Ağda Kararması, Kızarıklığı Lekesi Iyi mi Geçer Naturel Çözümler

0

Ağda sonrası ciltte kararma, lekelenme meydana gelebilir. Bu durum ağdanın fazlaca sıcak olmasından oluşur.  Sir ağda kullanmak da bir çok süre ciltte lekelenmeye niçin olabilir. Ağda lekesini geçirmek için aşağıda bildireceğimiz organik şekilleri ya da eczaneden satın alabileceğiniz Expigment, Advantan, Fito krem benzer biçimde kremleri kullanabilirsiniz. Ağda kimi zaman halıya ve öteki eşyalara dökülebilir, bu durumda aşağıda bildireceğimiz şekilleri deneyebilirsiniz.

Ağda Lekesine Naturel Çözümler

Yoğurt Ve Limon Maskesi

Limon ve yoğurt vücut sağlığımıza olmasıyla birlikte cilde sağlığımıza da fazlaca iyi gelir. Bu iki gıdanın renk açıcı özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden izlerin ve lekelerin giderilmesinde oldukça işe yaramaktadırlar. Ek olarak yoğurt ve limon antibakteriyeldir, ağda yaptıktan sonrasında ciltte oluşan tahrişi geçirir.

  1. 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırıp ağda lekesini olan yere sürün. 20-30 dk sonrasında su ile sudan geçirin.

Aloe Vera

Aloe vera, çeşitli cilt problemlerinin iyileştirilmesinde etkilidir. Ağda lekesi de onlardan biridir. Aloe vera tamamen organik içeriğiyle cilde kusursuz bir bakım yapar, cildi onarır, yatıştırır. Aloe veranın içinden çıkan jel ise cildin daha genç görünmesine yardım eder, bakterilerden arındırır ve nemlendirir.

  1. Aloe vera yaprağını uzunlamasına ikiye kati, içindeki jeli çıkarıp ağda lekesi olan yere sürün. Buna her gün devam edin.

Ağda Lekesi Halıdan, Eşyalardan Iyi mi Çıkar?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Jilet, lazer epilasyon ve iğneli epilasyon bunlardan birkaçıdır. Öte taraftan ağda da en fazlaca tercih edilen yöntemler arasındadır. Ağdayı güzellik salonlarında ve kuaförlerde yaptıranlar oldukça fazladır. Bununla beraber pek fazlaca şahıs de evde ağda yapmayı tercih etmektedir. Siz de onlardan biriyseniz ağdanın kıyafetlerinize, halıya ve kilime bulaşma riskini göze almalısınız.

Eğer başınıza böyle bir durum gelirse ilkin bekleyin ki kir tamamen soğusun ve sert bir hale gelsin. Ağda iyice soğuyunca üstüne 2-3 tane buz koyarak daha da sertleşmesini sağlayın. Sertleşmiş olan ağdayı bıçakla yada bir kaşığın tersiyle almaya çalışın. Bunu yaparken dökülen ağda parçaları etrafa dağılmasın diye elektrikli süpürge kullanmanızı öneriyoruz.

Ağda giysinize bulaştıysa lekeyi ağda yağı ve temiz bir bez ile çıkarabilirsiniz. Şu şekilde ki; lekelenen bölgeye bir miktar ağda yağı damlatın. Arkasından o kısmı temiz bir kumaşla yavaş yavaş silin.

Ağda çıkarmak için aseton da kullanılabilir. İçeriğinde benzol formunda organik bileşenler ve gliserin bulunur. Onun için asetonun çözücü tesiri güçlüdür. Bir parça pamuğa aseton döküp lekeli kısmı yavaşça silin. (Oldukca bastırarak silmeyin ki giysiniz zarar görmesin.)

Ağda kullanırken halının üstüne ağda yapışması fazlaca can bunaltıcı bir durumdur. Ağda lekesini temizlemek mevzusunda bileşik tinerden de yararlanabilirsiniz. Bileşik tineri lekeli bölgeye döküp tarak, fırça benzer biçimde sert bir cisimle kazıyarak çıkarın. Kir halıdan kolayca temizlenecektir.

Ağda Lekesi Iyi mi Geçer, Başına Gelenler Bu Lekeden Iyi mi Kurtulduklarını Anlatıyorlar

Sir ağda fazlaca sıcak olunca ciltte kir yapıyor. Benim de başıma gelmişti. Cildiye doktoruna gitmiştim, Expigment krem yazdı. Her gün sabah-akşam uyguluyorum. Bu kremi almak için doktora gitmenize gerek yok, eczanelerde reçetesiz satılıyor. Cildime sık aralıklarla peeling yapıyorum ve güneşe çıkmadan ilkin 50 faktörlü güneş koruyucu sürüyorum, şu an birazcık azaldı.

Benim yaptığım ve tavsiye ettiğim yöntem; Bir pamuğa sirke suyu ile limon suyu dökün. Kahverengi lekelerin olduğu bölgeye bastırın, fakat yanma yapabilir, baştan söyleyeyim. Bunu her sabah-akşam yapın. Ara sıra parmağınızla bastırıp soyun ve bir de güneşe çıkmaktan kaçının. Ben 4 senedir bu durumu yaşıyorum. Asla eğer olmazsa birazcık hafiflesin diye her şeyi yaptım, en iyi netice aldığım yöntem bu oldu. Cildin üst tabakasını limon suyu ile tahriş ederek parmağınızla soyarsanız faydası olur.

Ağda lekelerim için eczaneden aldığım Fito kremi kullandım. Kir zaman içinde yok oldu. Öncesinden kahverengi-kırmızı içinde bir görüntüsü vardı, fazlaca belirgindi ve beni aşırı derecede rahatsız ediyordu. 1 ay oldu ve artık izi bile kalmadı.

Ben ağda lekesi için Tritone ve Acnelyse kullanıyorum, fazlaca yararını gördüm, tavsiye ederim.

Ağda benim cildimde de kir yapmıştı, sir ağdanın sıcaklığı yüksek olursa ne yazık ki böyle bir durum yaşanabiliyor. Ben de hep sir ağda yaptırırdım, bigün onun yüzünden cildim kir olunca neye uğradığımı şaşırdım. ‘Ya geçmezse?’ diye içim içimi yedi. Fakat boşuna endişelenmişim, lekeden yaratı kalmadı. Cildinizi daima nemli tutun, 1 ay içinde kendiliğinden geçecektir. Bir de çam sakızı ağda yapmak daha iyi. Ben o olayın peşinden tekrar sir ağda kullanmadım. Çam sakızı ondan daha güvenli ve sıhhatli. Hem bu benim görüşüm değil, güzellik uzmanımın söylediğini aktarıyorum. Sir ağda kararma yapıyormuş.

İyi günler, ben bir güzellik merkezinde çalışıyorum, size şunu söylemek isterim ki ağda bir tek tüylere değil, cildinize de yapıştığından dolayı ağdayı çekerken aslına bakarsak cildimizin en üst tabakasını da tüylerle birlikte çekmiş oluyoruz. Bu da cildimizin korunmasız kalmasına yol açıyor. Onun için mümkünse yaz mevsiminde ağda kullanmayın yada kullandıktan sonrasında dışarı çıkmayın. Ağda yaptırdıktan sonraki ilk birkaç gün içinde cildinize bir şey sürmemelisiniz. Lekelere yanık merhemi sürebilirsiniz. Ayrıca aşırı sıcak ağda kir yapıyor, bunu ihmal etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.