Anasayfa / Alışveriş / Alışveriş hastalığını nasıl yenersiniz?
Alışveriş hastalığını yenmenin yolları nelerdir?

Alışveriş hastalığını nasıl yenersiniz?

Alışveriş, kadınlar için hastalık haline gelebilir. Kadınlar, alışverişi vazgeçilmez bir tutku olarak görmesine rağmen ihtiyaçları dışında kullanmaktadır. Alışveriş hastalığı olarak tabir edilen bu tutkudan vazgeçmenin elbette yolları vardır. Sık sık alışveriş yaptığınız zaman kendinizi mutlu hissetmenize rağmen bir süre sonra pişman olmanıza neden olabilir.

Alışveriş hastalığını yenmenin yolları nelerdir?

1) Alışveriş merkezleri ve dükkanları, internet siteleri ve vitrinlerden uzak kalmalısınız. Kıyafetlere sadece göz gezdirdiğinizi söylemenize rağmen bir süre sonra kendinizi kasanın önünde bulabilirsiniz. Bu sebeple değerli vaktinizi daha kaliteli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Vitrinlerden uzak durun!

2) Alışveriş hastası kadınların genellikle kredi kart limitlerinin son noktalarında olduğunu görebilirsiniz. Kredi kartlarından uzak kaldığınız zaman alışverişten uzak kalacağınız anlamına gelecektir. Bu nedenle kredi kartlarınızı kapattırmak, alışveriş hastalığının önüne geçebilir.

Kredi kartı kullanmayın.

3) Günlük hayatta vakit geçirmek için dışarı çıkmanıza rağmen yanınızda çok fazla nakit para taşımanızı önermiyoruz. Herhangi bir alışveriş mağazasının önünden geçtiğiniz esnada gözünüze takılan bir parça eşyayı kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz.

Nakit para sizi alışverişe sürükler.

4) Alışveriş hastalığı bulunan kişilerde aynı ürünün farklı renkleri veya birbirine çok benzer birden fazla eşyanın dolap içerisinde bulunduğuna tanık oluyoruz. Bu nedenle alışverişe çıktığınız zaman satın alacağınız eşyaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünün.

Alışveriş yaparken düşünmeyi ihmal etmeyin.

                                                 

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Kısa boylular için alışveriş ipuçları!

Kısa boylu kişiler artık kıyafet satın almaktan çekinirler. Sürekli olarak kıyafetlerinin paçalarının uzun, aldığı ceketlerin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir