4 ay sonrasında yine yapılabilir, güvenli bir uygulamadır.

Aqua Peeling Iyi mi Yapılır?

Aqua peeling uygulaması güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. Antalya Güzellik Merkezi’ de onlardan biridir. Ilkin temizleme, peşinden peeling işlemleri uygulanmaktadır. İçindeki hususi solüsyonla cilt 5-10 dk temizlenir. Böylelikle ölü deriler uzaklaştırılır ve gözenekler açılır.

Aqua peeling uygulaması 3 aşamadan meydana gelmektedir. Temizleme işlemi sonrasında ekstraksiyon işlemine geçilir. Bu sırada cilt hususi bir solüsyonla 5-10 dk süresince temizlenir. Kullanılan bu solüsyon azca oranda salisilikasit barındırmaktadır. Bu uygulama gerçekleştirilirken salisilikasit içinde ne olduğu yalnızca cildin üst tabakasına değil alt tabakalarına da nüfuz edebilmektedir. Ekstraksiyon işlemiyle cilt problemlerine sebebiyet veren iltihaplar, cildinizdeki bakteri ve mikroplar temizlenecektir. Aqua Peel cilt bakımı uygulamasında son rötuşlar hususi yatıştırıcı ve nemlendiricilerden oluşan bir solüsyonla yapılmaktadır. Uygulanan bu solüsyon, cildin nemlenmesini sağlamaktadır.

Aqua Peelingin Cilde Yararları Nedir?

Aqua peeling, bakımlı ve temiz bir cilde kavuşmak isteyenlerin beklentilerine yanıt vermektedir. Kırışıklıkları ve ölü hücreleri gideren Aqua peeling, çeşitli cilt problemlerine karşı etkkilidir. En fazla otuz dakika içinde tamamlanan bu uygulama hem oldukça ergonomik hem de son aşama konforludur. Derinlemesine bakım yaparak cilde ışıltılı bir görünüm verir.

 1. Belirgin lekeleri, akneleri ve kırışıklıkları da yok eden bu uygulama, son yıllardan itibaren daha da popüler olmuştur.
 2. Tıkanmış gözenekleri açar, gözeneklerin içini temizler, ciltteki pürüzleri tedavi eder.
 3. Antioksidan etkisiyle cildi temizler, cildin rutubet oranını düzenler.
 4. Cildi tekrardan yapılandırır, daha genç görünmeyi sağlar.
 5. Aqua peeling uygulamasının peşinden cilt ışıltı kazanır ve size de bu durumun keyfini çıkarmak kalır.
 6. Bir tek bir kere uygulandığında bile peeling, ciltte temizleme, antioksidan, nemlendirme ve ekstraksiyon etkilerini gösterir.
 7. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez ve uzun sürmez. Tesiri anında ortaya çıkar.
 8. Cilt kuruluğu ve bu sorundan meydana gelen cilt çatlaklarına, fazla yağlanma problemine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklara iyi gelir.
 9. Cilt üstündeki hafifçe aknelerin, küçük sivilce izlerinin tedavisinde, siyah noktaların yok edilmesinde ve önlenmesinde, cilt lekelerinin en aza indirilmesinde Aqua peel uygulamasının görevi büyüktür.
 10. Medikal cilt bakımı uygulamalarının en popülerlerinden önde gelen Aqua peel, 20 yaş ve üstü tüm bireyler için uygundur.

Aqua Peelingin Zararları Nedir?

Aqua Peeling’in FDA onayı mevcuttur. Genel olarak hiçbir ziyanı olmasa da peeling uygulamasının peşinden şu problemlerin oluşma riski vardır:

 1. Aqua peeling yaptırdıktan sonrasında cildinizde hafifçe kızarıklık ve yanma oluşabilir. Fakat birkaç saat içinde azalarak 24 saat sonrasında tam olarak bitecektir.
 2. Cildin bazı bölgelerinde hafifçe şişlikler olabilir. Sadece ortalama 6 saat içinde şişlikler iyice hafifler.
 3. Ödem-morluk benzer biçimde şikayetlere sebep olmaz. Fakat aşırı cilt hassasiyetine sahipseniz bu benzer biçimde sorunlarla karşı karşıya gelme ihtimaliniz vardır. Merak etmeyin, cildiniz kısa zamanda toparlanarak daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.

Aqua Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aqua peeling yaptırdıktan sonrasında İlk 24 saat cildinizi yıkamayın. Yüz üstü yatmayın. Aksi halde yastıktaki bakteriler yüzünüze bulaşır ve yüzünüz enfeksiyon kapabilir. Öte taraftan bu uygulama, cildin üstündeki baskıyı artırır. Bu yüzden ilk gün sırt üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. 3. Günün peşinden Organik İçerikli kremlerin ve losyonların kullanımına başlanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.