Anasayfa / Makyaj / Pembe tonlarında makyaj nasıl yapılır?
Pembe Makyaj için İpuçları

Pembe tonlarında makyaj nasıl yapılır?

Genç kızların en sevdiği renk tonlarından birisi pembedir. Pembe ve tonlarında makyaj yapabilmek için bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar sayesinde pembe tonlarında makyajınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Cıvıl cıvıl görünümler için önerilerimizin kulak arkası kalmaması gerekiyor.

Pembe tonlarında makyajlar için püf noktalar!

1) Gözlerinizde pembe tonlarından korkmayın!

Göz makyajında pembe tonlarının kullanılması sizleri korkutmasın. Pembe tonlarını kullandığınız zaman yorgun ve kızarık görüntülerin oluşmasından kesinlikle korkmayın. Pembe renginin tonları ile alakalı bir durumdur.

Koyu ve buğday tenliler için göz çevresine kapatıcı kullanılmasının ardından fuşya ve ya elektrik pembesi ile göz farı uygulayabilirsiniz. En son işlem olarak siyah eyeliner ile bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Açık renkliler için ise toz pembe bir göz farının ardından göz kapaklarına aydınlatıcı sürerek pembe göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

Pembe makyaj; gözler!

2) Dudaklarınız üzerinde pembe!

Pembe rengini dudaklarınıza uyguladığınız zaman bambaşka görüntüler yakalayabilirsiniz. İddialı görüntüler için mat bir pembe, daha sevimli bir görüntü için ise parlak pembe tonlarını kullanmalısınız.

Koyu veya buğday tenliler için mercan ve mor tonlarına yakın pembe renklerini tercih etmelisiniz. Açık tenliler için ise mavi alt tonlarından oluşan pembe renklerini (gül kurusu, neon pembe) tercih etmelidir.

Pembe makyaj; dudaklar!

3) Ten makyajında pembe tonlarının kullanımı

Ten renginize uygun bir pembe renginin allık olarak kullanılması cildinizin parlak görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Koyu veya buğday tenliler için şeftali tonuna yakın allıkları tercih etmelidir. Açık tenliler ise gül kurusu ve şeker pembesine yakın allık renklerini kullanabilirsin.

Pembe makyaj; allık!

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Takma kirpik nasıl takılır?

Arkadaşlarınız ile oturduğunuz zaman çok değiştiğinizi duymak için takma kirpikler ile yola başlamalısınız. Kadınların vazgeçilmez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir