Aloe Vera Sivilceye İyi Gelir mi Sivilce İçin AloeVera Maskesi

0

Aloe Vera Sivilce İçin Iyi mi Kullanılır 6 Değişik Maske Tarifi

Aloe vera jeli çeşitli antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve proteinler ihtiva eder. Bu güzel içinde ne olduğu yardımıyla sivilce dahil pek oldukça cilt sorununa iyi gelir. Aloe vera jelin sivilceye iyi gelmesinin bir öteki sebebi de antibakteriyel içeriğe haiz olmasıdır.

Aloe vera jeli hazır olarak kozmetikçilerden, aktardan veya web üstünde satın alabilirsiniz. Veya aloevera bitkisi satın alın. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Sivilcelerin geçmesi için aloevera jeli aşağıda bildireceğimiz şekilde kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Jel İle Sivilceyi Gideren Maske Tarifleri

Aloe Vera ve Limon Suyu İle Sivilce Maskesi

Aloe vera ile limon suyu maskesi ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bu maske sivilceleri kurutabilir ve sivilce oluşumunu önleyebilir. Bir kasede yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 2 yiyecek kaşığı aloevera jeli güzelce karıştırın ve akneden etkilenen bölgeye bunu uygulayın. Kurumasını bekleyin ve peşinden bir tek suyla durulayın.

Aloe Vera ve Çay Ağacı Yağı İle Sivilce Maskesi

Ulusal Tıp Kütüphanesi’nde gösterilen bir araştırmaya bakılırsa, çay ağacı yağının yüze topikal olarak uygulanması sivilce ve iltihabı azaltabilir. Aloe vera ve çay ağacı yağını karıştırıp sivilce tedavisi için kullanabilirsiniz.

  1. Bunun için 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı, 3.5 tatlı kaşığı aloe vera jel ve 3.5 tatlı kaşığı suyu iyice karıştırın.Pamuk yardımıyla yüzünüzde sivilce olan bölgelere uygulayın.

Tarçın, Bal ve Aloe Veraİle Sivilce Maskesi

Bal, tarçın ve aloe veradan yüz maskesi yapmak sivilceleri yok etmeye destek olabilecek başka bir seçenektir. Tarçın ve bal, aloe veraya benzer antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere haizdir.

  1. Tarçın, bal ve aloe vera yüz maskesi yapmak için, bir ufak kapta 2 yiyecek kaşığı bal, 1 yiyecek kaşığı aloevera jel ve yarım tatlı kaşığı tarçın karıştırabilir. Bu yüze uygulanabilir, 10 dakika bekletilebilir ve ılık suyla yıkanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı ve Aloe Vera İle Sivilce Maskesi

1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ve 1 çorba kaşığı taze aloe vera jelibir kasede karıştırın. Karışımı cam kavanozda saklayın. Sivilce olan bölgeye karışımdan birazcık masaj yapın. Minimum 30 dakika beklemeye alın.Soğuk suyla sudan geçirin. Haftada 2-3 kez bu maskeye devam edin.

Aloe Vera ve Elma Sirkesi İle Sivilce Maskesi

Elma sirkesi , akne tedavisine destek olabilecek antimikrobiyal özelliklere haizdir. Bir tatlı kaşığı aloeverajelini bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı su ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün. Elma sirkesi, duyarlı cilde haiz olanlar için uygun olmayabilir. Cildiniz hassassa kullanmaktan kaçının.

Sivilce İçin Yalnızca Aloe Vera Jel Kullanabilirsiniz

Aloe vera yaprağını uzunlamasına kati içindeki jeli kaşıkla çıkarın. Aloe vera jelini sivilce olan bölgeye sürün. Bir gecede bırakın. Sabah sudan geçirin ve lezyonlar iyileşene kadar her gün tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Aloe Vera Maskesi Tarifi

Malzemeler

  1. 1 yiyecek kaşığı bal
  2. 1 çay kaşığı aloe vera jel

Yapılışı: Bir yiyecek kaşığı bal ile bir çay kaşığı aloevera jelini karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize yayıp, bir saat beklemeye alın. Peşinden da cildinizi sudan geçirin. Bu formülden haftada iki kez yararlanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.