A101 Natural Argan Yağı Extrem Kullananlar Yorumları Önerileri

0

Argan yağı, argan meyvesinden elde edilmiş saç ve cilt bakımında kullanılan bir yağdır. Saça bakım yapar, parlak ve kuvvetli saçlara kavuşmanıza destek verir. Argan yağını aktardan, internetten ve A 101 benzer biçimde marketlerden satın alabilirsiniz. Banyodan sonrasında nemli saça 5-10 damla argan yağını saç diplerine ve saç uçlarına sürün. Her banyo sonrası buna devam edin.

Saç İçin A 101’den Ve Öteki Yerlerden Almış olduğu Argan Yağını Kullananların Yorumları

 1. Duş aldıktan sonrasında saçlarıma argan yağı sürüyorum, kullanmaya birkaç ay ilkin başladım ve memnun kaldım. Saçlarım eskisi benzer biçimde fazla kırılmıyor, üstelik daha süratli uzamaya başladı. Oldukca kabarmıyor ve en önemlisi ışıl ışıl parlıyor.
 2. 3-4 yıldan bu yana saçlarımla başım dertteydi. Oldukca yıprandığı için dışarı çıkacağım zamanlarda fön çekmem kesinlikle koşul oluyordu. Fakat argan yağı kullanmaya başladıktan sonrasında bu durum değişti. Elime bu yağdan 3-4 damla kadar döküp saçlarıma iyice yediriyorum, o şekilde güzel parlatıyor ki mis, mis! Şimdi fön çekmek benim için bir zorunluluk değil, saçarımı kendi kendine bırakarak da geziyorum, bu mükemmel bir duygu! Üstelik argan yağı saçlarda yağlanmaya sebep olmuyor, saçımı yıkamadığım günlerde bile bu yağı kullanmaktan kaçınmıyorum.
 3. Gittiğim kuaför ustalaşmış bir kuaför ve tutarları devasa yükseklikte, o diyor ki A101’deki argan yağı piyasanın en kaliteli argan yağıymış. Ben de oradan alıp kullanıyorum, tavsiye ederim.
 4. Saç uçlarımda aşırı derecede kuruluk vardı, koparak dökülmesinden bıkıp usanmıştım. Her neyse ki argan yağını kullanan ve saçlarında devrim yaşayanlar arasına ben de katıldım. Saçlarım nemliyken uyguluyorum sadece dip kısımlara sürmüyorum. Bunu her gün tekrarlıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Oldukca memnunum.
 5. Dalgalı saçlara sahibim ve elektriklendiği vakit onları yola getiremiyordum. Argan yağıyla tanışınca ‘oh be, dünya varmış!’ dedim. Bu yağ saçlarımın daha kolay biçim almasını, parlamasını ve sıhhatli görünmesini sağlıyor. Elektriklenmeye son verdi. Siz de bu problemden şikayetçiyseniz argan yağı kullanmak için daha çok beklemeyin.
 6. Haftada minimum 3 gün argan yağı kullanıyorum. Duştan çıkınca saçlarımın uç kısımlarına sürüyorum. Kırılmaların önlenmesine destek oluyor. Gerçi kırılma, her saçta meydana gelen bir durumdur, vakit içinde ister istemez oluşur. Fakat bu yağ, saçların acele kırılmasına engel oluyor. Özetlemek gerekirse memnunum.
 7. Argan yağı saçlarıma yumuşaklık veriyor, oldukca güzel bir koku bırakıyor ve bence saç dökülmesine de iyi geliyor. Dökülen kısımlar organik argan yağıyla beslendiğinde saçlar daha azca dökülüyor. Saç bakımınızda kesinlikle bu yağ da olmalı.
 8. Saçımda kırıklar vardı, argan yağı hepsini onarmayı başardı ve böylece saçlarımı kestirmeme gerek kalmadı. Saf argan yağı kullanmak mühim. Bu yağı saçlarınızın uçlarına yedirerek uygulayın. 2 hafta içinde saçlarınızın sağlığını geri kazandığını ve uzamaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Hepinize öneriyorum.
 9. Banyodan sonrasında saçlarım nemliyken argan yağı sürüyorum ve tüm gün saçımda bekliyor. Aktarlarda satılanları kozmetikçilerden alacağınızdan daha iyi tesir edecektir, bunu bizzat deneyim ettim. Her neyse, bu şekilde görkemli bir saç bakım yağı bulmuşum; tekrar bırakır mıyım? Asla! Kullanmaya kararlıyım.
 10. Çeşitli markaların argan yağlarını denedim. A101’den aldığım argan yağının öbürlerinden pek değişik bulunduğunu düşünmüyorum. Gene de yararlı, tavsiye ederim.

Argan Yağının Saça Yararları Nedir?

 1. Bu yağ saç köklerini sağlamlaştırır ve saçların daha acele uzamasında etkili olur.
 2. Vitamin ve mineral bakımından kuvvetli bir kaynaktır; saç köklerini oldukca iyi besler ve saçları gürleştirir. Bitkisel saç yağı arıyorsanız en isabetli tercihlerinizden biri argan yağı olacaktır. Bu yağ yardımıyla gür ve sıhhatli saçlara kavuşabilirsiniz.
 3. Argan yağı saçlar için organik nemlendiricidir. Elektriklenmelerin önüne geçer, saçlarınız birbirine karışmaz ve kolayca biçim verebilirsiniz.
 4. Yıpranan saçlar için onarıcı bir üründür. Saç köklerine güç verir.
 5. Saçların daha esnek olmasını elde eden argan yağı koparak dökülmelerin organik çözümüdür.
 6. Saçlara rutubet verir, daha rahat taranmasına yardım eder.
 7. Kepek sorununa karşı koruyucudur.
 8. Argan yağı; argan meyvesinden çıkarılan çekirdeklerin ezilmesiyle elde edilmektedir. A, C, E, F vitaminlerine haiz olan bu yağ antioksidan ve omega 9 yağ asitlerinden de zengindir. Argan yağının saça yararları işte bu gıda değerinden meydana gelmektedir.
 9. Isı sebebiyle meydana gelen kırılmaları azaltır.
 10. Saçlarınıza zorluk çekmeden biçim vermenize olanak sağlar.
 11. Saç dökülmelerinde azalma, argan yağı kullanımının mükemmel neticelerinden biridir.
 12. Saç köklerini ve uçlarını besler, saçların dayanıklılığını artırır.
 13. Boyanın saçlarda daha uzun süre kalmasını sağlar.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.