Anasayfa / Makyaj / Saç kırıklarına ne iyi gelir?
Saç kırıkları

Saç kırıklarına ne iyi gelir?

İnsanlar yaz mevsiminde güneşin altında ve denizde eğlenirken saçlarına zarar verdiklerini unutuyorlar. Güneş ışınlarının altında çok fazla vakit geçirdiğiniz zaman saçlarınızda kırıklar oluşmaya başlar. Kış mevsiminde saçlarınızda oluşan kırıkları ve hasarları artık onarmalısınız. Kış mevsiminin ortasına gelmesine rağmen herhangi bir çalışma yapmadıysanız hemen başlamalısınız. Saçlarınızı kestirmek yerine onları doğal çözümler ile tedavi edebilirsiniz.

Saç kırıkları için etkili çözümler!

1) Saçlarınız ile iletişiminize önem gösterin!

Saçlarınız ile sık sık iletişim kurmalısınız. Onların sorunlarına uygun cevaplar üretmelisiniz. Bunun için saçlarınızın kırıkları için ona uygun kremler ve ya şampuanlar kullanmalısınız. Saçlarınızın yıpranmış olması durumunda ise aynı şekilde yıpranmış saçlar için kremler ve ya şampuanlar kullanmanız gerekir.

Saç hasarlarına uygun şampuan, krem.

2) Saçlarınızı ısıtarak şekillendirmeye bir süre paydos!

Saçınıza ısı yolu ile şekil vermek hepimizin çok hoşuna gidiyor. Bunun aksine bizim hoşumuza giden bu durum saçlarımızın pek hoşuna gitmiyor. Saçlarınızı bir süre soğuk ayarlarda kurutmaya özen gösterin

Fon makinesine bir süre ara.

3) Saçlarınızın serumunu yanınızdan eksik etmeyin!

Saç bakım yağları ve kremleri saçınızın ihtiyaçlarını karşılar. Gün içerisinde birkaç defa bakım yağları ve kremleri kullanabilirsiniz. Saçınızın daha parlak gözükmesi ve nemlenmesi için serumları kesinlikle ihmal etmeyin.

Saç Serumları

4) Saçlarınızın sıkı bir şekilde bağlanması saç tellerine zarar verir!

Saçlarınızı at kuyruğu ve ya topuz yaptığınız zaman üst kısmında birleştiğiniz zaman sıkmamasına özen gösterin. Saçlarınızı sıktığınız zaman saç telleri hasar göreceği için hasar görmüş saç tellerinin daha fazla hasar görmesi onları daha fazla yıpratacaktır.

Sıkı bağlamaya bir süre ara verin.

 

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Takma kirpik nasıl takılır?

Arkadaşlarınız ile oturduğunuz zaman çok değiştiğinizi duymak için takma kirpikler ile yola başlamalısınız. Kadınların vazgeçilmez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir