3 dakikada sabunla kaşları sabitleme yöntemi

0

Kaş sabitleyici, öteki adıyla kaş sabunu kaşa istenilen şekli vermek için kullanılan bir bakım kozmetik ürünüdür. Kozmetik amaca hizmet etmiş olduğu için düzgüsel sabunlardan farklıdır. Bu sabunu kaşa uyguladığınızda kaşlar uygulanmış olduğu şekilde kalır ve gün süresince bozulmadan yukarı taranmış şekilde durağan(durgun) şekilde kalır.  Kaş sabunu ile elde edilmiş bu görüntü kişinin fazlaca daha genç ve dinç bir görünüm elde etmesine destek sağlar.

Kaş Sabunu (Kaş Sabitleyici Sabun) Nedir?

Kozmetik ürünü olan kaş sabunu kaşların gün süresince taranmış şekilde durağan(durgun) kalmasını sağlamaktadır. Hususi bir malzemeden üretilen bu sabunu kullanan kişiler kaşlarda herhangi bir dökülmeye sebep olmadığını ve sabitleme süresinin fazlaca uzun bulunduğunu ifade etmektedir. Kaş sabunu çoğunlukla kaşlarını düşük ve karışık gören kişiler tarafınca kaşlarını yukarı doğru tarayıp sabitlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Kaş Sabitleyici Sabun Iyi mi Kullanılır?

Kaş sabunu şu demek oluyor ki kaş sabitleyici sabunun kaşlara uygulanması fazlaca kolaydır:

İlk olarak sabunu fazlaca azca su ile ıslatın. Ondan sonra temiz bir rimel fırçasını ıslatın ve kaş sabitleyici sabuna sürün. Bununla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın.

Evde Kaş Sabitleyici Sabun Iyi mi Yapılır?

Kaş sabitleyici sabunu evde yapmanızda mümkündür. Bunun için seçeceğiniz sabunun kokusuz ve naturel olması gerekmektedir. Ek olarak içinde gliserin olması ve cildinizin pH seviyesine uygun olması da göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu özelliklere uyan bir kalıp sabunu alabilirsiniz.

Satın aldığınız bu sabunu bıçakla küçük parçalara bölün ve bunu uygun minik boyutlarda bir cam kaba alın. Öteki taraftan bir çaydanlık ve tencerenin içine su koyup kaynatın. Su kaynadığında ocağın altını kısın ve içine sabunu koyduğunuz cam kabı yerleştirin. Bu yöntem yardımıyla sabunu benmari usulü eritin ve sonrasında ise buzdolabına koyun. Her kullanımdan sonrasında sabunu buzdolabına geri koyarak orada muhafaza edin. İşte ev yapımı kaş sabitleyici sabununuz hazır.

Kaş Sabitleyici Sabun İle İlgili Merak Edilenler

Kaş Sabitleyici Sabun Kaşlarda Dökülme Yapar Mı?

Kaş sabitleyici sabunlar kaşlar için tamamiyle naturel malzemelerden üretildiği için kaşlarda dökülmeye sebep olmaz.

Kaş Sabitleyici Sabun Makyajı Çıkarırken Çıkarılmalı mıdır?

Bir kozmetik ürünü olduğundan kaş sabitleyici sabunu gün sonunda makyaj temizler benzer biçimde temizlemelisiniz. Yüzünüzdeki tüm makyajı temizledikten sonrasında cildinize uyguladığınız nemlendiriciyi kaşlarınıza da uygulamalısınız.

Kaş Sabitleyici Sabun Kaştaki Boşlukları Doldurur mu?

Kaş sabitleyici sabunlar kaşa herhangi bir renk vermez. Kaşları yalnızca sabitlemek amacıyla kullanılan bu ürünlerin kaşları doldurma yada daha kalınca gösterme özellikleri yoktur. Dolayısıyla kaş sabunu kullanmadan ilkin kaşınızda doldurmak istediğiniz bölgeleri bir kaş kalemi kullanarak doldurmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.