Akıllı Elektrik Süpürge (Robot Süpürge) Kullanıcı Yorumları

0

Robot süpürge (akıllı elektrik süpürge) değişen teknolojinin gelişmesiyle beraber, günümüzde yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Robot süpürge, akıllı elektrik süpürgesi olarak da bilinir. Robot süpürge; elektrikli süpürgeler benzer biçimde insana gereksinim duymaz, tüm evi kendi kendine süpürür. Akıllı elektrik süpürge, ev işlerini ergonomik hale getiren, teknolojik ürünlerdendir. Piyasada şarj ile çalışan ve değişik özelliğe haiz çeşitli robot süpürge markaları bulunur.

Robot Süpürge Kullananların Pozitif yönde Ve Negatif Yorumları Nedir?

iRobot Roomba 980 Wi-Fi’lı robot süpürgeyi ortalama 15 gündür kullanıyorum. Benim yönlendirmeme gerek kalmadan, evi dip köşe temizliyor. Pahalı bir ürün fakat kesinlikle fiyatını hak ediyor. Ben oldukca memnun kaldım, kullanacak olanlara bu markayı kullanmalarını tavsiye ederim.

Merhaba dostlar, ben deiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge kullanıyorum. Akıllı robot almadan ilkin piyasadaki tüm akıllı robotların markalarını ve özelliklerini araştırdım. Veiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Akıllı Robot Süpürge almaya karar verdim. İyi ki de bu robotu tercih etmişim. İki çocuk annesiyim, haliyle bölgelere yiyecek kırıntıları dökülüyor, ev acele kirleniyor. Bu akıllı robotu kullandığımdan beri, evim tertemiz. Fazla dağınık ve oldukca eşya olan yerlerde akıllı robot rahat harelet edemiyor ve haliyle tertemiz yapmıyor. Ben de dağınıklığı sevmediğim için evi tertemiz topluyorum, yerde robota takılacak olan eşyaları kaldırıyorum. Arkasından akıllı robotu çalıştırıyorum. Böylece evim hem temiz hem de tertipli oluyor.

iRobot Roomba 980 Wi-Fi’lı Robot Süpürge kullanıyorum. Akıllı süpürge almadan ilkin oldukca araştırdım. Bu kullandığım robotu ise gözümde oldukca büyütmüşüm. iRobot’un navigasyonu anlatıldığı kadar oldukca iyi değil. Mesela bir odanın temizliğini yapıyor, fakat kendiliğinden başka bir odaya geçmiyor. İlla ki benim yönlendirmem gerekiyor. Bir de kimi zaman kirli bir yerin üstünden geçiyor, fakat kiri almadan geçiyor.

Xiaomi Yüksek Emişli Akıllı Robot Süpürge’yi kullanıyorum. Bu robotu almadan ilkin bu ürün kullananların pek oldukca yorumunu okudum. Negatif yoruma pek rastlayamadım, fakat gene de tereddütüm vardı. Her neyse daha sonraiaomi akıllı robotu aldım ve kullanmaya başladım. Evim de gözle görülür bir halde kir, saç, kıl ya da yiyecek kırıntısı yoktu. Ev temizken akıllı robotu bir deneyeyim dedim. 90 m2’lik kısmı 1,5 saatte süpürdü. Fakat girmediği köşe temizlemediği yer kalmadı. Daha sonrasında akıllı robotun haznesini açıp baktığımda oldukca şaşırdım. Şu sebeple haznenin neredeyse tamamı pislik doluydu. Ek olarak bu akıllı robotu ister evde uzaktan kumanda sistemi ile ister de dışarıda telefon ile çalıştırabiliyorsunuz. Ben akıllı robottan oldukca memenunum, hem benim işimi rahatlattı hem de evim tertemiz oluyor.

Kullanan arkadaşımın tavsiyesiyle, akıllı robot satın aldım. Evim de birazcık fazla eşya var, sanırım fazla eşya olduğunda, akıllı robot evi güzel süpürmüyor. Kimi zaman yalnız olduğu yerde dönerek duruyor. Ek olarak halının üstüne çıkarken kimi zaman takılıyor ve ilerlemiyor. Dostum memnun kalsa da ben pek memnun kalamadım.

İki kattan oluşan ve büyük bir evim var. Evimde süpürge olarak akıllı robot kullanmayı yeğliyorum. Oldukça memnunum, her yeri dip köşe temizliyor. Bir tek dikkat ettiğim nokta, yerde uzanan bir kablo var ise kabloyu kaldırmak oluyor. Şu sebeple akıllı robot, yerdeki halı devasa yükseklikte ise takılıp kalabiliyor. Ben evimde ince halı kullanıyorum bir sorun olmuyor. Halıların üstüne geçerken akıllı robotun takılıp ilerleyemediğini daha asla görmedim. Fakat söylediğim benzer biçimde yerde kablo olduğu vakit takılıyor ve ilerlemiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.