Acısız Ağda Yapmak İçin 8 Kati Çözüm ve Püf Noktaları

0

Ağda yapmak her kadının korkulu rüyalarından birisidir bundan dolayı tüylerin köklerinden koparılması oldukça acı veren bir işlemdir. Ağda yaparken yaşanılan acıyı en aza indirmek için birkaç kolay yöntem vardır. Bu şekilleri uyguladığınız sürece ağda yaparken neredeyse asla acı çekmeyeceksiniz.

Acı Çekmeden Ağda Yapmak İstiyorum Ne Yapayım?

Pudra

Ağda yapmadan ilkin pudra kullanarak çekeceğiniz acıyı azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun en büyük sebebi pudranın ciltteki yağ ve nemi emmesidir. Bu durumda ağda kıla daha güzel şekilde yapışır ve ağda işleminiz daha kolay ve daha acısız olur.

Ağrı Kesici Krem

Ağda öncesinde eğer ağda yapacağınız bölgeyi uyuşturursanız daha azca acı hissedersiniz. Bunun için eczanelerden uygun bir krem satın alabilirsiniz. Bu krem yardımıyla cildinizin o bölgesi uyuşacağından ağda yaparken acıyı hissetmeyeceksiniz. Ağrı kesici kremleri ağdadan 1-2 saat ilkin ağda yapacağınız bölgeye sürün. Bu kremlerde anestezik etkiye haiz olacağı için sürülen bölgeyi uyuşturur ve ağda anında acıyı minimum oranda hissetmenize destek sağlar. Bunun öncesinde herhangi bir alerjinizin olup olmadığını idrak etmek için bu kremi kolunuzda küçük bi yere sürüp 1-2 saat bekleyip deneyebilirsiniz. Bu tecrübe etme sonucunda eğer kolunuzda kabarma, kaşıntı ve kızarıklık benzer biçimde problemler yaşamıyorsanız kremi istediğiniz bölgede kullanabilirsiniz.

Ağrı Kesici İlaç

Eczanelerden uygun ağrı kesici bir ilaç alabilir ve bunu ağdadan 30 dakika ilkin kullanabilirsiniz. Bu yöntem yardımıyla ağda anında beyindeki ağrı merkezi bloke edilip bir süre çalışmaz hale gelir ve daha azca acı yaşarsınız.

Pudralı Sir Ağda

Kullandığınız ağdayı pudralı sir ağda olanlardan seçersiniz daha azca ağrı yaşarsınız. Şu sebeple bu tür ağğdalar tertipli yapıldığında kıl köklerini güçleştirir. Dolayısıyla tüyler daha azca çıkar ve çıktığında ise ağda ile daha azca acı yaşarak alabilirsiniz. Ihmal etmeyin ki daha azca acılı olsun istiyorsanız kullandığınız ağdanın türüne dikkat etmenizde yarar vardır.

Mısır Nişastası

Ağda yapacağınız bölgeye bir miktar mısır nişastası serperek daha azca acı hissedebilirsiniz. Şu sebeple mısır nişastası ciltteki fazla rutubet ve yağı emer. Bu durumda ağda cilde değil yalnız kıllara yapışır ve dolayısıyla çekeceğiniz acı da azalır.

Cildinizi Gerin

Ağda yaparken cildinizi germeniz sizin için yararlı olabilir. Şu sebeple bu sayede ağdayı çekerken kılları kırmadan kökleriyle almış olmuş olursunuz. Bu durumda çekeceğiniz acı da daha azca olur.

Ağda Yapma Zamanı

Ağda yapma zamanınız da acı hissetme oranı etkisinde bırakır. Mesela regl dönemine yakın bir zamanda ağda yapmak size daha çok acı hissettirecektir. Bu yüzden regl döneminden daha uzak bir tarihte ağda yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Buz

Ağda yaparken buz kullanmanız da daha azca acı çekmenize destek olacaktır. Bunun sebebi soğutucu özelliklere haiz buzun uyuşturma tesirinin olmasıdır. Yaygın olarak tercih edilen ve organik olan bu yöntem yardımıyla ağda yapacağınız bölgeye ağdadan ilkin buz sürerek hafifçe masaj yapmanız daha azca acı hissetmenizi sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.