Anasayfa / Dekorasyon / Dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler

Dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler

Dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekilenler

Dekorasyon ev, kafe, işyeri veya her neresi olursa olsun çok önemlidir. Çünkü dekorasyon, mekanın güzelliğini ve inceliğini gösteren en büyük detaylardan biridir. Dekorasyon her ne kadar bir ihtiyaç olmasa da bir lükse girebilir. Tasarımlar ile canlılık kazandırarak mekana renk katılabilir, küçük bir mekan daha büyük olarak gösterilebilir. Ancak bir dekorasyon yapılırken kafanıza göre dizayn etmek yerine, bir uzman tarafından yardım almak, sizin yararınıza olur.

Böylece lüzumsuz masraftan kaçarak güzel sonuçlar alınabilir. Günümüzde çok iyi mimarlar bulunuyor ve bunlar mekanları çok daha güzel bir hale getiriyorlar.

Ev dekorasyonu yapılırken ilk önce evinizin stilini belirlemeniz gereklidir. Ev stilinizi Osmanlı stili, etnik stil, tropikal stil gibi farklı alanlardan birini tercih edebilirsiniz. Bir ev stilinizi belirlemek için gözlerini kapatarak evinizde bir dekor dizayn edebilirsiniz.Böylece ev stili gözünüzde canlanarak size yardımcı olacaktır. Güzel bir ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız ona göre de bir bütçe ayarlamayı unutmamalısınız.Eğer yeterli bütçenizde bulunmuyorsa evinizdeki eşyalar ile, ev stilini ne yönde değiştireceğinize karar vermelisiniz.

Ev dekorasyonlarında ikinci kural ise evinizin sizin yaşam alanınız olduğunu unutmamanız. Çünkü evinizde dekorasyon için olması gerekli şeyler, sizin için kullanılması gereken eşyalardan ibaret olmalıdır.

Sonuca gelecek olursak bütçenizi uygun bir şekilde kullanarak, kendi zevkinize ve tarzınıza göre güzel bir mekan dekorasyonu tasarlayabilirsiniz.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ :

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir