Adım Adım Ela Gözler İçin Makyaj Iyi mi Yapılır?

0

5 Adımda Kolay Ve Görkemli Ela Göz Makyajı Yapımı

Makyaj yapmak ince bir iştir. Makyaj renkleri belirlenirken hem gözlerin rengini, hem de saçların tonunu ve rengini hesaba katmak gerekir. Ela göz makyajı bayanları son aşama etkisi altına alan göstermektedir. Ela gözlü hanımefendilerin gözleri yeşil renge oldukça yatkındır. İşte bunu fırsata çevirerek kusursuz bir makyaj yapmak mümkündür. Peki bunu iyi mi yapabilirsiniz? Ela gözlerinizle ortalığı kasıp kavurmak istiyorsanız ela gözlülere hususi makyaj tüyoları ve ela göz makyajı yapmanın püf noktaları ile ilgili bu yazımızı okumalısınız. Her şeyden ilkin, ela göz makyajı yaparken kullanılan renkler oldukça mühimdir. Siz de ela gözlere sahipseniz, göz renginizin değişkenliğine gore muhteşem bir makyaj yaparak ilgi odağı olabilirsiniz.

Ela Gözlere Iyi mi Makyaj Yapılır?

Nelere ihtiyacımız var, ilkin buradan başlamış olalım: Siyah göz kalemi, kaş farı, eyeliner, siyah rimel (kahverengi olması da uygundur), yeşil yada kahve tonlarında far (fazla açık olmamalıdır.)

Peki ela göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 1. 1- İlk olarak nemli cildinize makyaj bazı sürün. Böylelikle makyaj, göz çevresine daha rahat uygulanır ve daha dayanıklı olur.
 2. 2- Peşinden göz kapaklarınıza yeşilin mürdüm yada koyu tonlarında ya da kahverengi tonlarda bir far sürün.
 3. 3- Ondan sonra gözler iyice belirginleşsin diye kirpik diplerine göz kalemi yada eyeliner uygulayın. İri gözlüyseniz bu işlemin peşinden göz kapağınızın içine göz kalemi sürün. Gözleriniz küçükse kalemi alt kirpik diplerine uygulamalısınız.
 4. 4- Şimdi de siyah rimelinizi sürün. Sarı saçlı bir bayansanız kahverengi rimel uygulayın.
 5. 5- Son olarak kaş farı yada kaş kalemi ile kaşlarınızı belirgin hale getirin.

Ela Gözler İçin Hangi Far Renklerini Kullanmalıdır?

 1. Eflatun ve mor tonlarıyla ela gözlerinizi iyice belirginleştirebilirsiniz. Ela gözlüler bu tonları göz makyajında kullanabilirler sadece daha enerjik görünmek istiyorsanız ışıltılı ve parlak farlara yönelmelisiniz.
 2. Kahverengi tonlarında buğulu göz makyajı, ela gözlerin rengini ortaya çıkarır. Dumanlı göz makyajı yapılırken dudaklar nude renklerde bırakılmalıdır.
 3. Ela gözlülere gri tonları da oldukça fakat oldukça yakışır. Parıltılı kalemler ve farlar, sizin bu rengi en iyi şekilde kullanmanızı elde edecektir.
 4. Tıpkı gri, eflatun ve mor şeklinde mürdüm tonları da ela gözlerinizin yeşil tarafını belirginleştirecektir. Mürdüm göz farlarının koyu tonlarıyla ela gözleri yeşil göstermek mümkündür.
 5. Ela gözlüler için tüm pembe tonları uygundur. Mat pembe ile kırmızı tonlarında bir gece makyajı yapmış olursanız kimse gözlerini sizden alamayacaktır.
 6. Günlük makyajda gözlerin içine kalem çekilip göz kapaklarına hafifçe ışıltılı beyaz tonlarında bir far sürülmesi önerilir. Böylelikle gün boyu bakışlar sizin üzerinizde olacaktır.
 7. Naturel makyajdan hoşlanıyorsanız nude ve şeftali tonlarındaki farlar size göredir. Öte taraftan bakışlarınızı derinleştirmek için takma kirpik kullanabilirsiniz.
 8. Ela gözlü olmak büyük bir avantajdır. Bundan dolayı bu durum her rengi özgürce kullanma fırsatı sunmaktadır. Bilhassa bordo, mor ve mürdüm tonları ela gözlülere mükemmel bir görünüm kazandırmaktadır.
 9. Ela gözler için kalem seçerken lacivert renge ağırlık vermelidir. Ela ve lacivert bir araya vardığında zıtların uyumu, büyüleyici bakışlar meydana getirir. Göz etrafınıza kahverengi göz kalemiyle bir çerçeve çekip ela gözlerinizi vurgulayabilirsiniz. Kullanacağınız kahverengi kalem son aşama koyu tonlarda olmalıdır.
 10. Koyu kahve, mor, yeşil, gri, eflatun, haki rengi ve pembe şeklinde renkler ela gözler için tavsiye edilen far renkleridir. Bilhassa gri renk ela gözlülerde mükemmel durmaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.