Anasayfa / Sağlık / Baş ağrısı için doğal çözümler!
Baş ağrısı için doğal çözümler!

Baş ağrısı için doğal çözümler!

Sabahları baş ağrısı ile uyandığınız zaman mükemmel gününüzü mahvedebilirsiniz. Genellikle iş kadınları sürekli olarak baş ağrıları ile uğraşmaktan sıkıldıklarını ifade ediyorlar. Stres, yorucu iş günleri ve bir takım düşünceler baş ağrısına sebep olabilir. Baş ağrıları için ilaçlar bulunmasına rağmen sürekli olarak kullanılması vücüdumuza zarar verebilir.

Baş ağrısı ile karşılaştığınız öncelikle doğal çözüm yollarını denemelisiniz. Doğal çözüm yolları sonrasında baş ağrılarınızın devam etmesi üzerine ilaçlara başvurabilirsiniz.

Baş ağrısı için doğal çözümler!

1) Limonun tedavi edici özelliğinden faydalanabilirsiniz. 1 adet limonu elinizde macun haline getirdiğiniz zaman avuç içleri ve yüz bölgesine sürebilirsiniz. Bu sayede baş ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Limonterapi!

2) Stresli veya yorucu geçen iş günleri sonrasında yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Sabah uyandığınız zaman baş ağrılarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

Lavanta Yağı

3) Baş ağrıları ile karşılaştığınız zaman ilaçlar yerine bazı eklem noktalarına masaj yapabilirsiniz. Baş parmağınız ile işaret parmağınızın arasında kalan eklem noktasına oval daireler şeklinde hafif baskı uygulayabilirsiniz.

Masaj!

4) Kafein içeren içeceklerin çok alınması ve vücudunuzun susuz kalması durumunda baş ağrıları ile karşılaşabilirsiniz. Vücudunuzun su ihtiyacı yerine getirmek için baş ağrılarında su içmelisiniz.

Su için.

5) Vücudunuzun gevşemesi ve rahatlaması için ılık bir duş alabilirsiniz. Baş ve eklem ağrılarında ılık duş vücudunuza iyi gelecektir.

Ilık bir duş.

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Sabah bulantılarından artık korkmayın!

Hamileliğin ilk haftalarında yaşanan sabah bulantıları kadınların canını sıkabiliyor. Uykularından bulantı nedeni ile uyanan kadınların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir