Anasayfa / Sağlık / Sabah bulantılarından artık korkmayın!
Sabah bulantıları için ne yapılmalıdır?

Sabah bulantılarından artık korkmayın!

Hamileliğin ilk haftalarında yaşanan sabah bulantıları kadınların canını sıkabiliyor. Uykularından bulantı nedeni ile uyanan kadınların tüm günü yorgunluk içerisinde geçebilir. Hamileliğin başlıca belirtilerinden bulantılar tüm gününüzü mahvetmemesi açısından dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

Sabah bulantılarından artık korkmaya gerek yok!

1) Yatak kenarlarında çok yağlı olmayan hafif yiyecekler bulundurabilirsiniz. Sabah uyandığınız zaman ağzınıza birkaç tane kraker attığınız zaman mide bulantısını bir süre önleyebilirsiniz.

Yatak kenarında besinler bulundurun

2) Kadınlar bulantı sonralarında sürekli olarak kustuğunu ifade ederler. Sürekli olarak kusmanıza rağmen çok az su içtiğinizi düşünüyorsanız sıvı alımını ihmal etmeyin. Bol bol su ve sıvı besinler tüketmeye çalışın. Cildinizin susuz kalmaması sizin sağlıklı olduğunuzu hissettirecektir.

Bol sıvı alınmalı

3) Mide bulantısını genellikle sıcak besinler ve yemeklerin kokusu tetiklemektedir. Sabah uyandığınız zaman veya öğle vakitlerine doğru soğuk yada oda sıcaklığında bulunan yemeklerden tüketmelisiniz.

Y
Yemek kokusundan uzak durun

4) Mide bulantılarının sebebi kötü kokular olduğunu sizde biliyorsunuz. Her sabah sizi tetikleyen kötü kokulardan uzak durmaya çalışın. Kokuları önceden tespit edin ve sabah saatlerinde bunlardan kaçının.

Kötü kokulardan uzak durun

5) Bulantılar olduğu zaman insanlara veya kendinize kötü davranmayı bırakın. Sessiz kalmak yerine onlar ile konuşmaya çalışın. Bu sizi biraz daha iyi hissettirecektir.

Sinirlenmeden konuşmaya çalışın

6) Sıcak bir su veya çay içerisine, bir dilim zencefil ekleyebilirsiniz. Zencefilin mide yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Sabah bulantılarını bir süre yatıştırabilirsiniz.

Zencefil Çayı

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Adet (Regl) neden gecikir?

Adet (Regl) günlerinin gecikmesi kadınların akıllarında hamile olduğu sorusunu uyandırır. Regl konusunda eğer bir hamilelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir