Alın Yağlanması Iyi mi Geçer Alnım Yağlanıyor Ne Yapayım

0

Bazı insanların ciltleri acele yağlanır. Bilhassa alın ve burun çevresi bu durumdan en oldukca etkilenen bölgelerdir. Ciltte yağla hormon bozukluğu, buluğluk süreci, genetik vb nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Siz de cildinizdeki, yüzünüzdeki, alnınızdaki yağlanmadan muzdaripseniz, makalemizin sonundaki tariflerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Her bir tanım uzman tarafınca verilmiştir.

Alnı, Yanakları Yüzü Yağlı Olanlara Doktorlardan Tavsiyeler

 1. Kozmetikçilerde satılan yağlı ciltlere hususi bakım ürünlerini, sabunları kullanabilirsiniz.
 2. Cildiye doktoruna gidip doktorun reçete etmiş olduğu ilaçları tertipli kullanmak da ciltteki yağlanmaya iyi gelecektir.
 3. Doktorunuza danışıp cildi Ph 5,5 yıkayıcılarla yıkanabilirsiniz. Gene doktora danışıp Neostrata oil control cream kullanabilirsiniz.
 4. Banyodan çıkmadan ilkin üzerinize sirkeli su döküp çıkın, sirkeli su da cildi yağdan arındıracaktır.
 5. Günde 8-10 bardak su için. Su içmek cildi toksinlerden arındırıp, cildin yağ oranını dengeleyecektir.
 6. Cips, fast food gıdalar, kuruyemişler şeklinde yiyecekler ciltteki yağ oranını artırır. Bundan dolayı bu yiyeceklerden uzak durmalıdır.
 7. Tertipli olarak kil maskesi yapmak da yüzü, alnı yağdan arındıracaktır. Bunun için 2 tatlı kaşığı kile birazcık su katın. Bunu tüm yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika sonrasında sudan geçirin. Kili aktardan satın alabilirsiniz. Ya da kozmetikçilerden kil maskesi temin edebilirsiniz.

Aşağıda bildireceğimiz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafınca verilen tarifler de yüzdeki yağı gidermekte oldukca etkili olacaktır. Aşağıdaki malzemeleri aktardan satın alabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Suna Dumankaya’dan Naturel Tarifler

 1. 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı su, 2 çorba kaşığı kil bir kapta karıştırılır. Hazırlanan karışım temiz cilde uygulanır. Bu işlem haftada 2 kez tekrarlanır. Öte taraftan sıhhatli beslenmeye de itina gösterilmelidir.
 2. 1 tatlı kaşığı elma suyu, 1 çorba kaşığı beyaz kil, 2 damla limon yağı ve 1 çay kaşığı kara üzüm suyu karıştırılır. Temizlenmiş cilde sürülür ve 20 dakika beklenip ılık su ile yıkanır. Bunu haftada 2 kere yapmalıdır.
 3. Hepsinden birer kahve fincanı olmak suretiyle elma sirkesi, kekik suyu ve papatya suyunu karıştırın. Bu karışıma 2 damla gliserin ilave edin. Her gece yüzünüz temizken uygulayıp iyice yedirin. Bu oldukça etkili bir karışımdır ve yağlanma problemini kısa sürede giderir.
 4. Bir limon 4 bölüme ayrılır ve bir şişe maden suyuyla birlikte blenderdan geçirilir. Hazırlanan karışıma 1 çay kaşığı biberiye yağı ilâve edilir. Karışıma bir pamuk parçası batırılır ve cilt bununla silinir. Her gün uyumadan ilkin bu şekilde yapılır. Kullanıldıktan sonrasında buzdolabına kaldırılmalıdır. 4 gün arayla tekrardan hazırlanmalıdır. Tarifini verdiğimiz formülün cildinizdeki yağlanma sorununa oldukca faydası olacaktır.
 5. 1 çorba kaşığı maden suyu ve yarım demet maydanoz kaynatılıp blenderdan geçirilir. Arkasından içine almış olduğu kadar beyaz kil ve 1 tatlı kaşığı üzüm yağı eklenmiş olur. 1 tatlı kaşığı limon suyu da eklendikten sonrasında temiz cilde uygulanır. 20 dakika bekletilir ve yıkanır. Her gün uygulanabilir; yağlı ciltler için birebirdir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.