5 dakikada 3 malzemeyle kaş sabitleyici yapabilirsiniz

0

Kaş sabitleyiciler günümüzün en trend makyaj malzemelerindendir. Kaşların daha kalkık ve daha güzel şekilde gözükmesine destek olurlar. Kaş sabitleyiciler jel ve sabun olarak kozmetikçilerde satılmaktadır. Aşağıda bildireceğimiz yöntemi uygulayarak kendi kaş sabitleyicinizi kendiniz yapabilirsiniz

Kaş Sabitleyici Tarifi

1.Tanım

Malzemeler

 1. Saç Jölesi yada Vazelin
 2. Göz Farı- Hint yağı yada hindistancevizi yağı (isteğe bağlı)
 3. Temiz bir maskara fırçası yada eski kullanmadığınız bir makara
 4. Boş Kase

Uygulanışı

Ilk olarak uygun bir kabın içine 1 tatlı kaşığı vazelin ya da saç jölesi ve kaşınızın rengine uygun bir renk göz farından birazcık alıp karıştırın. Peşinden içine isterseniz  birkaç damla hint yağı ya da hindistancevizi yağı ekleyip karışım macun kıvamına gelene dek karıştırın.Hazırlamış olduğunuz bu karışımı temiz bir maskara fırçası ile kaşlarınıza sürün. Kalan karışımı eski cam bir krem kabına alıp sonraki kullanımlar için muhafaza edebilirsiniz.

2.Tanım

Malzemeler

 1. Tatlandırılmamış jelatin
 2. Biberiye yağı
 3. Kullanmadığınız maskara
 4. Boş bir kase

Hazırlanışı

İlk olarak uygun bir kaba 1 yiyecek kaşığı toz jelatin ve yarım bardak ılık su alıp karıştırın. Eğer kıvamı fazlaca sıvı kaldıysa birazcık daha jelatin tozu ekleyebilirsiniz. Kazandığınız karışımı cam bir krem kutusuna yada bir maskara tüpüne dökün. İçine 2-3 damla biberiye esansiyel yağını ekleyip karıştırın. Bu yağ kaşların gürleşmesini de elde edecektir. Bu karışımı birkaç saat beklettikten sonrasında kaşlarınızı sabitlemek için kullanabilirsiniz.

3. Tanım

Malzemeler

 1. 1 yiyecek kaşığı Aloevera jeli,
 2. 1 çay kaşığı jojoba yağı
 3. 1 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı,
 4. 1 çay kaşığı gül esansiyel yağı
 5. ½ yiyecek kaşığı kakao tozu yada kaş farı

Hazırlanışı

Uygun bir karıştırma kabının içine aloevera jel, gül esansiyel yağı, lavanta yağı, kakao tozu ve jojoba yağını güzelce topak kalmayana dek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ufak bir cam şişede veya eski maskaranızda saklayabilirsiniz.

Kaş Sabitleyiciler Ne İçin Kullanılır?

Kaşları yukarı doğru tarayıp sabitlemek için kaş sabitleyicileri kullanılmaktadır. Bu yöntem kaşların gün boyu yukarıda görünmesini sağlar. Kaşa uygulanan sabitleyicileri sürdükten sonrasında makyajı saydam jeller sürerek ile koruyabilir ve uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Sabitleyici Kaşı Döker mi?

Kaş sabitleyiciler usulüne uygun kullanıldığında kaşlarda dökülmeye sebep olmaz. Sadece kaş sabitleyicilerini fazlaca sık kullanmak kaşın temeline zarar verir ve gelecekte dökülmelere neden olur. Bu yüzden fazlaca sık kullanımından kaçınmanızda yarar var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.