Adım Adım Far Iyi mi Sürülür En Kolay Ifade

0

Göz Farı Iyi mi Sürülür Far Sürme Teknikleri Mühim Püf Noktaları

Etkisinde bırakan bakışlara haiz olmanın yolu göz makyajından geçer. Ten makyajı da önemlidir normal olarak fakat göz makyajı eğer olmazsa olmazdır. Bu makyajın en temel öğelerinden biri göz farıdır. Sadece göz farı sürmek deneyim gerektirir. Bakışlarınızla etrafı tozu dumana katmak istiyorsanız göz farına oldukça ihtiyacınız olacaktır. Göz farı parmakla yada fırça ile sürülebilir. Gelin birazcık daha detaya inelim.

Göz Farı Iyi mi Sürülür?

Gözlerinizi belirginleştirmek için eyeliner ve maskara şeklinde göz farını da kullanmanız ehemmiyet taşır. Bunun işin püf noktalarına dikkat ederek yapmış olursanız gözlerinizle dikkat çekmeyi başarabilir ve hayranlık uyandırabilirsiniz. Far; bakışlarınıza anlam yükler ve gözlerinizi ön plana çıkarır. Far sürmek kolay bir işlem şeklinde görünür sadece doğru tekniklerle uygulanmazsa elde edilmiş görüntü asla hoş olmayacaktır.İşte göz farı sürmenin mühim püf noktaları

1.Adım

Ilkin far için hazırlık yapalım. Fondöteni ince bir katman halinde göz kapaklarımızın üzerine sürelim. Fondöten yerine concealer yada far bazı da kullanabiliriz. Bu işlem göz makyajımızın daha uzun süre dayanmasını elde edecektir. Far bazı yardımıyla göz farı daha canlı görünür ve göz rengi belirginleşir. Ek olarak göz makyajının kalıcı olmasında rol oynar, böylelikle gün boyu tazelemeye gerek kalmadan kullanmak mümkün olur.

2.Adım

Far tercihimizi göz rengimizle kontrast zıtlık meydana getirecek renklerden yana kullanmalıyız. Böylece istediğimiz sonuca ulaşabiliriz. Gözlerimizle aynı renkte bir far değil, belirgin derecede daha açık ya da daha koyu bir seçim yapmalıyız.

Bu işin kilit noktası renk seçimidir. Kullandığımız renkler gözlerimizin rengini ortaya çıkarmalıdır. Mavi gözlüler için açık kahve, bronz ve mavi oldukça yakışır. Gözleri yeşil olanların ise kahve tonları, koyu yeşil ve mor renklere yönelmesi önerilir. Kahverengi gözler söz konusuysa hangi rengin kullanılacağı mevzusunda daha çok seçenek vardır. Onlar bu hususta daha özgürdür.

3.Adım

Gözlerimizin köşelerine ve kaş kemiğine açık tonda far uygulamalıyız. Bunun sonucunda tüm yüzümüz aydınlanacaktır. Hangi rengi seçtiysek, onun en açık tonlarını bu bölgede kullanıp vurgulayarak muhteşem bir görünüm elde edebiliriz.

Göz farını far fırçasıyla veya parmak uçlarınızla sürebilirsiniz.

4.Adım

Tek renk far sürsek bile ne olursa olsun elimizin altında karıştırma fırçası bulundurmalıyız. Bununla gözümüzün katlanma noktasını, göz kapağımızın bitiş yerini dağıtıp yumuşatalım. Böylelikle göz makyajımız daha naturel görünecektir.

Açık renk farlar gözlerimizi daha iri gösterir. Koyu tonlar bunun aksine gözlerimizin olduğundan ufak görünmesine niçin olur. Göz farları krem ve pudra formlarında satılmaktadır.

5.Adım

Far sürme işlemini tamamladıktan sonrasında transparan pudra yardımıyla sabitlemeliyiz. Bu sayede far göz kapaklarımızda daha güzel duracaktır.

Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları Nedir?

Göz farı sürerken aşırıya kaçılmamalıdır. Tüm makyaj malzemeleri şeklinde göz farının da doğallığı bozmayacak şekilde uygulanması gerekir. Göz renginizle uyumlu naturel renkler kullanmanız başarıya ulaşmış olmanızı elde edecektir.

Farı parmağınızla yada fırçanızla sürebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.