160 Gram Ve 80 Gram, 1 Porsiyon 1 Yiyecek Kaşığı Ton Balığı Kaç Kalori

0

Ton Balığı Kaç Kalori Kilo Aldırır mı Rejimde Yenir mi?

Diyetisyen Hülya Çağlar ton balığının zayıflatan gıdalardan bulunduğunu bildirip şu detayları vermektedir;

Ton balığının protein içinde ne olduğu yoğundur fakat kalorisi azdır. Yağ oranı da devasa yükseklikte değildir. Vücut geliştiricilerinin ve fitness yapanların beslenme programında çoğunlukla yer edinen ton balığı, varlıklı protein içinde ne olduğu, düşük yağ ve kalori değeriyle iyi bir enerji deposudur. Amacınız protein ihtiyacınız olan şeyi en iyi şekilde karşılamak ise, orkinos suyu konserveden almalı, yağda konserveden uzak durmalısınız.

Ton Balığı Kaç Kaloridir?

Ton balığının kalorisi markalara ve balığın yağ oranına gore değişim göstermektedir.

  1. 1 porsiyon kısaca 120 gram azca yağlı ton balığı 209 kaloridir
  2. 1 yiyecek kaşığı azca yağlı ton balığı 26 kaloridir.
  3. 160 gram bir orta boy kutu azca yağlı ton balığı 278 kaloridir.
  4. 1 minik kutu azca yağlı ton balığı 80 gramdır ve 139 kaloridir.
  5. 1 porsiyon 160 gramlık yağda ton balığı konservesi 298 kaloridir.
  6. 1 yiyecek kaşığı yağda ton balığı konservesi 47 kaloridir.
  7. 1 minik kutu yağda ton balığı konservesi 80 gramdır ve 149 kaloridir.

Ton Balığı Kilo Aldırır mı?

Diyetisyen Sedef Olcay konu alıyor;

Ton balığı kilo verdiren yiyeceklerdendir.

Ton balığının protein miktarı fazla, kalori miktarı ise azdır. Birazcık kuru bir balık olduğu söylenebilir zira oldukça yağlı değildir. Aslen bolca protein içeren gıdaların bazıları yüksek kalorilidir sadece ton balığında bu durum tam tersidir. Bu yüzden ton balığı, fitness modellerinin ve kas hayata geçirmeye çalışanların favorisidir. Ton balığının varlıklı protein içeriğinden yararlanmak istiyorsanız suda konserveyi tercih etmeli, yağlı olanından kaçınmalısınız.

Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez konu alıyor;

Protein, ton balığının ana bileşenleri içinde yer alır. Öte taraftan ton balığında omega 3 yağ asitleri, DHA ve EPA yağ asitleri, magnezyum ve çinko şeklinde mineraller de bulunur. Kolin, selenyum ve iyot ise ton balığına kıymet katan ve onu sağlığımız için yararlı bir gıda haline getiren öteki minerallerdir. Ton balığı kas yitirilmesine engel olurken sağlığımızı kaybetmeden zayıflamamıza yardım etmekte, yağ yakımını kolaylaştırmaktadır. Her markette bulabildiğimiz ve fiyatıyla cebimizi asla yakmayan bu müthiş lezzet, karnımız acıkınca kurtarıcımız olmaktadır. Bilhassa makarnalara ve salatalara oldukça yakışan ton balığı, formunu korumak isteyenlerin de gönül rahatlığıyla tüketebileceği bir üründür. Fazlaca hayvansal protein ihtiva eden ton balığı, sağlığımızı korurken fit bir görünüme kavuşmamıza da katkı sağlar.

Ton Balığı Rejimde Yenir mi? Diyetisyen Hande Tekerekoğlu

Ton balığı, rejim listelerinde yer alabilir. Fakat balık yemenin zararları ile ilgili bazı emek harcamalar mevcuttur. Bilinmiş olduğu şeklinde atık maddeler ile kirlenen deniz suyu, balıkları da negatif etkilemektedir. İşte ağır hava gazlarının, metallerin ve öteki atıkların balıklar tarafınca tüketilmesi mümkündür. Bu şekilde balıkları yiyecek ise bedenimize yarar sağlamayacaktır.

3 Günde 3 Kilo Verdiren Ton Balığı Rejimi

1.GÜN Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, yarım greyfurt ya da yarım fincan taze sıkılmış greyfurt suyu, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 çorba kaşığı fındık ezmesi.

Öğle : Yarım kase ton balığı, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 fincan kahve ya da çay

Akşam : 2 ince dilim (84 gram) herhangi bir çeşit et, 1 kase bezelye ( 250 gram), 1 kase havuç ya da pancar, 1 minik elma, 1 kup dondurma

2.GÜN Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, 1 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek, yarım muz

Öğle : 1 kase köy peyniri ya da yarım kase tuna balığı, 5 tane bisküvi

Akşam : Yarım kase ton balığı, 1 kase brokoli ya da lahana, 1 kase havuç, yarım muz, yarım kup dondurma

3.GÜN Sabah : 1 fincan kahve ya da çay, 5 tane bisküvi, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir (28 gram), 1 minik elma

Öğle : 1 yumurta, 1 dilim kızarmış ekmek, 1 fincan kahve ya da çay Akşam : 1 kase ton balığı, 1 kase havuç ya da pancar, 1 kase yeşil lifli sebze, yarım kase dondurma

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.