A Vitamini Cilde Yararları Neler Yüze Iyi mi Uygulanır?

0

A vitamini cilt için en yararlı olan vitaminlerdendir. A vitaminini retinoik asit, retinol, antixerophthalmic vitamin, biosterol yada beta-carotene şeklinde birçok değişik isimle biliyoruz. Cilt bakımında mühim rol oynayan A vitaminini yiyecekler kanalıyla alabildiğimiz şeklinde A vitamini içeren kremler kullanmak da etkili olacaktır.

A Vitamini Cilde Iyi mi Uygulanır?

Eczaneden Avicap A vitamini kapsül alınır. Yüz yıkanır ve havluyla kurulanır. Bir tane kapsül iğne ile delinip gece yatmadan yüze sürülür. Haftada birkaç kez bu uygulamaya devam edilir.

A Vitaminin ve Avicap A Vitamini Kapsülün Cilde Yararları Nedir?

Cilt için A vitamini kullanmak ona büyük bir iyilik yapmak anlamına gelir! Bu vitamin yaşlılık emareleriyle savaşır, cildin genç görünmesini sağlar. Tesirleri bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve cilt sağlığı için eğer olmazsa olmazdır.

 1. Sivilce tıkanmış gözenekler, bakteriler, fazla sebum ve ölü deri hücreleri sebebiyle oluşur. A vitamini siyah nokta ile savaşan vitaminlerdendir.
 2. A vitamininin antioksidan tesiri vardır, doğrusu cilt hücrelerine zarar veren bileşikler olan özgür radikallerin tesirini bloke ederek vücudu hastalıktan ve yaşlanmadan korur
 3. Cilt lekelerine iyi gelir. Cildi aydınlatır ve renk tonu eşitsizliklerini giderir.
 4. Yeni cilt hücrelerinin oluşumunu destek sunar, cildi onarır, tazeler ve yeniler.
 5. Ciltte kolejen üretimine yardım eder.
 6. Daha genç bir cilde kavuşturur, lekeleri ortadan kaldırır.
 7. A vitamini ihtiva eden besinlerle beslenmenin yada bunu cilde topikal olarak uygulamanın öteki bir faydası da cilde esneklik kazandırmasıdır.
 8. A vitamini hiperpigmentasyonu engeller ve ciltte meydana gelen gölgelere, koyuluklara çözüm olur.
 9. Göz altlarında oluşan torbalara ve morluklara birebirdir. Cildi canlandırır, ışıltılı bir görünüm verir.
 10. Kolajen, cilt yapısında organik olarak yer edinen bir proteindir. A vitamini bu proteinin daha çok üretilmesine katkıda bulunur ve sarkmaların önüne geçer.
 11. Cildin renk tonunu dengeler. Böylece daha muntazam, stabil, pürüzsüz bir deri ortaya çıkar.
 12. Zaman içinde yüz bölgesi başta olmak suretiyle vücudun çeşitli yerlerinde koyu kahverengi lekeler meydana gelir. İşte A vitamini bu lekelere engel olur ve mevcut lekeleri tedavi eder.
 13. Anti aging gizmen olarak kırışıklıkları önlemek ve iyileştirmek için kullanılır.
 14. Cildi ölü deriden kurtarmış olur ve tekrardan yapılandırarak daha sıhhatli bir cilde haiz olmayı sağlar.
 15. Sivilce oluşumuna neden olan bakterileri öldürür. Bu sebeple antibakteriyel ve antioksidan özellikler taşır. Özetlemek gerekirse sivilcelere karşı etkilidir.

A Vitamini İle Evde Yüz Kremi Iyi mi Yapılır?

Malzemeler

 1. Avicap (A vitamini içeriyor )
 2. Redoxon Ampul (C vitamini içeriyor )
 3. Bepanthol cilt bakım kremi
 4. Evigen Ampul (E vitamini içeriyor )
 5. Boş bir krem kabı

Malzemeleri eczaneden temin edin. Redoxon ampul ile Evigen ampulü kırarak kaba boşaltın. Avikap hapı da bir toplu iğne kullanarak delin ve içini öteki malzemelerin üstüne ilave edin. (Aşırı cilt kuruluğundan muzdarip olanların 2 Avicap kullanımı önerilir. Bu küçük hap kırmızı renkte, jelatin kapsül formundadır.) Peşinden 1 tüp Bepanthol kremin hepsini kaba sıkın. Ondan sonra bir kürdan ile güzelce karıştırıp benzeşik kıvama getirin. Böylece A vitamini ile yüz kremi hazırlamış olacaksınız. Buzdolabında saklayabilirsiniz. herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Sadece dışarıda en fazla 10 gün kalabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.