Anasayfa / Sağlık / Evde spor nasıl yapılır?
Evde spor nasıl yapılır?

Evde spor nasıl yapılır?

Spor, sağlıklı yaşam için vazgeçilmez unsurlardan bir tanesidir. İnsanlar kilo verebilmek, sağlık sorunlarının önüne geçebilmek, fit kalmak ve istediği besinleri tüketebilmek için spor yaptıklarını gözlemliyoruz. Bunun için spor salonlarına her ay para vermenize rağmen sürekli olarak aksatıldığını sizin kadar iyi biliyoruz. Bunun yerine evde kendinize ayıracağınız yarım saat (30 dakika) ile istediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evde nasıl spor yapılır?

1)  Evde oturduğunuz yerden düzenli olarak mekik çekebilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak belirlediğiniz mekik sayılarına ulaşmaya çalışmalısınız. Kilo ve boy orantınıza göre mekik sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Örneğin; aşırı kilolu insanlar için ilk etapta günlük olarak 10 veya 15 mekik çekebilirler.

Mekik

2) Evde herhangi bir kimseden çekinme probleminiz olmadığı için ip atlayabilirsiniz. Rahat kıyafetleriniz ile dilediğiniz gibi kimseye rezil olmadan 5 dakika boyunca ip atlama egzersizi yapabilirsiniz.

İp atlama

3) Kalça ve üst kaslarınızın çalışması için çömelme egzersizi yapabilirsiniz. Evde 5-6 dakika boyunca düzenli olarak çömelme ve kalkma egzersizini yapabilirsiniz.

Çömelme-Kalkma Egzersizi

4) Evde şınav egzersizini yapabilen kadınların kesinlikle yapmasını tavsiye ediyoruz. Evde yapabileceğiniz en etkili egzersizlerin başında gelmektedir. Sakatlanma riskini ortadan kaldırmak için dizlerinizin üzerinde şınav çekmeyi deneyebilirsiniz.

Şınav

5) Evde sıkıldığınız zaman spor için belirlediğiniz kıyafetler ile evin çevresinde veya park tarzı bir alanda 5 dakika yürüme ve 2 dakika hafif koşma tarzında egzersiz yürütebilirsiniz.

FOTOĞRAF GALERİSİ:

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Sabah bulantılarından artık korkmayın!

Hamileliğin ilk haftalarında yaşanan sabah bulantıları kadınların canını sıkabiliyor. Uykularından bulantı nedeni ile uyanan kadınların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir