20 Kilo Vermek İstiyorum 1 Ayda 20 kilo Verdim Rejimi

0

20 Kilo Iyi mi Verilir Ayda Kesinlikle 20 Kilo Verdiren Rejim Sıralaması

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte hanım, adam pek oldukca şahıs zayıflama derdine düştü. Zayıflamak için uygulanan diyetlerden biri de ayda 20 zayıflamaya destek rejim listesidir. Maalesef hiçbir rejim 1 haftada 20 kilo verdirmez.

Ayda 20 Kilo Verdiren Rejim Sıralaması

Kalkınca: İlk olarak 1 bardak ılık suya birkaç damla limon sıkın ve tüketin. Hemen sonra;

Kahvaltı

 1. 2 tane grissini
 2. 1 kibrit kutusu yağsız peynir
 3. 1 fincan şekersiz çay

Öğle Yemeği

 1. 1 tane haşlanmış patates yağsız tuzsuz fakat pul biber ekleyebilirsiniz.
 2. 1 elma
 3. Şekersiz çay

Akşam Yemeği

 1. 2 tane haşlanmış patates
 2. 2  tane grisini

Rejim Süresince Ne Yapmalıdır?

 1. Her gün minimum 2,5 litre su içmelisiniz.
 2. Günde 1 buçuk saat tempolu yürüyüş yapmalısınız. Egzersiz eğer olmazsa tesirini göstermez. Bu yüzden rejim esnasında her gün bir buçuk saat yürümeniz önemlidir. Isterseniz bu süreyi başka bir egzersiz yaparak da geçirebilirsiniz.
 3. Patates doyurucu bir gıdadır. Tuz ve yağ koymadan tüketilirse rejiminize herhangi bir ziyanı olmaz. Tersine daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Şok Diyetlerin Zararları Nedir?

Şok rejimler, oldukca düşük kalorilidir ve kısa zamanda fazla kilo verdireceği iddia edilir. 1 ayda 20 kilo rejimi bunlardandır. Oysa bu rejimler kas hacminin azalmasına niçin olur. Şok rejimleri uygulayanlar devamlı baş ağrısı, halsizlik, baş dönmesi benzer biçimde şikayetlerden yakınırlar.

Peki şok rejimler iyi mi kısa bir zamanda bu kadar etkili oluyor dersiniz? Bu sebeple kilo değil, kas ve su kaybettiriyorlar. Bu durum, sağlıksız diyetlerin kaçınılmaz bir sonucudur. Kas ve su oranı azalınca birçok hastalık meydana gelir. Oysa sıhhatli rejimler bunun tam tersine yağ yaktırır, vücudun kas kütlesini ve su dengesini korur. Kas ve su kaybeden birinin vücudunda sarkma, yüzünde çökme olur. Bu biçim rejimler şeker hastalığına ve tansiyona da yol açabilir. Şok rejimi sonlandırdığınızda verdiğiniz kiloları geri alırsınız. Aslına bakarsak kas ve su kaybettiğiniz için rejimi bırakır bırakmaz her şey başa dönecektir. Özetle bu rejimler sıhhatli zayıflama yöntemi değildir. Çeşitli sıhhat sorunlarını bununla beraber getirir. Fizyolojik deformasyonlar, süratli kilo alıp-vermeye bağlı metabolizma yavaşlığı benzer biçimde problemler buna örnektir.

Şok diyetlerin yan tesirleri bir fazlaca fazladır. Konsantrasyon bozukluğu, baş ağrısı, bitkinlik, mide bulantısı, kabızlık, ishal, düşük gerilim, sinirlilik, kalp ritminde düzensizlik, saç dökülmesi, bazal metabolizma hızının azalması benzer biçimde durumlar şok rejim yapmanın zararları arasındadır. Bu rejimler ekseriyetle gençler tarafınca ilgi görmektedir. Sadece devamlı ve yanlış uygulanan rejimler hem fizyolojik hem de ruhsal açıdan insanı yıpratır.

Diyetisyen Elif Hançer mevzuyla ilgili açıklamasında şu detayları vermiştir:

Şok rejimler sıhhat için büyük bir risktir. Sinir sistemine zarar verir, depresyon, unutkanlık ve halüsinasyon benzer biçimde problemler meydana getirir. Nefes almada güçlük, uyku apnesi, kabızlık ve ishal, iştah kaybı, mide ağrısı, dolaşım bozukluğu, gerilim düşüklüğü, ani kalp krizi benzer biçimde durumlara yol açma ihtimali yüksektir. Dolaşım, sindirim ve solunum sistemini ciddi anlamda negatif etkisinde bırakır.”

15 Günde 20 Kilo Rejim Sıralaması İle Zayıflayın Tıklayınız

Sıvı Rejimi İle Ayda 20 Kilo Rejim Sıralaması Tıklayınız

Danimarka Rejimi Iyi mi Yapılır? 13 Günde 20 Kilo Zayıflayın! Tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.