Anasayfa / Aşk / Evlilik öncesi karar verilmesi gereken konular!
Evlilik öncesi bilinmesi gerekenler

Evlilik öncesi karar verilmesi gereken konular!

Evlilik öncesinde erkek arkadaşınızı artık tamamen tanımış olmanız gerekiyor. Evlilik, çocuk oyuncağı olmadığı için özen gösterilmesi gerekiyor. Evlilik sonrasında nefret ettiğiniz birisinden ‘boşanmak veya ayrılmak’ zor bir hal alabilir. Evliliğin öncesinde problemlerinizi bol bol düşünmelisiniz. Evlilik öncesinde partnerinizi doğru tanıdığınız zaman mutlu bir hayat geçirebilirsiniz.

Evlilik öncesinde partnerinizi iyi tanımanız için kesin cevap vermeniz gereken konular vardır. İşte bu konular;

1) Sevgilinizin huyları gün geçtikçe artacağı için kötü huylarının katlanabilirlik düzeyini düşünmelisiniz. Her geçen gün sevgilinizin kötü huyları arttığı zaman evliliğiniz kötüye gidebilir. Bunun için önceden kötü ve iyi huyları arasında karşılaştırmalar yapılmalı ve sevgiliniz ile konuşmalısınız.

Aah, kötü huylar.

2) Evlilikte asıl amaç evlenmek mi yoksa sevgiliniz ile evlenmek midir? Bu soruya kesin bir cevap verebildiğiniz zaman sevgilinizin doğru kişi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sevgiliniz ile balayı, aktiviteler ve aynı çatı altında bulunacağınızı düşündüğünüz zaman mutlu oluyorsanız doğru kişi diyebiliriz.

Asıl amacınız ney!

3) Evlilik süresinde bazı konularda fedakarlık yapılması gerekir. Örneğin, bazı çiftler çocuk sayısı konusunda tartışmalar yaşar. Evlilik öncesinde kaç çocuk istediğinizi ve sevgilinizin kaç çocuk istediği konusunda ortak bir karar vermelisiniz. Evlilik sonrasında ‘çocuk sayısı’ sizin için problem oluşturabilir.

Aah, kaç çocuk istiyorsun?

4) Sosyal hayatınız ile sevgilinizin sosyal hayatı uyuşmalıdır. Sevgilinizin monoton bir hayatı olması ve sizin tam tersine sürekli olarak yenilikçi bir karakteriniz olması durumunda anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

Sosyal hayat :O

 

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Aşk Nedir ? Aşkın tanımı

Aşkın Tanımı Aşk, bir başka varlığa ve kişiye duyulan derin sevgi duygusudur. Sevgi kuramının kurusu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir