1 Dilim 1 Tane Şöbiyet Kaç Kalori Yapar?

0

Şöbiyet bir tür baklavadır. Bu tatlıda incecik yufkaların üstünde fıstık, içinde kaymak vardır. Şöbiyet tatlısı biçim olarak çoğu zaman muska biçiminde hazırlanmaktadır. Şöbiyet tatlısını hazır olarak satın alabileceğiniz benzer biçimde evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Şöbiyet Kaç Kalori?

Diyetisyen Zeynep Özşahin 1 tane doğrusu 1 dilim şöbiyetin 261 kalori bulunduğunu bildirmektedir. Diyetisyen Semiha Boztoğan 1 porsiyon doğrusu 2 tane şöbiyetin 520 kalori bulunduğunu bildirmektedir.

Şöbiyet Kilo Yapar mı Rejimde Şöbiyet Yenir Mi?

1 tane şöbiyet 261 kalori ihtiva eder. Ne yazık ki bu, {hiç de} masum değildir! Şöbiyet hamurdan meydana getirilen, şeker içeren bir tatlıdır. Bir çeşit baklava türüdür. Şeker ve hamurun kilo yapma potansiyeli fazlaca yüksektir.

İstenmeyen kilolarıyla başı dertte olanlar çözüm için pek fazlaca yöntemi denerler. Zayıflayabilmek için her şeyden ilkin sıhhatli ve dengeli beslenmek şarttır. Canımızın her çektiğini yiyorsak ne kadar spor yapsak da faydası olmayacaktır. Tatlı ve şeker grubuna giren tüm besinler rejim için bir tehlikedir. Dış görünüşümüzü ve sağlığımızı bozan kilolardan kurtulmak istiyorsak şekerden uzak durmamız lâzımdır. Bu; unlu mamuller ve aşırı tuz için de geçerlidir. Şöbiyet de un ve şekerin bir araya gelmiş olduğu leziz bir kalori bombasıdır. Onun için rejimde şöbiyet yiyecek doğru değildir.

Rejim Yaparken Şerbetli Tatlı Yenir mi? Diyetisyen Rumeysa Kalyenci Konu alıyor

Rejim sürecinin en meşakkatli taraflarından biri, daha azca tatlı yiyecek olmaktır. Hele diyetisyen tatlıyı beslenme programınızdan tamamen çıkardıysa iş daha da zor bir hâl alır. Bu sebeple hepimiz tatlıyı sever. O şekilde ki tatlıdan ayrı kalamayıp rejime son verenler de mevcuttur. Dyt. Rumeysa Kalyenci’nın rejimde tatlı tüketimi ile alakalı açıklaması şöyledir:

‘Rejim esnasında kimi zaman tatlı isteği bastırır. Buna akrşı koymak {hiç de} kolay değildir. Her neyse ki rejim yapanlar da tatlı yiyebilir. Fakat mühim olan doğru zamanda, doğru oranda ve doğru tatlıyı tüketmektir. Lokma benzer biçimde kızartılarak hazırlanan yada hamurdan meydana getirilen, şerbet içeren tatlılardan uzak durulmalıdır. Sütlü tatlılar pişirilirken süt kullanıldığı için doyurucu olmakta ve protein ihtiyacının bir kısmını gidermektedir. Üstelik kalori oranları da şerbetli ve hamurlu tatlılardan daha azdır. Sütlü tatlıların gıda kıymeti daha yüksektir. A B ve D vitaminleri içeren sütlü tatlılar, fosfor ve protein bakımından da zengindir. Rejim listesine tatlı eklemek isteyenler tercihini sütlü tatlılardan yana kullanmalıdır. Fakat bu tarz şeyleri da kontrolsüzce tüketmek zayıflamayı önler, kilo yapar.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.