Anasayfa / Makyaj / Göz altı morlukları için etkili çözümler!
Göz altı morlukları

Göz altı morlukları için etkili çözümler!

Yüz bölgesinde göz altı morlukları ve çevresi dikkatleri üstüne toplar. Bu sebeple kadınların korkulu rüyalarından birisi göz altı morlukları ve kırışıklardır. Göz altı morlukları ve kırışıklıkları aynı zamanda bir insanın yaşının belirlenmesinde yardımcı olur. Kadınlar bu sebeple yüzde en fazla göz bölgesine önem gösterirler.

Göz altı morlukları ve kırışıkları yok ettiğiniz zaman daha genç gözükmeniz mümkündür. Kırışıklıklar ve morlukların temel nedeni ise uykusuzluk, fazla sigara ve alkol tüketimi, yaşlılık ve yanlış beslenme gibi nedenler yol açar.

Göz altı morluklarını nasıl geçirebilirsiniz?

1) Göz altında morlukların oluşmaması için düzenli ve verimli bir uyku sağlamalısınız. Günde en az 7 saat gece uykusunu düzenli bir şekilde almalısınız. Uykusuz kaldığınız günler gözlerinin şiştiğini ve altında morluklar oluştuğunu fark edebilirsiniz.

Uykusuzluk nedeniyle göz altı morlukları

2) Gözlerinizin dinlenmesi ve göz bölgesinde oluşan halkaların kaybolması için iki çay poşetini sıcak su içerisinde beklettikten sonra uygun ılıklığı almasının ardından göz kapaklarınız üzerine koyabilirsiniz.

Morluklar için çay paketi koyun!

3) Göz altı morluklarınız için zeytinyağı kullanabilirsiniz. İki farklı pamuğu zeytinyağı içerisine batırdıktan sonra göz altı torbalarınıza koyabilirsiniz. Pamuğun on dakika beklemesi gözlerinizi dinlendirecektir.

Zeytinyağı, göz altı morlukları içinde çözüm sunuyor

4) Göz altı torbalarınızın üzerine buzlu su yada buz ile soğuk kompress yapabilirsiniz. Göz altında oluşan şişlikler bu şekilde kaybolacaktır. Göz altında buzun uzun süre kalmamasına dikkat edin.

Soğuk Kompress

 

Hakkında admin

Bunlara da bakın

Takma kirpik nasıl takılır?

Arkadaşlarınız ile oturduğunuz zaman çok değiştiğinizi duymak için takma kirpikler ile yola başlamalısınız. Kadınların vazgeçilmez …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir